Katrin Siska soovitab raamatuid ja filme!

Katrin Siskat teatakse kui rahvusvaheliselt tuntud poprokkbändi Vanilla Ninja liiget, telesaatejuhti, muusikamänedžeri, linnapea nõunikku ja kultuurikeskus Lindakivi direktorit. Ta on kõrgharidusega jurist, kes proovinud kätt ka poliitikas. Praegu rändab ta perega mööda maailma ringi, harrastab joogat ja teeb sporti, kokkab ja kirjutab elektroonilist muusikat, pildistab ning filmib lahedaid lugusid elust enesest. Hiljuti ilmus temalt kokaraamat “Rõõm toidust. Püsi terve, energiline ja sale“. Meiega jagas autor ka oma raamatu- ja filmisoovitusi.


Richard Bransoni “Teeme ära! Elu ja äri õppetunnid”

Raamatus “Teeme ära!” vaatan ma tulevikku. Palju on muutunud sellest ajast, kui ma 1968. aastal asutasin Virgini, ja ma selgitan, kuidas kavatsen viia oma äri ja ideed järgmisele tasandile ning uutele ja põnevatele aladele, nagu Virgin Fuels (Virgini Kütused) asutamine, kuhu Virgin praegu liigub. Olen kokku võtnud kõik tähtsad õppetunnid, head nõuanded ja innustavad kõnekäänud, mis on aidanud mind teel edule. Loe edasi…

Katrin Siska soovitab: “Äärmiselt inspireeriv ja huvitav raamat. Richardi konarlik, kuid järjekindel teekond kõrgustesse oli alati olnud ümbritsetud suurte riskide, ohtude ning paraja hulga ebaõnnestumistega. Bransoni raamatut olen lugenud korduvalt, selles peitub mingi salapärane jõud, mis lükkab tegudele ning paneb endasse uskuma, et absoluutselt igaüks meist võib täide viia oma unistused, olgu need kui suured tahes!” 

Spohia Amoruso “#Tegijatüdruk”

Kui Sophia Amoruso oli teismeline, hääletas ta mööda maad ringi, varastas asju ja otsis prügikastidest saiakesi. Kooli pooleli jätnud, raha ja kindla sihita, kontrollis ta 22-aastasena kunstikooli fuajees dokumente, sest mingit töökohta oli ju tervisekindlustuse jaoks vaja. Just seal fuajees tuli ta mõttele hakata eBays kasutatud rõivaid müüma.

Kümme aastat hiljem on Sophia veebipoe Nasty Gal asutaja ja juhatuse liige. Moekaupa müüva firma väärtuseks on 250 miljonit dollarit ja seal töötab üle 400 inimese. Loe edasi…

Katrin Siska soovitab: “Iga tänapäeva moodsa ja iseseisva naise kohustuslik lugemine. Lugu noorest ameeriklannast, kes prügikastist saiakesi otsis ja kodunurgas veebi-riidepoodi pidama hakkas ning kasvatas sellest ajapikku 250-miljoni dollarise impeeriumi! Kerge, õpetlik, põnev ja hea huumoriga vürtsitatud lugemine. On, mida kõrva taha panna!”

Ozzy Osbourne, Chris Ayres “Mina olen Ozzy”

Minult küsitakse, kuidas ma ikka veel elus olen, ja ma ei oska selle peale midagi öelda. Kui mind oleks lapsepõlves koos teiste minu tänava poistega seina äärde ritta seatud ja minult oleks küsitud, kes meist kuuekümnenda eluaastani elab, kellel on lõpuks viis last, neli lapselast ning majad Buckinghamshire’is ja Bevery Hillsis, ei oleks ma enda peale panustanud, kohe kindlasti mitte. Aga siin ma olen: valmis esimest korda omaenda sõnadega oma lugu rääkima.

Katrin Siska soovitab: “Ozzy Osbourne on Ameerika üks (kuri)kuulsamaid rokkstaare, kes hammustanud oma kontserdil nahkhiirel pea otsast ning teeninud leiba tapamajas. Tema elulugu on täis uskumatuid seiku – nii nappe surmasuust pääsemisi, muusikamaailma pimestavat sära kui ka kibedaid aastaid vanglas. See raamat pajatab kaasahaaravalt, kuidas Ozzy leidis tee muusikani, sai kokku oma elu armastusega ning paljust muust ja seda kohati omajagu ropult, kuid väga naljakalt!”

Lilly Singh “How to be a Bawse”

Näitleja, koomik ja Youtube’i sensatsioon Lilly Singh on kirjutanud selge juhendi, kuidas olla Bawse – inimene, kes kiirgab enesekindlusest, liigub kindlalt enda eesmärkide suunas, eksib ja saab haiget, kuid naeratab, sest võitleb lõpuni ja saab kõigega hakkama. Loe edasi…

Katrin Siska soovitab: “Lilly on uue ajastu youtube’i sensatsioon. Seitsme aastaga on noor neiu suutnud võita üle maailma pea 13 miljoni fänni südamed, naerutades inimesi humoorikate sketšidega enda youtube’i kanalil, kus ta oma pereelu vaimukalt parodeerib. Fännide palaval nõudmisel tegi ta ka vahva tuuri, kus astus üles vahva tantsu-, laulu- ja naljasketšide šowga. Täna on ta aga juba nii kaugele jõudnud, et tema youtube’i kanalil astub aeg-ajalt külalisena üles näiteks ka maailmakuulus jõumehest näitleja Dwayne Johnson! Kõik on võimalik. :)”

“Lemmikloomade salajane elu”

Ühes suures saginat täis Manhattani kortermajas saab päev tõeliselt alguse alles siis, kui maja kahejalgsed asukad on tööle ja kooli ära läinud. Just sel hetkel alustavad igat sorti karvased ja sulelised lemmikud oma üheksast viieni kestvat „tööpäeva“ tehes teineteisele külaskäike, lobisedes oma peremeestest ja perenaistest piinlikke lugusid ning harjutades trikke, et teenida välja veelgi paremaid maiuspalu. Loe edasi…

Katrin Siska soovitab: “Tõeliselt vaimukas ja lahe multifilm, kus koduloomad nagu koerad, kassid, jänesed ja muud tegelased suurlinnas peadpööritavatesse olukordadesse satuvad. Seda on mõnus nii lapsega kui ka üksi nautida, hea ajaviide igal juhul, kui “Käsilaste” kõik osad juba vaadatud on!”

“Vehkleja”

1952. aastal saabub Haapsallu kehalise kasvatuse õpetajaks meistersportlane Leningradist. Vaatamata koolidirektori vastuseisule hakkab ta lastele vehklemist õpetama. Konarlikust algusest hoolimata saab sõjajärgsel raskel ajal vehklemisest teraapia nii lastele kui ka treenerile. Lüüasaanud direktorile ei anna aga rahu, miks noormees tegelikult väikelinna saabus. Loe edasi…

Katrin Siska soovitab: “‘Vehkleja’ läks mulle hinge. Selles filmis on suurepärased näitlejad, väga hea muusika ja kaameratöö, süžeest rääkimata. Kogu lugu esitatakse nii tõetruult, et kaod vabalt ise ka sinna sisse ära ja elad südamlikult kaasa peategelase käekäigule.”

 


Katrin Siska “Rõõm toidust. Püsi terve, energiline ja sale!”

Kuidas valmistada maitsvat ja tervislikku toitu kiiresti ja lihtsalt endale või tervele perele? Katrin Siska jagab oma lemmikretsepte igaks toidukorraks ja annab enda kogemuse järgi nõu, kuidas saavutada suurepärane vorm ja hoida end terve ning energilisena!

Minu tee tugeva tervise ja saleda kehani on pärast lapse sündi olnud kõike muud kui kerge ja roosiline. Vastupidi, võitlesin unehäirete, kaalutõusu ja sügava rahulolematusega. Ent niipea, kui mugavustsoonist välja astusin ja kontrolli enda kätte võtsin, hakkas pilve tagant paistma päike… Sain raske tööga tagasi oma tervise, hea une ja saleda joone. Loe edasi….

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives