top_raamatud_rahva_raamat

Rahva Raamatu kümnendi populaarseimad raamatud

Eesti lugeja armastab lastekirjandust ja kodumaiste autorite teoseid, näitab Rahva Raamatu kümne aasta ostetuimate raamatute pingerida.


Eesti üks suuremaid raamatumüüjaid Rahva Raamat koostas ülevaate aastatel 2010-2020 ostetumatest raamatutest ning selgus, et selle pingerea tipus troonib Eno Raua lasteraamat „Sipsik“. Lisaks Sipsikule on nimistus veel kolm lasteraamatut ning lausa kaheksa raamatut kümnest on kirjutatud Eesti kirjanike poolt.

Rahva Raamatu sisseostujuhi Annelii Üpruse sõnul on lastekirjandus nii lühemas kui ka pikemas vaates raamatumüügis alati populaarseimate kategooriate seas. „Kõigi nelja ladvikusse jõudnud lasteraamatu suure populaarsuse taga on üheks oluliseks mõjutaks kahtlemata koolide kohustuslikud ja soovituslikud nimekirjad,“ rääkis Üprus, lisades, et populaarseimate raamatute nimekirja esikohal olevale teosele „Sipsik“ andis lisahoo sisse 2020. aastal kinolinadele jõudnud samanimeline film.

Üpruse hinnangul on asjaolu, et kaheksa raamatut kümnest on kodumaiste kirjanike looming, kohaliku raamatuturu vaatest väga positiivne tulemus ning kindlasti suureks kiituseks nii autoritele, kirjastustele kui ka taustajõududele, kelle töö tulemusena on nii lai valik lugejaid kõnetanud raamatuid lettidele ja sealt raamatusõpradeni jõudnud. Kirjanikena on sel perioodil hoo sisse saanud nii Valdur Mikita, Rene Bürkland kui ka Vahur Kersna.

Viimase kümne aasta TOPis on vaid kaks välismaise autori sulest ilmunud raamatut. Üks neist on 2011. aastal ilmunud E.L. Jamesi „Viiekümne varjundi“ sarja esimene teos „Viiskümmend halli varjundit“, mis oli oma piire kompava sisuga esimene omataolistest. Üprus märkis, et omaette fenomeniks võib pidada ka nimekirja kõige uuemat teost ehk 2019. aasta lõpus eestikeelsena ilmunud Delia Owensi romaani „Kus laulavad langustid“, mis on erinevalt teistest tõlkeraamatutest viimastel aastatel alaliselt müügitopi esiotsas püsinud ja mille vastu näidatav huvi ei paista siiani raugevat.

Üprus lisas, et oluline on toonitada ka asjaolu, et viimase kümne aasta müüke kajastava topi esimesed kaks raamatut olid müügil ka kümme aastat tagasi. Ülejäänud kaheksa teost on oma koha välja teeninud 2-5 aasta müükide alusel.

Rahva Raamatu müügi TOP 10 2010-2020

  1. „Sipsik“
  2. „Jussikese seitse sõpra“
  3. „Lingvistiline mets“
  4. „Kaka ja kevad“
  5. „Tark tee terviseni“
  6. „Kus laulavad langustid“
  7. „Viiskümmend halli varjundit“
  8. „17×4“
  9. „Tobias ja teine B“
  10. „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus”

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives