Jõulusalme Kelly Turgilt

Täna kirjutab raamatublogis noor luuletaja Kelly Turk jõuludest ning kingib lugejatele mõned oma jõulusalmid, mida teravama meelega jõulutaadile ette saaks lugeda. Postituse lõpust leiad ka lugejamängu, mille auhinnaks luulekogu “Reaalne elu“.

Kelly Turk
Kelly Turk. Foto: erakogu.

Kui aus olla pole ma  kunagi väga jõulupersoon olnud, selles mõttes, et mul on tuttavaid, kes juba augusti lõpus hakkavad raha koguma, et tervele suguvõsale kingitused osta. Ma lausa kadestan neid, ohkan siis alati ja mõtlen, miks minust on see jõulupisik mööda läkastatud.

Natuke muret tekitav on see söömine ka, püksid ei lähe siis hästi jalga ja kohe tuleb uus aasta peale, kus peab lubadusi andma ja jõulud kohe prognoosivad lubadust “lähen trenni”. Kui keegi trenni valiku teeb, siis soovitan kõige kallimat, see annab mingigi garantii, et sa sinna ka jõuad. Ma ise olen teinud nii, lihtsalt süda hakkab verd nõretama kui kohal ei käi.

Jõulude juures on ehk kõige toredam vanaema jõulunaps ja head söögid. Mida mina soovitan, oh, ma soovitan, et ärge sööge liha ja jooge palju jõulunapsu, annetage raha loomadele või inimestele, see käib muide nendele inimestele, kes muidu seda ei tee. Siis tundub nagu oleks vähem patte hingel ja saavad oma eluga aastakese edasi minna.


Jõuluvana
Jeesuse esindaja
tee nii
et ma võtaks
10 kilo alla
aitäh!


Tänavu aasta olen tagasihoidlik
soovin maailmale rahu
et inimesed annetaks palju
hoiukastidesse
ja mina saaksin mehele


Maailmas on vaid üks soov
mis on tulisem kui hõõguv sirgendaja
olla Kim Kardashian
või
hästi tark


Soovin
et
saaksin
rikkaks


Ava pakk
ja teeskle rõõmu
kedagi ei kottinud
mida sa jõuludeks
tahtsid


 

Selleks, et võita luulekogu “Reaalne elu”, tee nii: mine lehele www.rahvaraamat.ee ning otsi välja oma lemmikluuleraamat. Kirjuta raamatu alla lühike kommentaar-arvustus ning osaledki loosimises. Auhind loositakse välja 31.12.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives