Rahva Raamatu jaanuarikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Jaanuarikuu soovituste hulka kuuluvad Tõnu Õnnepalu kaotuse kroonika “Palk“, Kristi Saare investeerimisõpik “Kuidas alustada investeerimisega“, Rosa Liksomi linateoseks kohandatud reisilugu “Kupee nr 6” ja Kätlin Kaldmaa õpetlik lasteraamat “Lydia“.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele soovitame sel korral Sally Rooney paeluvat armastuslugu “Beautiful world, where are you“.

Tagatipuks soovitame midagi ka mängusõpradele – tore ja meeskondlik kaardimäng “The Mind“!


Tõnu Õnnepalu “Palk”

Kell saab üksteist ja väljas on metalne talvevalgus. Pisut alla nulli. Jah, selline valgus, mis on, kui talv on tõesti käes ja sa näed, et ta ongi käes. Lund pole. Meri: hall.

Ma ei küsi endalt ammu, kus ma vea tegin. Ainult vigu olengi teinud. Kõige õigemad sammud on osutunud kõige suuremateks vigadeks. Vead kõiguvad mu selja taga nagu mets talvetuules, vaikselt kohisedes.

Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega"Kristi Saare “Kuidas alustada investeerimisega”

Kuidas alustada investeerimisega? on praktiline käsiraamat, mis aitab samm-sammult oma rahaasjade üle kontrolli võtta, annab ülevaate investeerimisvõimalustest ja loob arusaadava ja selge ülevaate riskidest, hajutamisest ja maksundusest. Sageli ongi investeerimisega alustamisel kõige suurem probleem hirm teha midagi valesti või teadmatus, et kust üldse alustada – seetõttu käibki raamat üksipulgi läbi finantsseisu kaardistamise ja korrastamise, hetkel väikeinvestoritele kättesaadavad investeerimisvõimalused ja olulised punktid oma esimeste investeeringute tegemisel.

Rosa Liksom “Kupee nr 6”

Rosa Liksomisilmade läbi nähtud ja imeliselt poeetilises keeles kirja pandud reis läbi omaaegse Nõukogude Liidu Moskvast Mongooliasse on lugemist väärt. Nädalateks ühte kupeesse suletud reisikaaslased, judisemapanev olme ja käärivad inimsuhted. Soomlannast arheoloogiaüliõpilane ja venelasest õnneotsija arenevad mõlemad selle pika reisi jooksul mõistma inimtunnete ja -kannatuste kõrgusi ja sügavusi. Detailsetest kirjeldustest kasvab allegooriline pilt toonasest hiigelriigist, tema linnadest ja inimestest, oludest ja suhtumistest. Pole ime, et see kõik paelus ka filmitegijaid.

Sally Rooney “Beautiful world, where are you”

Alice, a novelist, meets Felix, who works in a distribution warehouse, and asks him if he’d like to travel to Rome with her. In Dublin, her best friend Eileen is getting over a break-up, and slips back into flirting with Simon, a man she has known since childhood.
Alice, Felix, Eileen and Simon are still young – but life is catching up with them. They desire each other, they delude each other, they get together, they break apart. They have sex, they worry about sex, they worry about their friendships and the world they live in.
Are they standing in the last lighted room before the darkness, bearing witness to something? Will they find a way to believe in a beautiful world?

Valdur Mikita “Парадигма стрекогузки”

Впервые издаваемая на русском языке книга эстонского биолога-семиотика и философа Валдура Микиты (Valdur Mikita, род. 1970) содержит эссе из его разных книг, увидевших свет в последнее десятилетие.Читать его размышления, приправленные легкой иронией, весьма весело – он сознательно и играючи творит миф об эстонской ментальности. Это на редкость благодатный труд, потому что в интерпретации автора становится положительным все, чего обычно эстонцам приходится стыдиться – своей замкнутости, приверженности деревенскому дому и родному лесу. То, что могло считаться захудалой европейской провинцией, на поверку оказывается сокровищницей, истинным заповедником.

Kaardimäng “The Mind”

“The Mind” on mäng 2 kuni 4 mängijale, mis muudab mängijad harmoonilisemaks.

Mäng “The Mind” annab mängijatele suurepärase meeskonnatöö kogemuse. Mängijad ei tohi omavahel rääkida ega muul moel informatsiooni vahetada, kuid sellest hoolimata on koostöö võimalik – ainult teie meelte abil …Kui mängijad on suutnud edukalt lahendada kõik tasemed vastavas pakis, võidavad nad meeskonnana!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives