Rahva Raamatu novembrikuu raamatusoovitused!

Rahva Raamatu novembrikuu raamatusoovitused!

Novembrikuu soovituste hulka kuuluvad Janno Põldma uus Lotte seiklus “Leiutajateküla pulmapidu”, Sven Mikseri auhinnatud esikromaan “Vareda”, dr Margus Punabi terviseraamat “Meeste tervis”, Rein Raua uus romaan “Katkurong” ja Olga Kaju ning Triin Paaveri uus küpsiseretseptide kogumik ”Ainult küpsised”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Alix E. Harrow’ gootilikku õudusromaani “Starling House”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Walter Isaacsoni ülikiidetud eksklusiiv-elulugu “Steve Jobs”.

Kuu mänguks on sel kuul mitmekülgne, lõbus ja kaasahaarav kogupere lauamäng “GAIA”.


Janno Põldma "Leiutajateküla pulmapidu"Janno Põldma “Leiutajateküla pulmapidu”

Kas te teate, kuidas Leiutajatekülas pulmapidu peetakse? Kuidas üldse on kokku saanud need toredad perekonnad, kes aastaid lapsi on rõõmustanud? Selles uues raamatus saab kõik alguse jänes Mihkli äralöödud varbast. Nagu ikka, on Leiutajatekülas palju sekeldamist, kuid lõpuks toimub ka pulmapidu. Rohkelt seiklusi ja vahvaid pilte külast, mis kõigile juba ammu tuttav.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Sven Mikser "Vareda"Sven Mikser “Vareda”

Eesti Kirjanike Liidu 2023. aasta romaanivõistluse võitja!

„Vareda“ on lugu mälestustest, unistustest ja armastusest. See on lugu suurest suvest ja ühe noore inimese eneseavastamisest, mis on ühekorraga vabastav ja hirmutav, joovastav ja segadusse ajav.

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Dr Margus Punab "Meeste tervis"Dr Margus Punab “Meeste tervis”

Meeste tervisega seoses on järel vähe tabuteemasid, aga alakeha vaevustest ja eesnäärmehaigustest räägitakse endiselt veel liiga vähe. Raamatus „Meeste tervis“ annab dr Margus Punab ülevaate meeste kusemishäiretest, nende põhjustest, diagnoosimisel kasutatavatest uurimismeetoditest, lahendusteedest ja pisut ka ennetusvõimalustest. Kuna meeste urineerimishäired on enamasti vähem või rohkem seotud eesnäärmehaigustega, siis keskendub raamat põhisoas just selle pisut müstilise oreooli saavutanud organi haigustele.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Rein Raud "Katkurong"Rein Raud “Katkurong”

“Jaan Krossi järgses eesti kirjanduses on vähe Rein Rauaga võrreldavaid romaanikirjanikke, kes valdaksid ühesuguse meisterlikkusega karakteriloomet, loo punumise oskust ja selget ning samas kujundlikku keelt – rääkimata iga lause taga kumavast eruditsioonist. “Katkurong” on niivõrd usutavalt teostatud mõttemäng sellest, mis oleks võinud olla, et raamatut sulgedes saab öelda: see ju oligi. Sest nagu iga hea kunstiteos, on see romaan lugejale ühtlasi peegel.” — Kai Aareleid, kirjanik

Tutvu raamatuga lähemalt!

Olga Kaju, Triin Paaver "Ainult küpsised"Olga Kaju, Triin Paaver “Ainult küpsised”

Sellesse raamatusse on kokku kogutud küpsiseretseptide paremik alates nostalgilistest kuni modernseteni. Kindlasti inspireerivad põnevad avastused, vajalikud teadmised ja väikesed üllatused lugejaid ning panevad nad köögis katsetama.

Rohkem kui 90 väärt retsepti hulgas on soolaste ja magusate, pehmete ja krõbedate, lihtsate ja tehniliselt keerulisemate küpsiste retseptid. Mitmekesisest valikust leiab endale lemmiku igaüks, olgu algaja või juba kogenud küpsetaja.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Alix E. Harrow "Starling House"Alix E. Harrow “Starling House”

This is a sweeping gothic fairytale from Hugo, Nebula and Locus Award-shortlisted Alix E. Harrow.

Nobody in Eden remembers when Starling House was built. But the town agrees it’s best to let this ill-omened mansion – and its last lonely heir – go to hell. Stories of the house’s bad luck, like good china, have been passed down the generations.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Audioraamat: Walter Isaacson "Steve Jobs"Audioraamat: Walter Isaacson “Steve Jobs”

Teie ees on Steve Jobsi eksklusiiv-elulugu autorilt, kelle sulest pärinevad Benjamin Franklini ja Albert Einsteini suure lugejamenuga biograafiad.

Võttes aluseks enam kui nelikümmend intervjuud, mis tehtud Steve Jobsiga kahe aasta jooksul – lisaks üle saja usutluse pereliikmete, sõprade, vaenlaste, võistlejate ja töökaaslastega –, on Walter Isaacson pannud paberile haarava jutustuse loova ettevõtja käänulisest eluteest; kõrvetavalt eredast isiksusest, kelle täiuseiha ja raevukas edasitung tekitasid pöörde kuues tööstusharus: personaal- ja tahvelarvutite, animatsiooni, muusika, telefonide ning e-kirjastamise vallas.

Tutvu audioraamatuga lähemalt!

Lauamäng "GAIA"Lauamäng “GAIA”

GAIA on mitmekülgne, lõbus ja kaasahaarav lauamäng, mis viib mängijad teekonnale ümber maailma, uurides kõiki kontinente ja nende eripärasusi. Avastage uusi kohti, õppige tundma erinevaid kultuure, ajalugu – nii saate palju teada meie värviküllasest ja mitmekesisest maailmast. Testige oma teadmisi ja laiendage silmaringi küsimuskaartidega, mis hõlmavad laias valikus teemasid nagu geograafia, riigid, loomad, arhitektuur ja palju muud. Põnevust lisavad võimaluste kaardid, mis annavad mängijale erinevaid valikuid oma mängustrateegia kohandamiseks ja seeläbi terve mängukäigu muutmiseks.

Tutvu lauamänguga lähemalt!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives