Rahva Raamatu märtsikuu raamatusoovitused!

Märtsikuu soovituste hulka kuuluvad Viivi Luige uusim raamat “Kuldne kroon”; Viiu-Marie Fürstenbergi soe ja kaunis lasteraamat “Vennad ja Liise”; Daniel Kahneman, Olivier Sibony ja Cass R. Sunsteini mõtlik bestseller “Müra” ja Jonas Jonassoni humoorikas ja seikluslik “Prohvet ja idioot”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Renée Carlino siiralt romantilist teost “Before We Were Strangers”.

Kuu audioraamatuks on seekord Jaak Roosaare majandusraamat “Rikkaks saamise õpik”.

Kuu mänguks on sel korral lõbus perekondlik lauamäng “Haara esimesena”.


Viivi Luik “Kuldne kroon”

1. Miks on selle raamatu pealkiri „Kuldne kroon”?

Sellepärast, et Andres Ehin ütles: „Kui kuuekümnendates aastates üldse midagi kuldset oli, siis oli see kroon põlatud poeedi peas.” Põlatud poeedi all pidas ta silmas muidugi mõista Artur Alliksaart.

2. Kas raamatus on varem ilmunud tekste?

Ükski lugu pole sel kujul varem ilmunud. Enamik on täiesti uued.

Loe lähemalt …

Viiu-Marie Fürstenberg “Vennad ja Liise”

Selle raamatu südamlikud lood räägivad ühest kokkuhoidvast perest: väikesest Liisest, Tõnnist ja Otist, kes on juba koolipoisid, ja nende vanematest. Asjadest, mida nad mõtlevad, teevad ja räägivad.

Otil on kombeks autosõitudel alati lugeda. Tõnnile meeldib väga kalal käia. Ja väike Liise? Liise on üks paras tegelane, nagu isa armastab öelda. Ta jälgib kõike hoolega, jätab viimse kui asja meelde ja proovib samamoodi teha. Midagi uut katsetades vaatab ta alati tähelepanelikult, mis teised sellest arvavad. Kõige tähtsam on Liise jaoks vendade arvamus, sest nemad on tema kõige suuremad eeskujud.

Vaata lähemalt!

Daniel Kahneman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein “Müra”

Kujutage ette, et kaks arsti panevad samale patsiendile erinevad diagnoosid või kaks kohtunikku määravad kohtualusele erinevad karistused. Need on näited otsuste varieeruvusest, mis peaksid olema identsed. Kujutage nüüd ette, et kõnealused arstid ja kohtunikud jõuavad erinevate otsusteni sõltuvalt sellest, kas on hommik või pärastlõuna, esmaspäev või kolmapäev. Loe lähemalt …

 Jonas Jonasson “Prohvet ja idioot”

Hilissuvi Rootsis, aasta on 2011. Iseõppinud astrofüüsik Petra on välja arvutanud, et atmosfäär kukub kokku just selle aasta 21. septembril umbes kell 21.20. Nüüd on viimsepäevaprohvet alustanud pöörast teekonda matkaautos koos Johaniga, mitte just kõige nutikama meisterkokaga. Peagi liitub nendega Agnes – 75-aastane lesk, kes on kibe käsi internetis raha teenima.

Kolmikul on kiire. Enne, kui maailmalõpp kätte jõuab, peavad nad läbi astuma Petra noorpõlvearmastuse juurest ja sõitma Rooma, kus Johan kavatseb oma vanemale vennale paar vänget sõna öelda ja kõrvakiilu anda. Loomulikult ei lähe miski nii, nagu kavatsetud.

Jonas Jonasson on oma sõiduvees ning pakub meile ohjeldamatut ja fenomenaalset seiklust läbi tänapäeva ajaloo.

Vaata lähemalt …

Renée Carlino “Before We Were Strangers”

Before We Were Strangers is a beautifully written love story that will have you falling in love with the characters and rooting for their happily ever after. Loe lähemalt …

Lauamäng “Haara esimesena”

Haara esimesena – on lõbus kiirreageerimise mäng! Seda saavad mängida 2 kuni 10 mängijat vanuses 5 aastat ja vanemad.
Mängu eesmärk on leida avatud kaardilt neljast peakujustüks kuju ja haarata esimesena vastav kuju laualt.

Vaata lähemalt …


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives