Rahva Raamatu maikuu raamatusoovitused!

Maikuu soovituste hulka kuuluvad krimikuninganna Camilla Läckbergi uus menukas krimiteos “Nõid”; Irene Annuse päevakajane ja enesearengule rõhuv “Palgateadlik läbi elu”; Mira Lobe võrratu lasteraamat “Rohelise südamega linn” ning Michelle Obama õpetlik ja mõtlemapanev raamat “Meis kõigis on helgust”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Amy Beacheli üdini ausat ja paeluvat teost “Spilt Milk”.

Kuu audioraamatuks on seekord Lauri Räpi ülimenukas luulekogu “Lihtsate asjade tähtsus”.

Kuu mänguks on sel korral kõikidele tuttav ja igale vanusele sobiv lauamäng “Jussikese mäng”.


Camilla Läckberg “Nõid”

Kui nelja-aastane Linnea Fjällbacka lähedal asuvast talust kaob, ärkavad ellu traagilised mälestused: kolmkümmend aastat varem kadus täpselt samast talust väike tüdruk, kes leiti hiljem mõrvatuna. Tookord süüdistati tema röövimises ja tapmises kahte 13-aastast tüdrukut. Kohus mõistis nad süüdi, kuid vanuse tõttu pääsesid nad vanglakaristusest. Üks neist on pärast seda elanud Fjällbackas vaikset elu, teine naasis äsja esimest korda pärast juhtunut Fjällbackasse, nüüd kuulsa näitlejana, kes kehastab ümbruskonnas filmitavas filmis Ingrid Bergmani.

Irene Annus “Palgateadlik läbi elu”

Armastad oma tööd, aga palk teeb meele mõruks? Tahad uut töökohta, aga ei tea, millest alustada? Kuidas olla eeskujuks oma lapsele ja luua toetav kasvukeskkond, mis aitab teadlikult kujundada eduka, enda väärtusest teadliku ning karjääriteekonnal õnneliku täiskasvanu? Kuidas värvata tööle õigeid inimesi ja kuidas valida parim pealtnäha sama tugevate kandidaatide seast?

Siit raamatust leiad hulga nõuandeid: milline on tänapäevane CV, mis on motivatsioonikiri, kuidas kirjutada kandideerimisavaldust, kuidas valmistuda töövestluseks ja millal on aeg pidada praeguses töökohas palgaläbirääkimisi.

Mira Lobe “Rohelise südamega linn”

Metsa keskel oli väikene linn. Seal, kus lõppesid majad, algasid puud. Võib ka öelda, et kus algasid puud, lõppesid majad. Kõik linna elanikud tundsid metsast rõõmu. Ainult linnapea ei märganud metsa ilu ning käis ringi ja nuputas, kuidas saaks linna veel võimsamaks, veel uhkemaks ja veel suuremaks muuta.

Austria kirjanik Mira Lobe on Eestis tuntud ennekõike raamatu „Vanaema õunapuu otsas“ autorina. Tema sulest on ilmunud rohkem kui sada lasteraamatut, nende hulgas ka mitu auhinda saanud „Rohelise südamega linn“.

Michelle Obama “Meis kõigis on helgust”

Elu tõsistele väljakutsetele ei pruugi alati olla lihtsaid lahendusi või üheseid vastuseid, ent Michelle Obama usub, et me kõik suudame endale leida meetodid, mis aitavad meil muutuste tuules paremini navigeerida ja rahulikuks jääda. Raamatus „Meis kõigis on helgust“ algatab ta lugejatega avameelse ja ausa dialoogi, arutledes teemade üle, millega maadlevad paljud.

Kuidas luua püsivaid ja ausaid suhteid? Kuidas avastada selles kirevas maailmas oma tugevus ja kogukonna
tugi? Milliseid vahendeid kasutada, et eneses kahtlemise ja abituse tundega toime tulla? Mida teha, kui tundub, et see kõik on liig?

Amy Beashel “Spilt Milk”

What if you said the worst thing a mother could say? What if your husband found out about it in the national press? And what if after all that, you didn’t regret it…?

‘My life is a tight knot I would like to undo. And, yes, there’s no use crying over spilt milk but, the truth is, I’d rather die than spill any more…’

Bea has a husband and daughter. Bea also has an appointment for a termination.

Lauamäng “Jussikese mäng”

Kas oled lugenud raamatut „Jussikese seitse sõpra”? Selle raamatu järgi õppisid tähed selgeks juba ema ja isa. Isegi vanaema ja vanaisa! See raamat ilmus esimest korda aastal 1966. Nüüd on lisaks raamatule olemas ka Jussikese mäng, mida saad mängida koos sõpradega lasteaias või koolis või siis koos ema-isa ja vanaema-vanaisaga kodus. See mäng sobib igale poole igale vanusele!

 

Maikuu on ka emade kuu ning raamatud on head emadepäeva kingitused. Mõtle, milline žanr või teema sinu ema huvitab ja vali Rahva Raamatu laiast valikust sobivaim raamat emale kingituseks välja.


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives