Rännu- ja kirjamees Hendrik Relve jagab raamatusoovitusi!

Rännu- ja kirjamees, tele-, raadiosaadete ja kümnete raamatute autor Hendrik Relve on ka tubli lugeja ning siin soovitabki ta viimase aja raamatuelamusi. Relve on ka Vikerraadio populaarse saatesarja “Kuula rändajat” autor, mille eest ta pälvis 2020. aastal “Kuldmikrofoni” auhinna. Samal aastal ilmus ka rännumehe uusim raamat “Minu elu uhkemad loomad”.


Rein Kuresoo “Seal, kus talvituvad suitsupääsukesed”

seal-kus-talvituvad-suitsupaasukesedRohkete fotodega illustreeritud reisiraamat viib meid Aafrika loodusesse. Autor kutsub lugeja seiklema Musta Mandri savannidesse, teeb läbi safarilaagri, tutvustab eksootilisi loomi ning linde. Loe edasi…

Hendrik Relve soovitab: “Rein Kuresoo Aafrika raamatu juures köidab selle hoogsus ja loodusetundmine. Bioloogist autor kirjeldab elamusi Mustal Mandril suure avastamisrõõmuga. Ühest küljest on juhtumused raamatus tihti seikluslikud ja naljakad, aga teisalt kirjeldab autor seal loomi looduseuurija täpsuse ja detailsusega.”

 

Tõnu Õnnepalu “Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem”

PARIISSee raamat on esimene osa triloogiast, kus ollakse kodus mujal kui kodus. Järgmine köide, „Muskoka, Ontario. Märkmeid ühelt aakrilt“, viib mõistagi Kanada vaigust lõhnavatesse laantesse. Ja viimases köites jõutakse välja ühele meresaarele. Need pole reisiraamatud, need on koharaamatud, ühest maailma kohast maailma ja iseendasse vaatamise raamatud. Võib-olla ka koduotsimise raamatud. Vaata täpsemalt.

Hendrik Relve soovitab: Tõnu Õnnepalu käsitleb oma raamatus Pariisi teisiti kui seda on teinud muud eesti kirjanikud. Oma linnaretki ja -mõtisklusi kirjeldab ta tundlikult, isiklikult, intiimselt. Nii nagu tal on õigupoolest olnud kombeks kirjutada teistestki paikadest maailmas ja Eestis. See on raamat nendele, kes soovivad Pariisi mõista süvenenult ja kiirustamata.”

Krister Kivi “Õhus. Pilvetekste 2009-2019”

õhus-pilvetekste-2009-2019Krister Kivi ei ole tavaline reisikirjanik, kes kirjeldab oma lugudes võõraste maade looduse imesid ja arhitektide imelisi saavutusi. Sedagi on, aga vähe. Krister kirjeldab teistmoodi asju: veelompe Jakartas, ööklubide nukrust, üksildaste öiste toiduputkade väsinud kokki, imeliselt maitsvat tänavatoitu, mänguauto suuruseid prussakaid hotelliseinal, vihmaseid öiseid kiirteid ja tänavaid. Loe edasi…

Hendrik Relve soovitab: Kui oled küllastunud liialt optimistlikest reisikirjadest, siis on paras aeg kätte võtta Kirster Kivi raamat „Õhus“. Sealt leiad hulgaliselt kilde juhtumustest, mis tavaliselt reisikirjadest välja jäävad. Tihti on need kurbnaljakad ja iroonilised, kuid enamvähem alati üllatavad ja ootamatud.  Need jutustavad enamasti pisiseikadest enne või pärast mõnda lennureisi reisi, aga ka lennujaamades või lennukis olles.”

Patrick Deville “Katk ja koolera”

katk-ja-kooleraPatrick Deville (snd 1957) on tunnustatud ja viljakas prantsuse romaanikirjanik. Huvi teiste kultuuride ja keelte vastu, mis on viinud Deville’i tema rännakutele, kajastub ka tema romaanides. Nende tegevus leiab sageli aset väljaspool Prantsusmaad, mis polegi prantsuse kirjanduse puhul nii tavaline. Sageli on nende aineseks ajalugu ja tegelasteks päriselt elanud isikud. Vaata täpsemalt.

Hendrik Relve soovitab: Raamatu peategelane on värvikas persoon, kes muuhulgas töötas välja vaktsiinid katku ja koolera vastu. Autor talutab lugeja hoogsalt läbi tema pika, värvika ja seiklusliku elu. Nautisin Deville’i tihedat ja mitmetasandilist teksti. Osalt on raamat nagu loodusteaduslik ja ajalooteos, kuid eelkõige ikkagi vaimukas ja hoolikalt lihvitud ilukirjanduslik looming.”


Hendrik Relve “Minu elu uhkemad loomad”

minu elu uhkeimad loomadRaamatusse on koondatud eredaid elamusi kokkupuudetest maailma loomadega. Autor jutustab põnevatest loomajuhtumitest Antarktikas, Arktikas, Aasias, Aafrikas, Austraalias ja Ameerikas. Raamatu peategelasteks on tihti suurekasvulised imetajad, kuid leidub ka roomajaid ja olendeid muudest loomarühmadest. Loe edasi…

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kevin.loigu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives