Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!
Oktoobrikuu soovituste hulka kuuluvad:
- Andrus Kivirähki uus lasteraamat „Kampsun ja päike“,
- Armin Kõomäe sürreaalne romaan „Taevas“,
- Psühhoterapeut Philippa Perry praktilisene ja teravmeelne teos „Raamat, mida peaksid lugema kõik sulle kallid (ja mõned vähem kallid) inimesed“,
- Ain Küti “Sagadi paruni mõrvalugude” sarja viies raamat „Kadunud sõrmuse mõistatus“.
Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul krimikuule kohaselt Rachel Harrisoni õudusromaani “So Thirsty”.
Kuu audioraamatuks on sel korral Roland Tamme debüütromaan “Sündikaat”.
Kuu mänguks on oktoobrikuus maailma enimmüüdud põgenemistubade mängusarja uus lauamäng “Exit: Kummituslik lõbusõit“.
Andrus Kivirähk „Kampsun ja päike“
Kuidas mutte maa peale meelitada? Mis saab hambapastast, kes oma majast välja roomab? Kuidas pildistada sääske? Kas suve on võimalik purki toppida? Kellele kinkida oma vanad piimahambad? Kes peidab end vastlakukli kostüümi sees? Kuidas pilv jaanitulel käis? Mida teha siis, kui tikker soovib sinuga abielluda? Millise loomaga sarnaneb hapukurk? Mis on lohe lemmiktoit?
Neile ja veel paljudele küsimustele leiab vastuse raamatust „Kampsun ja päike”.
Armin Kõomägi „Taevas“
Armin Kõomäe „Taevas“ on esmalt romaan mälust ja identiteedist. Aga ka (lennu)kaardist (mitte)kohtade vahel. Kas nimi passis dikteerib selle, kes me oleme? Kui inimesel puuduvad mälestused, siis kas ta on veel tema ise või avab see ukse võimaluseks olla ükskõik kes? Eriti lennujaamade ja lennukite (siin paiguti kõomäelikult grotesksetes) anonüümsetes ruumides paistab see aga niikuiniigi olevat enam kui võimalik – vali oma mask ja vaata, kas veenab.
Selge see, et Kõomäe raamatus ei saa mälu seda asja päris nii jätta, identiteet võib tulla kummitama ühelt poolt ootamatutes sõnapudemetes, aga lisaks sellele vägagi personifitseeritud kujul. Seiklus algab ja lõppeb alguses.
Niisiis: kes sa oled? Ja kus sa oled praegu?
Philippa Perry „Raamat, mida peaksid lugema kõik sulle kallid (ja mõned vähem kallid) inimesed“
Elus taandub kõik suhetele ja inimestevahelise suhtlemise kvaliteedile, olenemata sellest, kas tegu on pereliikmete, partnerite, sõprade, töökaaslaste või kõige olulisema isiku – meie endaga. Nimetatud suhteid tasakaalu saades on palju lihtsam toime tulla keeruliste olukordadega, mida elu meile kaela paiskab.
Rahvusvaheline menuautor psühhoterapeut Philippa Perry näitab lugejale selles soojas, praktilises ja teravmeelses raamatus, kuidas läheneda suurimatele probleemidele elus:
- Kuidas leida ja hoida armastust?
- Mida oleks võimalik teha konfliktide paremaks juhtimiseks?
- Kuidas suunata oma elu uuele rajale ning tulla toime muutuste ja kaotustega?
Ain Kütt „Kadunud sõrmuse mõistatus“
Ain Küti “Sagadi paruni mõrvalugude” sarja viies raamat „Kadunud sõrmuse mõistatus“ viib lugeja 1830. aastasse, kui Flensborgi linna justiitskolleegiumi ruumest näpatakse Taani Aafrika koloonia asevalitseja testament.
Sagadi mõisahärra Paul Alexander Eduard von Fock satub sündmuste keerisesse, kui tema abi palub Maa-Viru distrikti meeskohtunik Karl von Rosenbach, kes jäi jänni uurides Avanduse mõisas asuvas vaimuhaiglas toimunud surmajuhtumit. Peatselt leiab aset veel üks kahtlane surm ning mida edasi, seda rohkem tunneb Fock, et keset hullumaja veidrat õhustikku ei suuda ta enam eristada, mis on tõelisus, mis kujutelm ja mis mängu keegi temaga mängib. Tal tuleb paljastada kurikaval salasepitsus, mille tagant paistab Sagadi paruni vana vaenlase kuri käsi. Muidugi ei unusta Fock tähtsaimat – leida üles oma südamedaam Maria Juliana von Nottbeck.
Rachel Harrison “So Thirsty”
A woman must learn to take life by the throat after a night out leads to irrevocable changes in this juicy, thrilling novel from the USA Today-bestselling author of Such Sharp Teeth and Black Sheep.
“Harrison’s feminist horror novels are some of the most original and entertaining out there, and this story collection is right up there with her longer works. Filled with women on the cusp of change, they explore the dark side of being female in the 21st century.” – The New York Times
Roland Tamm “Sündikaat”
Ongi kõik, mõtles Max, kui oma kabinetti tagasi jõudis. Ta võttis tühjast seifist ainsad sinna veel jäänud asjad – pooliku konjakipudeli, isikliku Sig Saueri, millele oli graveeritud „Aasta kaitsepolitseinik 2002“, politseikoloneli pagunid. Pani need enda ette lauale ja rüüpas pudelist suure sõõmu. Ta tundis end nagu filmis, kus filmilint kerib sellise kiirusega, et sekundi murdosa jooksul vilksatavad kaadris üksteise järel kõik viimase 28 aasta sündmused – Politseiakadeemia, interrinne, Ida-Virumaa jõukude arveteklaarimised, Teabeamet, Kollane maja, islamiterrorismi oht …
Roland Tamme debüütromaan „Sündikaat“ heidab põneva pilgu Eesti lähiajaloole ja jõustruktuurides toimunule läbi kaitsepolitseinik Maxi silmade. Olgugi et tegelased ja sündmused selles loos on välja mõeldud, ei kahtle lugeja, et just nii võis kõik olla ka tegelikult.
Lauamäng Exit: Kummituslik lõbusõit
Kas soovid sõita lõbustuspargis kummituslikul lõbusõidul? Aga muidugi! Aga mis siis, kui see sõit järsku peatub ja sa jääd sinna lõksu? Siis on aeg hakata oma kaasreisijatega koostööd tegema, et pääseda sellest õudusest nii kiiresti kui võimalik! Kummituslik lõbusõit sobib eriti algajatele mõistatajatele sissejuhatusena sellesse kaasahaaravasse põgenemistubade mängude sarja.