ingliskeelne kirjandus

Väärt ingliskeelset kirjandust sügisõhtutesse!

Nobelist Daniel Kahnemani Thinking, Fast and Slow on juba pikka aega nii Eesti kui ka maailma raamatuedetabelite eesotsas õigustatult säramas. Vahest vähem tähelepanu on saanud aga Michael Lewise “The Undoing Project: A Friendship that Changed the World”, mis käsitleb Kahnemani ja teise tippteadlase Amos Tversky sõprust. Kuna vaatluse all on väga huvitavad teadlased, siis pole tegemist klassikalise elulooga. Raamatukaante vahel on lahti seletatud Tversky ja Kahnemani teadustööd ning selle mõju maailmale, alustades Iisraeli armeest ja lõpetades maailma kõige tugevama korvpalliliigaga. Kuiva teadust siin karta ei tasu, sest raamat on kokku kirjutatud erakordselt põnevalt ja selle peasüüdlaseks on mõistagi Michael Lewis, kes suudaks vist isegi lõkke põlemisest mitmeköitelise intrigeeriva romaani kirjutada.

Kes hindab kriminaalset tegevust ja mahukaid raamatuid, sel soovitame ette võtta kõigest mõned päevad tagasi ilmunud Robert Galbraithi värske krimiromaani Lethal White. Robert Galbraith on teatavasti J. K. Rowlingu pseudonüüm. Nädala lõpuni on hirmpõnev krimka Rahva Raamatu e-poes müügil soodushinnaga 19.12 €. Kes aga soovib, et kaanel ilutseks ikkagi J. K. Rowlingu nimi, see saab nüüd soodsalt ette tellida novembris ilmuva pikisilmi oodatud Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald.

Tsiteeritavuselt juba “Väikse printsiga” võistlev Paulo CoelhoAlkeemik” sai tänavu 30-aastaseks. Coelho austajate rõõmuks ilmus aga möödunud kuul tema autobiograafiliste sugemetega teos Hippie, mis on ka meie e-poes soodsa hinnaga mugavalt koha sisse võtnud.
Muidugi on meil müügil ka Antoine de Saint-Exupéry armastatud klassika “Väike prints”. Kui aus olla, siis on meil sellest kokku ligikaudu 25 erinevat versiooni ja seejuures on mitmed neist soodushinnaga. Valiku leiad siit.

Tänavust müügiedetabelit teisel pool ookeanit troonivad raamatud Donalt Trumpist. Palju kõmu põhjustanud Michael Wolfi aasta alguses ilmunud Fire and Fury: Inside the Trump White House on meie e-poes praegu tavapärasest 50% soodsam ja maksab hetkel kõigest 8.95 €. Septembris ilmunud Bob Woodwardi Fear: Trump in the White House, mis müüs esimese nädalaga Ühendriikides rohkem kui miljon eksemplari, on praegu 20% soodsam. Tauno Vahter kirjeldab “Feari” järgnevalt: “Hirmu” suurim väärtus on Woodwardi selge narratiiv, mis võimaldab võtmesündmustest lugeda haarava ja mõnevõrra murettekitava jutustusena. Ja muidugi ei saa unustada üksikuid mahlakaid, pikantseid ja kohati uskumatuid detaile, mida siin raamatus on terve rida.” Loe ka Vahteri täispikka arvustust ERRi kultuuriportaalist.

Iisraeli ajaloolase Yuval Noah Harari Sapiens näitas, kust me tuleme ja Home Deus tegeles sellega, kuhu me läheme. Harari uus raamat 21 Lessons for the 21st Century mõtestab lahti aga oleviku, kus me tänapäeval elame. Me ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes ei naudi Harari lugemist. Muidugi on kõik kolm raamatut praegu ka sõbraliku hinnaga. Rahva Raamatu ingliskeelsete raamatute müügitopis on viiest esimesest kohast kolm Harari käes.

Paljud teavad, et Bill Gates jagab igal aastal lugemissoovitusi. Üks Gates’i tänavustest soovitustest oli aga selline, mille kohta kasutas ta sõnu “It’s a fitting final word from a brilliant man, and one of the best books I’ve ever read.” Jutt käib Hans Roslingu raamatust Factfulness, mis näitab veenvalt, et objektiivselt vaadates läheb elu suures pildis kogu aeg paremaks. Nüüd kui päevad lähevad aina lühemaks on selline raamat peaaegu kohustuslik vitamiiniamps. Lisaks lubame, et teeb ka oluliselt targemaks!

Põnev elamus võib olla ka Eesti klassikat inglise keeles lugeda. Eksperimendiks sobib hästi Silvi Väljali Jussike’s Seven Friends või Andrus Kivirähki The Man Who Spoke Snakish. Viimane on ka suurepärane kingitus oma välismaalasest sõpradele aitamaks lahti mõtestada see mütoloogilne eestlase tüüp.

Luulesõpradele soovitame Charles Bukowski The Pleasures of the Damned, mida Kristjan Port kommenteeris järgmiste sõnadega: “Aastaid laua serval haardeulatuses asuv „The Pleasures of the Damned“ aitab vajaduse saabudes mõtetel põgeneda vähestest sõnadest kantuna elust suuremasse maailma.” Kui Bukowski käredus ja rentslid ei sobi ja hing ihkab millegi kergema – seda kõige paremas mõttes – järele, siis algselt Instagramis ja nüüd ka luulemaailmas laineid löövalt maskiga poeedilt Atticuselt ilmus uus luulekogu The Dark Between Stars, mida julgeme pimedateks õhtuteks soovitada küll!

Vaata lisaks ka bukahooliku Liina Bachmanni raamatusoovitusi!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives