Piret Raud: “Lugedes leiab mõttekaaslasi”

Piret Raud on andekas kunstnik ja kirjanik ning Eesti lastekirjanike Eno Raua ja Aino Perviku tütar. Ta on töötanud peamiselt vabakutselise kunstniku ja kirjanikuna ning oli mõnda aega ka lasteajakirja Täheke peatoimetaja. Milliseid raamatuid soovitab üle neljakümne raamatu illustreerinud ja neist neliteist lasteraamatut avaldanud lastekirjanik ja kunstnik?

Torgny Lindgren “Klingsor”

klingsor

„Klingsor“ on kunstnikuromaan natüürmordimaalijast, kes mõistab, et surnud mateeria on sama elav nagu elusolend ja püüab maalides jõuda elutu objekti hinge kujutamiseni, mis tal näib ka õnnestuvat. Nagu ikka, ajab Torgny Lindgren talle ainuomasel võrratul moel tegelikkuse ja väljamõeldise lootuselt segamini ja lõpuks ei olegi aru saada, kas tegemist on Rootsi kuulsaima natüürmordimaalijaga või üksnes keskpärase kunstnikuga. Loe edasi…

Piret Raud: “Põhjamaiselt karge ja karune lugu süvenemisest, näivusest ja mitmetpidimõistetavusest. Ridadevaheline heatahtlik huumor ei lase raskematel meeleoludel liialt laiutama pääseda. Minu viimase aja üks suuremaid lugemiselamusi.”

Jean-Claude Mourlevat “Siluett”

siluett

Tagasihoidlik pereema Pauline avastab, et tema lemmiknäitleja tuleb tema kodukanti filmivõtetele. Ta leiab lehest kuulutuse ja otsustab kandideerida episoodilisse rolli, “siluetiks”. Härra Duci elupäevad on otsa saamas ja tal on üksainuke soov: otsida üles inimesed, kellele ta kunagi on halba teinud, ja neilt andestust paluda. Loe edasi…

Piret Raud: “Sobiv raamat igale novellisõbrale. Siin on emotsioone, musta huumorit ning leidlikke ja teravaid puänte. Un régal! nagu ütlevad prantslased.”

Frances Miralles “Armastus pisiasjadest”

armastus-pisiasjadest

Samuel ärkab 1. jaanuari hommikul, olles kindel, et uuel aastal pole tema jaoks varuks midagi põnevat. Ent siis tungib tema korterisse kummaline külaline, kes on otsustanud jääda. Noore kodutu Mishima ilmumine viib Samueli teekonnale, kus ta avastab, kuidas igapäevased pisiasjad võivad tekitada orkaani ja äratada südame, mis olnud aastaid uinunud. Loe edasi…

Piret Raud: “Äärmiselt sümpaatne, lihtne ja elav lugemine, mis sobib ideaalselt kõikvõimalike eneseabiõpikute asemele. Maailm tundub pärast lugemist armsam ja helgem ning inimesed paremad.”

Milan Kundera “Olemise talumatu kergus”

olemise talumatu kergus_kaas.indd

20. sajandi ühe tähelepanuväärsema kirjaniku Milan Kundera romaan „Olemise talumatu kergus“ jutustab loo noore naise Tereza ja tema arstist elukaaslase Tomáše suhtest. Hoolimata sügavatest tunnetest Tereza vastu ei suuda Tomáš lakata kohtumast teiste naistega, seal hulgas kunstnik Sabinaga, kellega teda ühendab eluaegne sõprus. Loe edasi…

Piret Raud: “Noorusaja lemmik, mis kõnetab ka tänases päevas. Hea meel, et on ilmunud kordustrükk!”

Eoin Colfer ja Oliver Jeffers “Imaginary Fred”

imaginary-fred-1

 

Piret Raud: “Sooja huumoriga kirjutatud lugu üksildusest ja sõprusest, mille teevad eriti väärtuslikuks Oliver Jeffersi vaimukad ja värsked illustratsioonid. See on lasteraamat, mis peaks võrdselt rõõmustama nii väikest kui ka suurt lugejat.”

Vaata Piret Raua lasteraamatuid siit!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives