Rahva Raamatu töötaja soovitab lugemist: Maris

Alustame Rahva Raamatu blogis traditsiooniga, kus kord kuus soovitab üks meie toreda kollektiivi liige endale meelepärast lugemist. Juttu tuleb nii bestselleritest, unustatud klassikutest kui ka vähemtuntud autoritest.

Sel nädalal on tähelepanu keskmes raamatupidaja Maris, kes napsas kontoris asuvalt uute raamatute riiulilt endale lugemiseks Mari MetsallikuMetshaldja päeviku“. „Metshaldja päevik“ hüppas kohe pärast ilmumist Rahva Raamatu Top 10 raamatu esiotsa ning on sinna jäänud juba mitmeks nädalaks. Mis see on, mis eestlasti nii hirmasti „Metshaldja“ poole tõmbab? Hingelise natuuriga Maris otsustas asjas selgusele jõuda.

Maris Rahva Raamat
Meie äge raamatupidaja Maris, kes kirjutab teile oma viimasest lugemiselamusest – “Metshaldja päevikust” – mis talle sügava mulje jättis. Foto autor: Carl Rahe.

Maris kirjutab:

„Kui kuulsin raamatust „Metshaldja päevik“, tekkis mul kohe kindel soov seda lugeda. Kõige rohkem just seepärast, et teada saada, kuidas näeb maailma looduses elav ja toimetav noor Mari Metsallik. Viimasel ajal olen sattunud lugema väga erinevaid raamatuid ning tänu sellele tutvunud mitmete lähenemistega elule ja elamisele. Kui mõne puhul olen tundnud, et selle sisu võib täiesti täppi minna, siis mõni lähenemine on minu jaoks olnud ikkagi täiesti võõras.  Nii valisingi järgmiseks lugemiseks „Metshaldja päeviku“ – et huviga autori elustiiliga tutvuda.

Raamat paelus mind lugema hakates koheselt. Paljudes Mari väljaütlemistes tundsin ära iseennast  ning mitmed „pusletükid“ mu elus loksusid just tänu sellele raamatule paika. Mari Metsalliku jutustusviis on ilus ja selge, tehes kõik lugejale loogiliseks ja kergestimõistetavaks. Näiteks sain teada, miks on organismile oluline süüa sooja sööki ning sain ka väikseid vihjeid, kuidas hakkama saada olukorras, mil soovin oma kehale parimat ja kvaliteetseimat toitu, aga toidupoeks on suurlinna kaubanduskeskus.

Samuti sai raamatust lugeda armastusest ning naise ja mehe olemustest. Autor jagab lugejatele kindlaid veendumusi, kuidas naise-mehe suhe toimida saab, rääkides samas ka lastest ja muust inimestevahelisest suhtlusest.

Kogu raamatu keskel on loodus ning looduse austamine, mis mulle – suurele looduseaustajale – väga sobis. Raamatus on kirjas kõik see, mida võiksime igapäevaelus märgata ja ka oluliseks pidada.

Kindlasti sain raamatust mõtteid, mis aitavad edaspidi veel rõõmsamalt ja õnnelikumalt elada. Raamat suutis panna mind täielikult uskuma, et maailmas pole midagi tugevamat inimese mõttest ja armastusest.

Oleksin olnud igati tänulik, kui nooremana oleksin midagi sellist lugema sattunud. Oleksin palju sellisest elule lähenemisest omaks võtnud ning seeläbi oleks olnud minus kindlasti rohkem enesekindlust ja enesearmastust. Tagantjärgi tunnistan, et teatud perioodil oma elus olin liialt tugevalt ühiskonna normides kinni ning püüdsin end neisse vägisi suruda. Kuigi olen oma elus hetkel jõudnud kohta, kus kõik on hästi, siis tunnen, et saaksin aina rõõmsamalt edasi minna, kui hakkaksin iga päev enesearenguga tegelema. 🙂

Tunnen, et „Metshaldja päevik“ andis mulle palju-palju juurde ning sain veenduda tõekspidamistes, mille alged on minus alati olemas olnud.

Aitäh Mari!

Püüan raamatust õpitud elustiili oma lastele edasi anda, et neis oleks juba varakult olemas tasakaal iseendas, et nad oskaksid armastada ja armastust jagada.“

 

Raamatut saab osta siit.

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives