Kobo Aura 2 – Aura mudeli uusversioon

Kobo Aura 2 on Kobo ülipopulaarse Aura mudeli uusversioon, millel on olemas kõik, mis ühel korralikul e-lugeril olema peab: taustavalgustus, silmasõbralik puutetundlik ekraan, piisavalt mälumahtu 3000 raamatu jaoks ja kuni 2 kuud kestev aku.

Raamatusõber Liiu testis e-lugerit Kobo Aura 2. Loe edasi, et mida Liiu lugerist arvas!


Andsin lubaduse lugeda sel aastal iga nädala kohta ühe raamatu. Kuidas aga lugeda aastas 52 raamatut ilma kodust raamaturiiulit üle uputamata? Mulle tuli appi e-luger Kobo Aura 2. Kuigi e-lugeri hind on piisavalt kõrge, et selle soetamine ei ole pelgalt emotsiooniost, siis võimaldab see edaspidi lugeda väga soodsa hinnaga e-raamatuid. Seega tasub investeering e-lugerisse end suurele raamatusõbrale peagi ära.

E-lugeri kasutamise muudavad väga mugavaks selle kerge kaal, väga pikalt kestev aku (paar kuud!) ja taustavalgus, tänu millele saab raamatut lugeda ka hämaras ruumis. E-lugeri eelistamine füüsilistele raamatutele võimaldab korraga lugeda mitut raamatut, ilma et peaks kaaluma, millist pooleli olevatest teostest endaga reisile või nädalalõpule maakodus kaasa võtta. Ka see, kui mõne raamatu puhul on trükk ebamugavalt väikeses kirjas või väga tiheda reavahega, pole e-lugeriga probleem, sest nii neid näitajaid kui ka fonti ja muid parameetreid saab väga mugavalt muuta. Kobo Aura 2 kerge puudusena võib välja tuua selle, et see reageerib aeglaselt. Ka klaviatuuril õigetele tähtedele pihta saada on kohati müstiliselt keeruline (aga see võib siinkohal olla ka kasutaja eripära).

Kuigi Kobo keskkond võimaldab ka otse lugerist omale raamatuid osta, siis on mugavam raamatud arvutist soetada ja seejärel need lugerisse laadida. Mis aga ei ole ka teab kui suur vaev. Olles ise näinud juhuslikult Instagramis üht tahan-seda-lugeda raamatusoovitust, kulus mul maksimaalselt viis minutit ja see raamat oligi mul e-lugeris ning peagi ka läbi loetud. Tol hetkel viibisin Eestist eemal, seega raamatupoodi oleksin heal juhul jõudnud alles mitme päeva pärast. Mugavus, käepärasus ja võimalus mis tahes ajahetkel lugeda ongi need peamised põhjused, miks e-lugerisse kiinduda.


E-lugeriga saab lähemalt tutvuda  Rahva Raamatu veebipoes!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives