Blog_kuu_raamatud

Rahva Raamatu juulikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Juulis soovitame Walter Tevise sulest Netflixi-maailmagi vallutanud malepõnevikku “Lipugambiit“, värsket kogumikku “Eesti novell 2021“, Robert Galbraithi uusimat krimkat “Vere sund” ning armastatud lastekirjaniku Heljo Männi lapsepõlvemälestusi “Väikesed võililled“.

Ingliskeelsete raamatute lugejaile valisime sel kuul välja Daniel Kahnemani inimpsühholoogiat avava teose “Noise“.

Mängusõpradele soovitame aga vaheaega sobivat õuemängu laste purgivise!


Walter Tevis “Lipugambiit

lipugambiitKaheksa-aastaselt lastekodusse saadetud Beth Harmonil on kaks võimalust trööstitust reaalsusest põgeneda: malemäng ja pisikesed rohelised pillid, mida lastele nende vaoshoidmiseks ja „meeleolu parandamiseks“ jagatakse.

Ameerika kirjaniku Walter Stone Tevise (1928–1984) paeluvalt ja elegantselt kirja pandud „Lipugambiit“ on aegumatu lugu küpsemisest, malest ja sõltuvusest 1960. aastate maailmas.

Tutvu raamatuga!

 

Eesti novell 2021

eesti-novell-2021Eesti novell 2021“ on neljas raamat uuest sarjast, kuhu neli koostajat on valinud eelmise aasta külluslikust novellisaagist kooresema kihi. Kaante vahel on 17 eriilmelist autorit, kellest osadega kohtub lugeja novellivaramus esmakordselt, mõned nimed on ennast aga juba püsiautoreiks sisse seadnud. Loe edasi…

 

 

 

 

Robert Galbraith “Vere sund

vere-sundEradetektiiv Cormoran Strike on Cornwallis oma perel külas, kui tema poole pöördub naine, kes palub talt abi oma ema leidmiseks – aastal 1974 astus noor naisarst oma töökoha uksest välja ning kadus jäljetult.

Tutvu raamatuga!

 

 

 

Heljo Mänd “Väikesed võililled

väikesed-võililledVäikesed võililled” on kimp armastatud lastekirjaniku Heljo Männi (1926–2020) lapsepõlvemälestusi, mis annavad lugejale pildi eluolust Eesti-aegses linna- ja maakodus ning tütarlastekoolis, kus isegi lastevahelises suhtlemises sai tihti määravaks seisusevahe. Võrust, Tallinnast ja Ida-Virumaalt Sompa külast korjatud mälestuskildudest õhkub suurt soojust lapsepõlve ja perekonna, eriti ema ja vanaema vastu. Loe edasi…

 

Daniel Kahneman “Noise

noiseFrom the world-leaders in strategic thinking and the multi-million copy bestselling authors of Thinking Fast and Slow and Nudge, the next big book to change the way you think. – In Noise, Daniel Kahneman, Olivier Sibony and Cass R. Sunstein show how noise produces errors in many fields, including in medicine, law, public health, economic forecasting, forensic science, child protection, creative strategy, performance review and hiring.

Tutvu raamatuga!

 

Õuemäng laste purgivise

õuemang laste purgivisePurgiviskemäng oli tuntud juba iidsel ajal. See mäng on veelgi toredam! Mäng koosneb 6 purgist, mille tagaküljel on numbrid ning esiküljel loomade pildid. Arvuta viskel kukkunud purkide punktid kokku. Kellel on suurim skoor? Kes on võitja?

Sisaldab 6 metallpurki (6x6x10cm) ja 3 viskekotikest.  Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives