Kõik uus on unustatud vana

Ikka ja jälle on meil hea meel tõdeda, et kõik uus on unustatud vana ning üha laienevast raamatu- ja muusikavalikust hoolimata hoitakse ka vana ja head veel au sees.

sinust-ongi-mu-laul-cd
Iga plaadi müügilt annetame 1 euro Eesti Lasterikaste Perede Liidule.

Värskelt heategevusprojektina valminud plaadile „Sinust ongi mu laul“ on kokku kogutud meie kõigi vanad lemmikud, mis on pandud tänapäevasesse võtmesse. Esitavad neid ei keegi muu kui ERRi Lasteekraani muusikastuudio lapsed koos eesti artistide koorekihiga: kaasa teevad Jüri Pootsmann, Birgit, Daniel Levi, Liisi Koikson, Getter Jaani, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Mart Müürisepp, Kristel Aaslaid, Sepo Seeman ja Kristjan Kasearu.

Kogumikuga on kõik suured ja väikesed fännid oodatud tutvuma Viru Keskuse Rahva Raamatu lastehommikutel pühapäeval, 15. mail kell 12 või laupäeval, 21. mail kell 14. Üles astuvad nii Kristel Aaslaid, JUKU kui ka Daniel! Täpsemat infot ürituste kohta leiab Rahva Raamatu kodulehelt.

Lisaks muusikamaastikule on klassikute taasavastamine nakatanud ka kirjandusmaailma. Aina rohkem on poelettidele jõudnud uues kuues paljudele teada-tuntud lasteraamatuid, mis lugejaid juba aastaid rõõmustanud on.

See on vanematele hea võimalus lastele oma lapsepõlvekaaslasi tutvustada või miks mitte hoopis ise mõni raamat kätte võtta, et ennast mõnusa nostalgiaannusega pisut turgutada!

Näiteks on meie lastekirjanduse valik täienenud selliste omal ajal populaarsust kogunud raamatutega:

Eno Raud “Sipsik”
sipsik

Esimene “Sipsik” ilmus 1962. aastal, nii et esimesed Sipsiku lood on kirjutatud peaaegu 50 aastat tagasi. Vahepeal on elu ikka hästi palju muutunud. Toona oli ju televiisorgi uus ja huvitav asi ja värviteleviisorist alles unistati. Selles raamatus siin on kõik Sipsiku lood, ja nad on just sellised, nagu nad alguses kirja pandi. Ning nende illustratsioonidega, mida kõik hästi mäletavad-tunnevad. Loe edasi…

Ellen Niit “Krõll”
krõll

Ellen Niidu Krõlli-lood koos Edgar Valteri piltidega on Eesti lastekirjanduse aegumatu klassika. Seekordne väljaanne sisaldab peaaegu kõiki Krõlli-pilte, mida Valter on joonistanud. Loe edasi…

Thorbjorn Egner “Sööbik ja pisik” 

sööbik-ja-pisikÕpetlik lugu poisist nimega Juss, kes kohe üldse ei tahtnud hambaid pesta ja kelle suus elasid kaks mehikest – Sööbik ja Pisik. See on lugu sellest, mida need mehikesed suus tegid ja miks lapsed peavad kindlasti hambaid pesema ja hambaarsti külastama.
Loe edasi…

Jaan Rannap “Klaabu”

klaabu

“Klaabu” lugejate esimene põlvkond on juba ammu ise lapsevanemateks saanud ning kindlasti on nii mõnelgi vana raamat veel riiulis alles. Kes veel ei tea, siis Klaabu on heatahtlik munakujuline olevus, kellel on kaks peenikest jalga ja kätt, suured munakujulised silmad ning kaks krussis antenni ehk krimblit. Laste meisterdatud rõõmsameelne ja uudishimulik tegelane satub nii mõnessegi põnevasse seiklusesse. Loe edasi...

Dagmar Normet “Une-Mati Rannakülas”

une-mati-rannakülas

Siima Škopi kaunite piltidega lastelood Une-Matist, Päris-Matist ja viimase koerast Tupsist.
Järg raamatule „Une-Mati, Päris-Mati ja Tups”. Une-Mati, Päris-Mati ja Tups, kes veedavad suve vanaema juures Käsmus, võtavad ette igasugu põnevaid asju. Õpetlik raamat ilusate piltidega, kust lastel peale huvitavate lugude kuulmise ka kasulikku kõrva taha panna.

Eno Raud “Kilplased”

kilplased

Kuigi Kilplaste nime ja lugude allikaks on Saksamaal asuva Schilda linna elanike kohta 16. sajandist käibel olnud naljalood, on need alates F. R. Kreutzwaldi versioonist muutunud ka meie pärimuse osaks. Käesolev raamat on Eno Raua ümberjutustuse uustrükk, millele Priit Pärn on joonistanud uued tegelasterohked pildid.
Loe edasi…

Julius Oro “Muna”

muna

40 aastat tagasi ilmus esmakordselt Lilian Härmi joonistuste ja Julius Oro tekstiga papiraamat „Muna. Nüüdne väljaanne on võimalikult toonase moodi. Raamat on mõeldud kõige pisematele lugejatele ja kõneleb Ainost, kes saab omale muna. Loe edasi…

Astrid Lindgren “Pipi Pikksukk”

pipi-pikksukkSee siin on nüüd täielik raamat Pipilota Viktuaalia Rullkardiina Piparmünta Eefraimi tütar Pikksukast, sisaldades teoseid „Pipi Pikksukk,“ „Pipi Pikksukk läheb laevale“ ja „Pipi Pikksukk Lõunamerel“. Praeguseks on need raamatud tõlgitud umbes 60 keelde. Lood Pipi seiklustest on levinud üle terve maakera ja temast on saanud eeskuju väikestele tüdrukutele ja naistele kogu maailmas. Loe edasi…

Silvi Väljal “Jussikese seitse sõpra”

jussikese-seitse-sõpraLõbus lasteraamat jutustab Jussikesest ja seitsmest nädalapäevast. Raamatu esmatrükk ilmus 1966. aastal ja on praegustele isadele-emadele kindlasti tuttav lugemisvara. Trükitähtedega.

Loe edasi…

Ellen Niit “Suur maalritöö”

suur-maalritöö

Kord õige ammu, kullapai,
kui maailm alles valmis sai, ta oli värvimata.

Aegumatu luuletus koos aegumatute piltidega. Seekord päris esimese trüki jaoks joonistatud illustratsioonidega, mille alusel on loodud ka A Film Eesti poolt väärtuslik film. Loe edasi…

Nikolai Nossov “Totu Kuul”

totu-kuulPool sajandit tagasi kirjutatud „Totu Kuul“ on kaasahaarav, lustakas ja seikluslik muinasjutt. Totu ja tema kentsakate sõprade humoorikad seiklused Kuul pakuvad piisavalt nalja väiksematele ja äratundmisrõõmu suurematele lugejatele. Päikeselinna marakannid on otsustanud Kuule sõita, ehitanud vägeva kosmoselaeva ja pannud kokku lennumeeskonna eesotsas Taibuga. Kuid kõik ei lähe nii nagu plaanitud, kui meeskonnast väljajäetud Totu ja Pontsu otsustavad öösel salaja raketti hiilida. Loe edasi…

Oskar Luts “Nukitsamees”

nukitsamees

Oskar Lutsu 1920. aastal loodud “Nukitsamees” on lastekirjanduse klassikasse kuuluv lugu Itist ja Kustist, kes satuvad metsa marjule minnes kurja nõiamoori küüsi.

Raamatu toimetamisel on kasutatud kahte varasemat väljaannet: Noor-Eesti kirjastus, 1920 ning Eesti Riiklik Kirjastus, 1957.
Raamatu on illustreerinud Vive Tolli.
Loe edasi…

Astrid Lindgren “Mio, mu Mio”

mio-mu-mioKasuperes kasvav Bo Vilhelm Olsson igatseb endale seda, mis paljudel lastel juba olemas on ‒ sooja ja armastavat kodu ning kedagi, kellega jagada oma muresid ja rõõme. Kõige enam aga igatseb ta pärisisa järele. Ühel õhtul hämaras pargis jalutades köidab poisi pilku maas vedelev harilik õllepudel ‒ selles justkui liigutaks miski. Bo Vilhelm võtab pudelisuust puuprundi ja päästab välja vaimu, kes vastutasuks võtab poisi endaga kaasa Kaugele Maale. Loe edasi…

Alide Dahlberg ” Mutionu pidu”

mutionu-piduAlide Dahlbergi populaarse lasteluuletuse, milles peoperemees Mutionu kostitab oma karvaseid ja sulelisi külalisi, on illustreerinud Ilmar Linnat.
Loe edasi…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives