Doris Kareva: “Iga raamat on teekond. Teele!”

Viru Keskuse Rahva Raamatus on alates eelmisest nädalast võimalik imetleda Doris Kareva raamatusoovitusi.
Milline raamat on eestlaste lemmikpoetessi jaoks üks tähtsamaid ja milliseid raamatuid selle aasta Nobeli kirjanduspreemia kandidaat veel lugeda soovitab?

1. Lao-zi “Daodejing”

daodejing-kulgemise-vae-raamat-idamaade-tarkusLao-zi Daodejing” on elu mõtestamise ajatu teejuht. Selle keskne kuju ehk õpetaja elab harmoonias maailmakõiksuse kulgemisega. Andudes kulgemisele, õpime tema kaudu tunnetama kõiksust. Vabanedes hinnangutest ja soovidest, avastame sisimad tõed, leiame rahu ilma seda taotlemata, õpime armastama armastust püüdlemata. Loe edasi…

Doris Kareva: “Ustav rännukaaslane aastatepikku. Lisaks Linnart Mälli tõlke kaunile uustrükile tasuks tutvuda ka Jaan Kaplinski ja Tõnn Sarve tõlgetega.”

 

2. Sogyal Rinpoche “Tiibeti raamat elust ja surmast”

tiibeti-raamat-elust-ja-surmastTegemist on rahvusvaheliselt tunnustatud Tiibeti budistliku õpetaja Sogyal Rinpoche põhjaliku teosega, mis ühendab iidse Tiibeti tarkuse ja tänapäevased teaduslikud uuringud surma ja suremise ning universumi olemuse kohta. Raamat, mida võib pidada üheks täiuslikumaks ja autoriteetsemaks Tiibeti budismi õpetuste käsitluseks, selgitab “Tiibeti surnuteraamatu” vaateid elule ja surmale. Loe edasi…

Doris Kareva: “Üks lihtsamaid ja tähtsamaid raamatuid, mida olen lugenud. Aeg, mida selle läbimiseks võtta, annab aega juurde.”

 

3. Antal Szerb “Rändur ja kuuvalgus”

randur-ja-kuuvalgusRaamatu peategelane, vastabiellunud Mihály jätab oma kauni noore naise Itaalias rongile ja rändab tagasi oma allasurutud mälestustesse noorpõlvemängudest müstilises Ulpiuste majas, kus suremine teise inimese või ka enese käe läbi oli erootiline akt. Edgar Allan Poe laadis stiilne sajandialguse romaan sõidutab meid läbi pealtnäha muretu ja helge Itaalia maastike sügavale inimese sisemusse. Loe edasi…

Doris Kareva:“Kummaline ja kummitlev romaan, otsekui ballaad. See, mille nimel elada tasub, ei maksa kunagi midagi.”

 

4. Frédéric Gros “Kõndimise filosoofia”

gros_kaas_selg 30.indd“Kõndimise filosoofia” (2009) on Frédéric Gros` (s. 1965) tuntuim teos, milles autor mõtiskleb muuhulgas erinevate kõndimisviiside – palverändlus, matkamine ja uitamine – üle, vaagib kuulsate kirjameeste kõndimisharjumusi ning rõhutab, et kõndimine ei ole sport. Loe edasi…

Doris Kareva: “Raamat vabadusest, asjade aeglasest hingamisest: maailma kooshoidmiseks tuleb kõndida.”

 

 

5. Indrek Hirv “Tartust Pariisi ja tagasi”

tartust-pariisi-ja-tagasiKogumik „Tartust Pariisi ja tagasi“ koosneb luuletaja Indrek Hirve reisikirjadest, esseedest ja luuletustest, mis on inspireeritud rännakutest nii geograafilises kui ajaloolises mõõtmes. Loe edasi…

Doris Kareva: “Pallaslik esprii; pildiküllane fragmentaarium juba kaduvast tunnetusest, ununevast ajast eesti kultuuriloos.”

 

 

6. Uku Masing “Inimeselaps”

inimeselapsUku Masing (1909–1985) oli viljakas mitmel alal. Teda huvitasid astronoomia, ajalugu, armastus, looduslugu, luule, usundilugu ja usundid üldse. Masingu luulet sai avaldada aegade jooksul vähe, kuid mõned sõnad olid paljudele tuntud lauludena. Loe edasi…

Doris Kareva: “Väärtuslik valikkogu, ühe harukordse vaimuteekonna kvintessents. Märgatagu aastaarve!”

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives