Muljeid vestlusõhtult: Naiseks olemise kunst ja tähetarkus

Postituse lugemine võtab aega: 2 minutit

Armastatud tähetark Igor Mang, kes hiljuti luges uues „Rahvas arvab“ videosarjas raamatut „Naiseks olemise kunst“, avaldas videoklipi lõpul soovi raamatu autori Katrin Saali Sauliga isiklikult kohtuda.

naine (2)Ilmselt oskas Mang tähetargana oma soovi Universumi õigetesse kanalitesse lähetada. Möödunud teisipäeval, 31. märtsil Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluses saigi toimuma psühhoterapeut Katrin Saali Sauli kohtumine härra Mangi, teiste lugejate ja Sulfaga (Mangi koer), kirjeldab ajaloolisel kohtumisel osalenud romaani „Tõeline jumalaosake“ autor Taavi Jakobson

Pärast tähetarga lühikest sissejuhatust naise arhetüüpide (tütarlaps, armastaja, perenaine, kuninganna) ja nende visualiseerimiseks sobivate looduselementide (vesi, tuli, maa, õhk) teemadel, kulges õhtu põnevas küsimuste-vastuste formaadis. Vastajaks Katrin Saul, küsijaks alul Igor Mang, hiljem juba aktiivsemaks muutunud publik.

Õhtu mõlemad peaesinejad olid naine (3)ühel nõul selles, et süsteemide – olgu selleks siis taevakaart või peresüsteem – toimimise mõistmiseks tuleb neid tervikuna (holistiliselt) vaadata. Sündmustel on oma põhjused. Katrin Saul kinnitas, et naise areng algab juba tema ema eostamise hetkest. Me saame oma elusse palju kaasa – kas siis sünnihetke tähtede seisu või geenide tõttu. Kõik eluterved arhetüübid on igas naises sünni hetkel olemas. Mis nendest edasi saab, sõltub juba keskkonnast ja igaühest endast. Kas tüdruku lapsepõlv soosib arhetüüpide õide puhkemist või närbumist? Kas naisel endal jätkub teadlikkust ja soovi enese arendamiseks?

Variarhetüüpide küüsist välja rabelemine – nagu treening või ravi – vajab esialgu tööd, kuid hiljem piisab tähelepanust, et end suurem osa ajast õigel teel hoida. Samas on asi seda väärt. Loomulikult on iga naise elu tervetes arhetüüpides oluliselt nauditavam. Kes ei ihkaks ka kõrges vanuses nautida aeg-ajalt Tütarlapse muretust või tunda endast voogavat Armastaja sensuaalsust? Ennekõike oma sisemaailma korras hoidva Perenaise või enese väärtust teadva Kuninganna hüvedest rääkimata.

naine

Lisaväärtusena annab eluterve arhetüüpide palett ka naise suhetele hoopis teise tasandi. Kui armastust vääriv Tütarlaps, ihaldatav Armastaja, austatud Perenaine ja imetletud Kuninganna naises kokku saavad, saab naisest Jumalanna. See ei tähenda täiuslikkust ega vigade puudumist – nagu Vana-Kreeka jumalannade puhul. Kuid see tähendab kedagi, kelle poole mees saab vaadata alt üles. Kedagi, kes paneb meest soovima olla omakorda keegi, keda naine saaks vaadata imetluse ja uhkusega.

Fotod ja tekst: Taavi Jakobson

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil raamaturiiul@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Arhiiv