Rahva Raamatu oktoobrikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Oktoobrikuu raamatusoovituste hulka kuuluvad Tõnu Õnnepalu ja Jaan Kaplinski mõtlik kirjavahetus “Kirjad”, Tuuli Mathiseni sügishooajaks sobilik “Õunaraamat“, Stephen Kingi põnevuskirjanduse klassika “Misery” ning Anders Hanseni ja Mats Wänbladi õpetlik “Juuniori ekraaniaju“.

Kuu audioraamatuks on Delia Owensi aastaid populaarsust hoidnud menuk “Kus laulavad langustid”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame Chloe Gongi populaarset ja põnevat fantaasiateost “Foul Lady Fortune“.

Mängusõpradele soovitame krimikuule sobivalt põnevat põgenemismängu “EXIT: Surnud mees idaekspressis“.


Tõnu Õnnepalu, Jaan Kaplinski “Kirjad”

See kirjavahetus sai alguse raamatu “Vaimu paik” kirjutatud intervjuust-eessõnast. Kui see tehtud sai, pani Jaan Kaplinski ette, et võiks ju veelgi kirjutada ning neist kirjadest ehk kunagi ka omaette raamatu teha. Nii kestiski see jutuajamine kirja teel peaaegu kuni Jaan Kaplinski lahkumiseni – 2020. aasta detsembrist järgmise aasta juulini. Loe lähemalt…

Tuuli Mathisen “Õunaraamat”

Meile nii hästi tuttav õun on väärtuslik, toitainetest ja vitamiinidest pungil vili, millel on ka kulinaarselt lugematul hulgal võimalusi erinevates toitudes kasutamiseks. Siinkohal ei pea ma silmas pelgalt kaneelist õunakooki, vaid tegelikult leiab õunale palju põnevaid kasutusvõimalusi lisaks kookidele erinevates soolastes toitudes alates salatitest kuni jõulupraadideni välja. Õun aitab magushapu maitsega mitmeid roogi ilmestada ja põnevaid maitsenüansse lisada. Valik erinevaid soolaseid, magusaid ja ka joogiretseptide ideid on selle raamatu kaante vahele kogutud. Õunakooki saab loomulikult ikka ka. Vaata lähemalt!

Stephen King “Misery”

Stephen Kingi „Misery“ kuulub põnevuskirjanduse klassikasse.

Kirjanik Paul Sheldoniga juhtub lumetormi ajal raske autoõnnetus. Sheldoni päästab endine haiglaõde Annie Wilkes, tema „fänn number üks“, kes viib ta kõrvalisse majja paranema. Sheldon on saanud kuulsaks romantiliste romaanidega aadlidaam Misery Chastainist. Annie ootab innuga uue Misery-raamatu ilmumist. Kui ta on selle läbi lugenud ja avastanud, et Misery lõpus sureb, haarab teda tohutu raev ning ta otsustab, et Paul jääb tema juurde seniks, kuni Misery on uuesti ellu äratatud. „Ergutamiseks“ on tal mitmesuguseid võtteid: süstlad ja sünnipäevatort …

Anders Hansen, Mats Wänblad “Juuniori ekraaniaju

Kogu inimkonna teadmised ja kõik su sõbrad on ainult ühe nupulevajutuse kaugusel. Sul on olemas digitaalsed tööriistad, ekraanividinad, mis koos sinu imelise ajuga võiksid valla päästa enneolematu loova jõu. Aga kindlasti tunned sa kedagi, kellel on na-atukene raske ekraanidest eemale hoida ja kes vahib alati kõige muu mõistliku ja lõbusa tegemise asemel hoopis seda. Mida tundide kaupa ekraani taga passimist selle inimese ajuga tegelikult teeb? Loe lähemalt…

Chloe Gong “Foul Lady Fortune”

From the #1 New York Times bestselling author of These Violent Delights comes the first book in a captivating new duology following an ill-matched pair of spies posing as a married couple to investigate a series of brutal murders in 1930s Shanghai.

It’s 1931 in Shanghai, and the stage is set for a new decade of intrigue.

Four years ago, Rosalind Lang was brought back from the brink of death, but the strange experiment that saved her also stopped her from sleeping and aging – and allows her to heal from any wound.

In short, Rosalind cannot die. Now, desperate for redemption for her traitorous past, she uses her abilities as an assassin for her country.

Lauamäng “EXIT: Surnud mees idaekspressis”

Surnud mees Idaekspressis on järgmine osa ülipopulaarses ja maailmas enimmüüdud põgenemistoa mängude sarjas.

Väljaandes Surnud mees Idaekspressis peavad mängijad kasutama oma meeskonnavaimu, loovust ja järeldamisoskust koodide murdmisel, mõistatuste lahendamisel, esemete kogumisel ja lahendama salapärase mõrva Idaekspressis. Vaata lähemalt…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives