6 audioraamatut, mida reisikuul kuulata!

6 audioraamatut, mida reisikuul kuulata!

Juunikuu on Rahva Raamatu reisikuu, mis lausa kutsub rändama. Lisaks lennupiletile aitab meeleolu luua raamat, ka audioraamat, mis viib tundmatuid maid avastama. Valisime välja audioraamatud, et saaksid üheskoos meiega rännulainel triivida. Tutvu reisikuu soovitustega ning kingi hetk iseendale!

Audioraamat: Priit Kuusk "Laevakokk Wend"

Priit Kuusk “Laevakokk Wend”

“Läksin merele plaaniga kirjutada üks lihtne kokaraamat. Aga sattusin hoogu ja kirjutasin kõigest, mis peas, südamel, keelel ja meelel. Munadest ja tillist. Surmast ja armastusest. Võileibadest ja Suurest Hallist!”

Priit Kuuse “Laevakokk Wend” ei ole puhtalt kokaraamat, reisikiri ega päevik. Kuigi teoses leiduvad kõik olulised retseptid, mida kokal söögivalmistamiseks vaja oli, siis peitub raamatus enamat. Teosest leiad autori elumuutva kogemuse mõtted ja vested.

Teksti loeb: Priit Kuusk

Audioraamat: Stanley Tucci "Maitsed minu elus"

Stanley Tucci “Maitsed minu elus”

Aasta Raamat 2022 võitja

“Toit ei ole lihtsalt suur osa minu elust, see ongi mu elu. Toit lohutab ja pakub väljakutseid, võimaldab avaldada armastust neile, kellest hoolin, ja luua uusi suhteid inimestega, keda võiksin armastama hakata.

„Maitsed“ on läbilõige näitleja Stanley Tucci elust, tema sirgumisest New Yorgis ja tööst filmide kallal, eelkõige aga armumisest toidulauas ning tiimitööst koos oma abikaasaga köögis. Iga suutäis sellest teekonnast – headest ja halbadest aegadest, viie tärni väärilistest roogadest ja kõrbenud toidust – on ühtviisi südamlik ja maitsev.

Teksti loeb: Marianne Ots

Audioraamat: Helen Pollard "Rannapood"

Helen Pollard “Rannapood”

Uus romaan „Väikese Prantsuse külalismaja“ autorilt!

Tule veeda suvi võluvas mereäärses alevikus. Hinga sisse värsket soolakat õhku, võta kingad jalast ja tunne talla all kuldset rannaliiva…

Helen Pollard on Eestiski tuhandete raamatusõprade südamed võitnud triloogia „Väike Prantsuse külalismaja” autor. „Rannapood” on Pollardi kauaoodatud uus, eraldiseisev suveromaan, mis soojendab südant ning võlub oma värvikate tegelaskujude ja võrratu huumoriga.

Teksti loeb: Liivika Hanstin

Tiit Pruuli “Minu maailm. Romantiku(te) heitlused”

Audioraamat: Tiit Pruuli "Minu maailm. Romantiku(te) heitlused"

Ma tahan kõike. Hinnaalanduseta, odava väljamüügita. Tahan nautida seda, kuis viin oma reisirühma läbi kõrbe nagu Mooses, ja tahan istuda üksi suurlinna pohmellises hommikuhämus. Tahan nutta väikeses külakirikus ja naerda neegrinaise suures süles, tahan rääkida Kierkegaardiga vaikusest ja hüpata Jay-Z kontserdil röökivas rahvamassis. Tahan olla ilmamaa serval – põhja- ja lõunapoolusel, lennata Padmasambhavana Himaalaja kohal, sõita rongiga läbi Venemaa, juua šampanjat presidentidega. Tahan vaadata maailma süütalapse silmadega, enne kui Damaskuse teras rebib mu patust keret. Tahan surra ja uuesti sündida. Ja armastada, armastada, armastada. Lõputult. Nendest tahtmistest on sündinud see raamat ja inspireeritud mu reisid. Lähen jälle, kuigi tean, et on hea, kui saan kübemegi sellest, mida igatsen.

Teksti loeb: Mart Aas

Audioraamat: Delia Owens "Kus laulavad langustid"

Delia Owens “Kus laulavad langustid”

Romaan “Kus laulavad langustid” on erakordselt peen ood loodusele, habras täiskasvanuks saamise lugu ja painav mõrvamüsteerium. Delia Owensi mõtlemapanev, elutark ja sügavalt liigutav romaan tuletab meile meelde, et meid jääb alatiseks saatma see laps, kes me kord olime. “Kus laulavad langustid” on ilmumisest alates olnud New York Timesi raamatumüügi edetabeli tipus.

Teksti loeb: Evelin Võigemast

Audioraamat: Sven Mikser "Vareda"

Sven Mikser “Vareda”

„Vareda“ on lugu mälestustest, unistustest ja armastusest. See on lugu suurest suvest ja ühe noore inimese eneseavastamisest, mis on ühekorraga vabastav ja hirmutav, joovastav ja segadusse ajav.

Eesti Kirjanike Liidu 2023. aasta romaanivõistluse võitja

„Tegemist on küpse ja väljakujunenud stiiliga kirjanikuga, kes selle teosega astub kohe tänapäeva Eesti kirjanduse kõrgliigasse.“ Rein Raud, romaanivõistluse žürii esimees

Teksti loeb: Tambet Tuisk


Rahva Raamatu äpist leiad mugavalt tuhandeid audioraamatuid ja e-raamatuid, mida saad kuulata ja lugeda esimesed 14 päeva tasuta. Kui prooviperiood lõpeb, siis edaspidi saad piiramatult raamatuid kuulata ning lugeda vaid 13.99 € eest kuus! Raamatuhittide kuulamiseks ning kogu valiku nägemiseks laadi äpp alla Google Play Store’ist või App Store’ist!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives