kuu_raamatud_märts21

Rahva Raamatu märtsikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Märtsis soovitame sulle Norra krimikirjanduse meistri Jo Nesbø värsket põnevikku “Kuningriik“, emakeelepäeva puhul uut “Eesti keele käsiraamatut“, vaimset tervist puudutavat teost “Hea põhjus end halvasti tunda” ning lasteraamatut “Rahvajuttude aastaring“.

Ingliskeelsete raamatute lugejatele valisime sel kuul välja V. E. Schwabi tunnustatud fantaasiarikka teose “The Invisible Life of Addie LaRue“.

Lauamängusõpradele soovitame märtsis emotsionaalset arengut soosivaid joogakaarte lõbusate salmide ja harjutustega, mis sobivad nii lastele kui täiskasvanutele!


Jo Nesbø “Kuningriik

Kuningriik_130x200Väikeses Norra mägikülas kõrgeima mäe harjal elab automehaanik Roy pealtnäha rahulikku ja lihtsat elu. Tema noorem vend Carl on aastaid välismaal viibinud. Ühtäkki tuleb ta kodutallu tagasi ja käib välja geniaalse idee, mis peaks tooma jõukuse mitte ainult vendadele endile, vaid ka kogu külale.

Tutvu raamatuga!

 

 

Mati Erelt, Tiiu Erelt, Kristiina Ross “Eesti keele käsiraamat

eesti keele käsiraamatEesti kirjakeel. Õigekirjutus. Vormiõpetus. Sõnamoodustus. Lauseõpetus. Sõnavaraõpetus. Üldharivate teadmiste kogu eesti kirjakeele ehituse kohta. Praktiline abivahend kirjakeele kasutamiseks. Kooskõlas „Eesti õigekeelsussõnaraamatuga ÕS 2018“. Loe edasi…

 

 

 

Randolph M. Nesse “Hea põhjus end halvasti tunda

hea-põhjus-end-halvasti-tunda-pilk-evolutsioonilise-psühhiaatria-eesliinileÄrevus, depressioon, sõltuvus, anoreksia, skisofreenia, bipolaarne häire, seksuaalelu probleemid, kõik need oleksid võinud loodusliku valiku käigus kaduda. Aga ei kadunud. Miks ometi? Sest need on … kasulikud. Paraku mitte inimese õnnetundele, vaid geenidele.

Tutvu raamatuga!

 

 

 

“Rahvajuttude aastaring. 52 muistendit ja muinasjuttu”

rahvajuttude-aastaring-52-muistendit-ja-muinasjuttuMahukas muinasjuturaamat koondab mitmete rahvaste parimad lood, mis on mõeldud kogu aasta tähtpäevade täiendamiseks. Alates uusaastast kuni järgmise aasta jõuludeni on iga pidupäeva jaoks oma jutt, olgu see innustust saanud kas põlisameerika pärandusest, Brasiilia muistenditest, inuiti pajatustest, Jaapani mõistujuttudest, Skandinaavia saagadest või Aafrika hõimulugudest. Kõigile muinasjuttudele lisavad värvi vahvad illustratsioonid. Loe edasi…

 

V. E. Schwab “The Invisible Life of Addie LaRue

INVISIBLE LIFE OF ADDIE LARUEWhen Addie La Rue makes a pact with the devil, she trades her soul for immortality. But there’s always a price – the devil takes away her place in the world, cursing her to be forgotten by everyone. Addie flees her tiny home town in 18th-Century France, beginning a journey that takes her across the world, learning to live a life where no one remembers her and everything she owns is lost and broken.

Tutvu raamatuga!

 

 

Joogakaardid lõbusate salmide ja harjutustega

joogakaardid-lõbusate-salmide-ja-harjutustega“Joogakaardid” aitavad kaasa emotsionaalsele arengule (enesekindlus, kontakti loomine kehaga ja kujutlusvõime arendamine), sotsiaalsele arengule (üksteisele reageerimine, suhtlemine ja koostöö), kognitiivsele arengule (tähelepanu ja keskendumisvõime, mälu ja koordinatsioon) ning kehalisele arengule (tasakaal, tugevus ja paindlikkus). Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives