Mihkel Raud: “Head lugemist!”

Mihkel Raud on eesti laulja, kitarrist ja kirjanik, kelle sulest on ilmunud juba mitu raamatut. Esimene raamat ilmus 2008. aastal ja selleks oli ülisuure populaarsuse saavutanud ja avameelne “Musta pori näkku“. Eelmise aasta lõpus ilmus elulooline eneseabiraamat “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda“. Mihkel Raua verivärske teos on aga humoorikas “Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb“.

Meiega jagas muusik ja kirjanik oma lugemissoovitusi Viru Keskuse Rahva Raamatu “Mina loen” seinal, kust leiame soovitusi igale maitsele. Head lugemist kõigile!


Venedikt Jerofejevi “Moskva-Petuški”

Tegemist on Venedikt Jerofejevi postmodernistliku pseudoautobiograafilise proosapoeemiga. Poeemi leksika moodustab segu piiblitsitaatidest, nõukogude ajakirjanduslikest stampidest, varjatud ja otsestest tsitaatidest vene ja maailmakirjandusest ning marksismi-leninismi klassikute teostest. Samuti sisaldab see hulgaliselt ebatsensuurset leksikat.

Poeemi lüüriline kangelane on intellektuaalist alkohoolik Venja (Venitška) Jerofejev, kes sõidab elektrirongiga Moskvast Petuškisse külastama oma kallimat ja nende last. Rongis peab ta pikki monolooge alkoholist, ajaloost, filosoofiast, kultuurist ja poliitikast, vestleb kaasreisijatega ning joob koos nendega lakkamatult kõike, mis vähegi alkoholi sisaldab. Vaata raamatut!

Mihkel Raud soovitab: “Hirmsal kombel südamelähedane teos. Korralikus seltskonnas pole ometigi viisakas rääkida, miks ta südamelähedane on. Las jääda mõni asi raamatu ja lugeja vahele.”

Tiit Pruuli “Minu maailm. Romantiku(te) heitlused”

Tahan vaadata maailma süütalapse silmadega, enne kui Damaskuse teras rebib mu patust keret. Tahan surra ja uuesti sündida. Ja armastada, armastada, armastada. Lõputult. Nendest tahtmistest on sündinud see raamat ja inspireeritud mu reisid. Loe edasi…

Mihkel Raud soovitab: “Pole midagi haaravamat hästi kirjutatud reisijuttudest. Need siin on väga hästi kirjutatud reisijutud.”

 

 

Ian Kilmister, Janiss Garza “Lemmy. White line fever”

See elulooraamat on peadpööritav retk läbi mehe elu, kes liialdas enam-vähem kõigega, ent nende liialduste tulemuseks oli „speed metal“ ja palju väga valju muusikat. Loe edasi…

Mihkel Raud soovitab: “Üks lahedamaid rokibiograafiaid on viimaks ka eesti keeles saadaval. Naljakas ja kurb, täpselt nagu elu.”

 

 

Keiti Vilms “@KeitiVilms”

Säutsupääsukese tviidid on sageli kas sõnamäng või viited eesti kirjandusele, eriti luulele. Autori keelekasutus on vahetu ja ehe, ta on ühelt poolt modernne ja tänapäevane, teisalt aga vaatab eesti kirjanduse minevikku. Loe edasi…

Mihkel Raud soovitab: “Ma poleks uskunud, et Twitteri säutse on vahva raamatust lugeda. Keiti Vilms on kõige vaimukam eesti keele kasutaja.”

 

Martin McDonagh “Pillowman”

Raamatu peategelaseks on kirjanik Katurian, kelle kirjutatud lühijuttude ja linnas toimuvate mõrvade vahel leidub sarnasusi. Selline kokkusattumus viib kirjaniku aga uurijate huviorbiiti. Vaata raamatut!

Mihkel Raud soovitab: “Võimalik, et parim tekst üldse, mida ma kunagi lugenud olen. Julmade vahenditega jutustatud humanistlik lugu.”

 

 

Aino Pervik “Matlena teekond”

Täiskasvanutele mõeldud teoses jutustab tuntud lastekirjanik üht oma perekonnalegendi, mis juba ammu uduste aegade taha kadunud. Kujutluses võiks aga see vana lugu olla ka selline, nagu ta siin nüüd on: lapseootel Matlena teekond Tallinna oma Krimmi sõtta kaduma jäänud mehe surmatunnistuse järele, et saaks eluga edasi minna. Vaata raamatut!

Mihkel Raud soovitab: “Seda raamatut soovitades olen ma kahekordses huvide konfliktis. Esiteks on selle autor minu ema, teiseks olen ma osanik kirjastuses, mis “Matlena teekonna” välja andis. Aga soovitan ikkagi, eriti neile, kes kunagi ise midagi kirjutada plaanivad.”


Mihkel Raud “Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb

Kes on õige eestlane? Sellele küsimusele on vastuseid otsitud aastasadu, kuid ilmeksimatut viisi “tõelise eestlase” väljaselgitamiseks pole siiani leitud. Nüüd on see lõpuks olemas! “Eestlase käsiraamatust” leiad täpselt sada asja, mida iga õige eestlane teeb. Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata? Loe edasi…

 

 

 

Mihkel Raud “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda”

“Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda” on elulooline eneseabiraamat, mis algab mõtteliselt seal, kus lõppes minu debüütromaan “Musta pori näkku”. Ma tutvustan sulle nippe ja trikke, mida ma ühe või teise eesmärgi saavutamiseks olen kasutanud. Kasuta neid targalt ja sa jõuad kaugele. Palju kaugemale kui mina. Loe edasi…

Tutvu kõigi Mihkel Raua raamatutega siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kevin.loigu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives