Rahva Raamatu maikuu raamatusoovitused!

Maikuu soovituste hulka kuuluvad Gert Kiileri oodatud kriminaalromaan “Saatus koosneb juhustest”, Maria Veski-Raudkivi täistaimsete retseptidega kokaraamat “Inspireeru, kokka, naudi!”, Walter Isaacsoni kiidetud elulooraamat “Elon Musk” ja Riikka Jäntti armastatud väikse hiire seikluste uus osa “Väike hiir läheb telkima.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Leigh Bardugo lummavat fantaasiaromaani “The Familiar”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Urmas Vadi paljukiidetud romaan inimestevahelistest suhetest “Neverland”.

Kuu mänguks on sel kuul lõbus lauamäng “BoomBoom Muumi”.


Gert Kiiler "Saatus koosneb juhustest"Gert Kiiler “Saatus koosneb juhustest”

Raamat on oodatud järg menukale kriminaalromaanile „Eranuhke ei armasta keegi“, mille tegevus toimub väljamõeldud Eestis, mis säilitas pärast Teist maailmasõda oma iseseisvuse.

Jaan Martinson: „Kiileri esimene krimilugu tuleb ära märkida viie tärniga ning lisada selgituseks: maailmatase.“

Karl Martin Sinijärv: „Laialaba labidaga öeldes on tegemist peaaegu parima eestikeelse algupärase kriminaalromaaniga üle aegade.“

Maria Veski-Raudkivi "Inspireeru, kokka, naudi! 50 täistaimset retsepti"Maria Veski-Raudkivi “Inspireeru, kokka, naudi! 50 täistaimset retsepti”

See raamat kostitab sind 50 täistaimse retseptiga, millest suurem osa on ka gluteeni- ja suhkruvabad. Retseptide sissejuhatustest leiad ka hulganisti väärt nippe ja soovitusi. See retseptikogu ei ole mõeldud üksnes taimetoitlastele, vaid kõigile, kes peavad lugu maitsvast ja lihtsasti valmivast, seejuures mitmekülgsest, nii meie meeli kui keha kosutavast taimsest toidust. Minu jaoks on taimne toit tõeline rõõm ja kutsun ka sind osa saama sellest värskuse ja värvide pidustusest!

Walter Isaacson "Elon Musk"Walter Isaacson “Elon Musk”

Steve Jobsi ja teiste müügiedetabelitesse jõudnud elulugude autor on kirjutanud hämmastavalt intiimse raamatu meie ajastu kõige põnevamast ja vastuolulisemast uuendajast – Elon muskist – reegleid eiravast visionäärist, kes aitas juhtida maailma elektriautode, eraviisilise kosmoseuurimise ning tehisintellekti ajastusse.

Kahe aasta jooksul jälgis Isaacson Muski, osales tema ärikohtumistel, jalutas temaga koos tehastes ja veetis tunde nii teda, tema perekonda, sõpru, kaastöötajaid kui ka oponente intervjueerides. Tulemuseks on hämmastavaid võidu- ja tormilugusid tulvil paljastus, mis käsitleb muuhulgas küsimust: kas deemonid, mis käivitavad Muski, on samad, mis viivad innovatsiooni ja progressini?

Riikka Jäntti "Väike hiir läheb telkima"Riikka Jäntti “Väike hiir läheb telkima”

Soe ja humoorikas pildiraamat väikese linnahiire tegemistest, kellega on lapsel lihtne samastuda. Sobilik ettelugemiseks juba päris pisikesele lapsele ja ka natuke suuremale, kes harjutab lause tasandil lugemistehnikat.

Raamatut saab lugeda trükitähtedes.

 

Leigh Bardugo "The Familiar"Leigh Bardugo “The Familiar”

From the Sunday Times bestselling author comes a bewitching novel, brimming with peril in a world where a woman’s ambition can prove deadly.

In a shabby house in the new capital of Madrid, Luzia Cotado uses scraps of magic to get through her days of endless toil. But when her scheming mistress discovers her scullion is hiding a talent for little miracles, she demands Luzia use those gifts to win over the royal court.

Determined to seize this chance to better her fortunes, Luzia plunges into a world of power-hungry nobility, desperate kings, holy men and seers, where the lines between magic, science and fraud blur.

With the pyres of the Inquisition burning, she must use every bit of her wit and resilience to win fame and hide the truth of her ancestry – even if that means enlisting the help of an embittered immortal familiar, whose own secrets could cost her everything.

Audioraamat: Urmas Vadi "Neverland"Audioraamat: Urmas Vadi “Neverland”

“Neverland” on külluslik raamat inimeste obsessioonidest, haarav nagu film, mille omavahel põimuvaid liine tahad muudkui edasi jälgida. Mis saab eakast näitlejannast, kes hakkab reaalsusega sidet kaotama? Aga patriootlikust eestivenelasest, kes astub kaitseliitu? Ja peategelaste paarist, kui naine tüütu mehe pärast pikka kooselu päevapealt maha jätab? Romaan annab ühtlasi nii ängistava kui ka halenaljaka pildi sellest, kuidas inimesed oma kujutluste ja üksteisega (ammugi veel üksteiseta) hakkama ei saa.

Lauamäng BoomBoom MuumiLauamäng “BoomBoom Muumi”

Jaga mängukaardid, pakkidesse – igas pakis neli kaarti.

Vaheta kaardid.
Kogu neli samasugust kaarti.
Helista kella.
Võida!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives