Loe häid mõtteid raamatust “Mõnusad mõistulood”

Ole valmis sukelduma kogumikku “Mõnusad mõistulood”, kus leiad vastused küsimustele, mille olemasolust sul polnud ehk aimugi. Nendel lühikestel jutukestel on võime sind liigutada ja mõtlema panna. Siin on mõnusad, vaimukad ja mõtlemapanevad lood nii suurele kui ka väiksele lugejale. Mõni neist toob pisara silma, mõni paneb muigama, aga mis kõige tähtsam – need tuletavad meelde, mis on elus kõige olulisem. Järgnevalt on välja toodud mõned head mõtted, mida kogumikust leida võib.


Mõnikord tuleb üks või teine inimene meie ellu ja me teame kohe, et nii see pidigi olema. Tema eesmärk on meile midagi õpetada ja aidata meil jõuda arusaamisele, kes me oleme või kelleks saada tahame.

See inimene võib olla kes iganes – naaber, õpetaja, sõber, armastatud mees või naine ja isegi päris võõras inimene –, aga kui meie pilgud kohtuvad, siis teame, et ta mõjutab me elu mingil olulisel viisil.

Mõnikord võib meiega juhtuda asju, mis paistavad kohutavad, valusad ja esmapilgul ülekohtused, aga järele mõeldes leiame, et neid tõkkeid ületamata poleks me kunagi teada saanud, mis on meie potentsiaal ja kui tugevad me oleme ning me poleks tundma õppinud oma südant.

Haigus, ülekohus, armastus, rumalus… katsetavad meie hinge piire. Nende väikeste testideta, olgu need mis tahes, oleks elu nagu sile tasane tee, mis ei vii kuskile. See oleks turvaline ja mugav, aga igav ja täiesti mõttetu.

Inimesed, keda me kohtame ja kes mõjutavad meie elu, aidates kaasa meie õnnestumistele ja põhjustades ebaõnnestumisi, aitavad meid teha selleks, kelleks me siis saame. Isegi halbadest kogemustest on võimalik õppida.
Ja õigupoolest võivad need olla koguni kõige olulisemad.

Kui keegi teid armastab, siis vastake sellele armastusele, nagu saate, aga mitte seepärast, et ta teid armastab, vaid seepärast, et ta õpetab teid armastama ning avama oma südant ja silmi.

Kui keegi teeb teile haiget, reedab teid, murrab teie südame, siis andestage talle, sest ta on õpetanud teile usaldust ja seda, kui oluline on olla hoolas ja vaadata, kellele oma südant avada.

Pidage oluliseks igat päeva. Hinnake igat hetke ja võtke neist kõik mis võimalik, sest te ei pruugi neid enam kogeda. Rääkige inimestega, kellega te pole kunagi varem rääkinud, ja kuulake, mida neil on öelda.

Lubage endal armuda, olla vaba ja seadke kõrged sihid. Hoidke pea püsti. Öelge endale, et te olete suurepärane inimene, ja uskuge endasse, sest kui te ei usu endasse, siis on ka teistel raske teisse uskuda.

Kujundage ise oma elu ja elage seda rõõmuga. Ja kui te kedagi armastate, siis öelge talle seda, sest te ei tea kunagi, mis homsel varuks on.

Õppige elus iga päev. Täna ongi seesama homme, mille pärast te eile nii muretsesite. Mõelge järele, kas teil tasus seda teha.


“Mõnusad mõistulood”

Mõnusad mõistuloodMis on saanud sinu unistustest? Kas oled neist loobunud ja lasknud neil mattuda igapäevategemiste ja -murede alla või hõõguvad need veel kuskil sinu sisemuses? Ükskõik kuidas ka poleks, võta see raamat ja püüa oma unistused kinni. Loe edasi…

 

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives