Mart Juur soovitab lugemist

Mart Juur soovitab lugemist

Mart Juur on eesti humorist, ajakirjanik ja muusikakriitik, kes on avaldanud mitmeid vaimukaid nalja- ning jutukogusid. Lisaks on Juur “Prillitoosi” valvelugeja, kus ta jagab kaks korda kuus väärt raamatusoovitusi. Tema uusim menuk on huumorikogu “Igaüks on imelik”, millest leiab nii tähelepanekuid, pajatusi, luuletusi kui ka kalambuure.


Woody Allen “Nii muuseas”

Woody Allen "Nii muuseas"Woody Allen – koomik, muusik, kirjanik, näitleja ja filmirežissöör – on üks meie aja suurimaid filmitegijaid. Kauaoodatud mälestusteraamatus pakub ta brutaalselt ausa sissevaate oma ellu, kirjeldades teekonda lapsepõlve Brooklynist ihaldatud Manhattani katusekorterisse. Nagu Woody Alleni filmidki, panevad tema anekdootlikud ja halenaljakad lood elust enesest ühtaegu nutma ja naerma, põhjustades mõnikord piinlikkust ning tänu, et see kõik pole juhtunud meie enesega (ja mõnikord kadedust ka).
Loe edasi…

Mart Juur soovitab: 
“Geniaalse režissööri pingeline autobiograafia jutustab sellest kuidas valmisid kuulsad filmid, kuidas töötavad psühhoanalüütikud ja juristid ning kui ebamugav on elada New Yorgi katusekorteris, mille aknast avaneb pargivaade.”

Ieva Požarskaja “Juri Nikulin. Peaaegu naljakalt”

Ieva Požarskaja "Juri Nikulin. Peaaegu naljakalt"Miks alati, kui öeldakse kaks lihtsat sõna – „Juri Nikulin“, lähevad inimestel näod kas või natukenegi lahkemaks ja südamel hakkab kuidagi soe? Ühed mäletavad tema säravat klounaadi Moskva tsirkuses, teised on korduvalt vaadanud tema komöödiafilme, kolmandad on lugenud tema koostatud naljakogumikke. Seda inimest ei ole meie hulgas juba üle kahekümne aasta, kuid miks ei taha rahvas teda kuidagi unustada? Neile küsimustele annab vastuse tema elu. Loe edasi…

Mart Juur soovitab:
“Kuulus Vene kloun ja näitleja Juri Nikulin on samasugune legend nagu Woody Allen, aga sellega sarnasused ka lõpevad. Haarav jutustus Vene elust, tsirkusest ja Nõukogude filmitööstuse kuldajastust.”

John Cleese “So, anyway…”

John Cleese "So, anyway..."Tells the story of how a shy youth from Weston-super-Mare went on to become a self-confessed legend. This title is punctuated from time to time with the author’s thoughts on topics as diverse as the nature of comedy, the relative merits of cricket and waterskiing, and the importance of knowing the dates of all the kings and queens of England. Loe edasi…

Mart Juur soovitab:
“John Cleese`i raamat on tema elu- ja loomingulugu, aga samas ka praktiline käsiraamat sellest, kuidas olla naljakas, kuidas teha nalja, kuidas panna inimesed naerma ja seejuures mitte ise tõsimeelsusse hinge heita.”

 


Mart Juur “Igaüks on imelik”

Mart Juur "Igaüks on imelik"“Tegemist on täiesti erakordse ja enneolematu kirjandusteosega – mitte kunagi varem kogu inimkonna ajaloo vältel pole üheski raamatus ilmunud luuletust minust ja minu koerast. Juba ainuüksi sellepärast tasub kõigil raamatu ja koerasõpradel Mardi teos kindlasti enesele soetada!” – Andrus Kivirähk

“Parim viis enda lõbustamiseks on lõbustada kedagi teist.” – Mark Twain

“Minul pole juukseid ja mõnel pole jalga, ära oma puudujääke sinagi nüüd varja. Keegi pole täiuslik, igaüks on imelik.” – Mart Juur

Loe edasi…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kevin.loigu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives