Rahva Raamatu detsembrikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Detsembrikuu soovituste hulka kuuluvad Janno Põldma lustlik lasteraamat Lotte uutest seiklustest “Leiutajateküla lood”, Joel Ostrati tuntud nägudest tulvil kokaraamat “Suure õhtusöögi kokaraamat”, Tiina Ristimetsa ja Olga Makina õpetlik ning inspireeriv “AEG. Teekond nimega naine” ja Craig Browni muusikalegendide elude telgitaguseid avastav “1, 2, 3, 4. Biitlid läbi aja”.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Frank Herberti eepilist teost “Dune”, millest on nüüdseks ka tehtud kinolinadel jooksev menufilm.

Tagatipuks soovitame midagi ka mängusõpradele – meeleolukas ja lõbus lauamäng “Veame kihla”!


janno_põldma_leiutajateküla_loodJanno Põldma “Leiutajateküla lood

Leiutajatekülas juhtub kogu aeg midagi.
Lepatriinud ehitavad Lotte pähe onni.
Jänes Otto puust kõrvad puhkevad ootamatult õide.
Kärbes Juhan lendab tühjast kurgitünnist ehitatud raketiga Kuu tagumisele küljele, et seal šokolaadijões supelda.
Leiutajatekülla saabuvad kauged külalised, Austraalia raudpart Pauliine ja Sansibari nahkvutt Fredy.
Külarahva jaoks ei ole selles kõiges midagi iseäralikku.
See on Leiutajateküla igapäevane elu.

Joel Ostrat “Suure õhtusöögi kokaraamat

Nelja telehooaja vältel pidid rahva seas palavalt armastatud meelelahutajad välja pakkuma oma kolmekäigulise õhtusöögi retseptid. Neile tulid appi riigi parimad kokad, kes avasid uksed oma köögi hoolega varjatud saladustesse.

Menuka kokasaate retseptid on saanud kaante vahele, et pakkuda inspiratsiooni koduseks toiduvalmistamiseks restorani tasemel.

Tiina Ristimets, Olga Makina “AEG. Teekond nimega naine

Raamat „AEG. Teekond nimega Naine“ portreteerib küpse naise väärtust. Aeg vormib meid kõiki. Ta õpetab ja arendab, võtab ja annab. Vahel ka laastab, vahel lohutab.

Kuidas vanemaks saades väliste ja sisemiste muutustega rahumeelselt hakkama saada, sellest saab aja möödudes kandev mõte. Meile kõigile antakse aega erinevalt. Kindel on see, et vanemaks saades saab aja mõiste uue tähenduse ning igasugune ajaraiskamine tundub mõttetu.

Craig Brown “1, 2, 3, 4. Biitlid läbi aja

The Beatles läks laiali juba enam kui viiskümmend aastat tagasi, kuid nende mõju popkultuuris on endiselt suur. See ulatub muusikast kaugemale ning puudutab moodi, poliitikat, inimeste tõekspidamisi ja isegi näiteks religiooni. Biitlitest on avaldatud tohutu hulk raamatuid ja pole mingi probleem teada saada igasuguseid pisifakte nagu näiteks, mis oli George Harrisoni esimene auto (kasutatud sinine Ford Anglia, mille müüs talle Brian Epsteini sõber Terry Doran) või kes oli ainus biitel, keda Yoko Ono enne John Lennoniga kohtumist nimepidi teadis (Ringo, sest tema nimi tähendab jaapani keeles õuna). See kõik on muidugi hirmus põnev, aga seni ei olnud kuulsast nelikust ilmunud ühtegi raamatut, kus oleks kõikehaaravalt kokku võetud nende kogu teekond, nii igapäevased juhtumised kui üldine ühiskondlik mõju.

Frank Herbert “Dune

Before “The Matrix”, before “Star Wars”, before “Ender’s Game” and “Neuromancer”, there was “Dune”, one of the greatest science fiction novels ever written. Melange, or ‘spice’, is the most valuable – and rarest – element in the universe. And it can only be found on a single planet: the inhospitable desert world Arrakis.

Whoever controls Arrakis controls the spice. And whoever controls the spice controls the universe. When stewardship of Arrakis is transferred to his house, Paul Atreides must travel to the planet’s dangerous surface to ensure the future of his family and his people.

But as malevolent forces explode into conflict around him, Paul is thrust into a great destiny beyond his understanding. And in this game of power, only those who can conquer their fear will survive.

Aleks Miha-Elides “ДЕВЫ

Завораживающий литературный триллер, сплетающий воедино греческую мифологию, психологию и убийство… Эдвард Фоска – убийца. В этом Мариана уверена. Харизматичный красавец-профессор преподает курс греческой трагедии в Кембридже. Его обожают коллеги и студенты – особенно студентки из тайного общества “Девы”, готовые на все ради своего наставника. Ведомые мистическими учениями профессора, девушки устраивают оккультные игрища и ритуальные обряды. И вскоре, одну из них находят мертвой с перерезанным горлом и выколотыми глазами…

Lauamäng “Veame kihla?

Selles uues meeleolukas peremängus saad täita erinevaid ülesandeid ja teised mängijad veavad kihla, kas saad sellega hakkama.

Uus “Veame kihla?” pakub palju elevust, lusti ja naeru kõikidele oma uute ülesannetega! Kui soovid võita, pead ülesanded edukalt täita ja tegema panused sellele, kuidas teistel mängijatel võiks minna. Pane endast kõik mängu, et saavutada selles erakordses väljakutses võit!

“Veame kihla?” on suurepärane mänguõhtute kaaslane. Selle interaktiivne olemus ja lõbus sisu teevad mängust menuki nii täiskasvanute kui nooremate hulgas!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives