Rahva Raamatu oktoobrikuu raamatusoovitused!

Oktoobrikuu soovituste hulka kuuluvad M. W. Craveni uus ja tapvalt vaimukas põnevik “Botaanik”, praktiline kalenderpäevik linnuvaatlejaile “Linnupäevik 2024”, Riikka Jäntti uus lasteraamat “Väikese hiire muinasjutulaegas” ja Jennifer Mossi kroonilise stressi pealetungi lõpetada aitav “Läbipõlemisepideemia”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Freida Mcfaddeni New York Timesi menukat põnevikku “The Housemaid”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Alar Ojastu ülipopulaarset juhtimisalast teost “Ratsionaalne emotsionaalsus”.

Kuu mänguks on sel kuul oktoobris toimuvale krimikuule sobivalt lauamäng “MicroMacro: Krimilinn 2.


M. W. Craven "Botaanik"M. W. Craven “Botaanik”

M. W. Craven ei vaja eesti lugejale kaugeltki enam tutvustamist. Tema „Washington Poe” põnevussarjas on ilmunud juba neli raamatut, millest viimset kui üht on kõrgelt tunnustanud Briti krimikirjanike ühendus. Ka sarja viies romaan – lummav, õudne ja tapvalt vaimukas „Botaanik” – oli Briti parima krimipõneviku prestiižse auhinna nominent

„Craven oskab juhtida sündmusi suurepäraselt kummalisest algusest kuni ägeda finaalini mööda keerulisi radu, kus on nii ümbersõite kui ummikteid.”Jaan Martinson

Tutvu raamatuga lähemalt!

Dan Zetterström, Niklas Aronsson, Bill Zetterström "Linnupäevik 2024"Dan Zetterström, Niklas Aronsson, Bill Zetterström “Linnupäevik 2024”

„Linnupäevik“ on raamat, mis on ühteaegu nii kalender kui ka päevik kõigi linnuhuviliste jaoks. Siin on kirjas tavapärased nädalapäevad ja pühad, kuid ruumi märkmete jaoks – näiteks selleks, et kirja panna kõik kindlal ajal nähtud ja vaadeldud linnud. Kalendri juures on kaunid linnupildid ning saatetekstid, kus tutvustatakse neid linde, keda just sel aastaajal suurem tõenäosus kohata.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Riikka Jäntti "Väikese hiire muinasjutulaegas"Riikka Jäntti “Väikese hiire muinasjutulaegas”

„Väikese hiire muinasjutulaegas“ on lummav ja lõbus juturaamat väikestele lugejatele ja kõikidele väikese hiire sõpradele. Väike hiir armastab muinasjutte. Hiireke ja hiireemme loevad koos vanu muinasjutte ja arutlevad nende üle. Kogumikus on „Punamütsike“, „Kolm karu“, „Hiir ja kartul“, „Kolm soovi“, „Hans ja Grete“, „Jaak ja oavars“ ning „Võlukatel“. Peaosades seiklevad hiired, aga muidu on jutud tuntud ja armastatud muinaslood.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Jennifer Moss "Läbipõlemisepideemia"Jennifer Moss “Läbipõlemisepideemia”

Moss selgitab raamatus lähemalt, mis on läbipõlemise juurpõhjused, päästikud ja tagajärjed ning kuidas sellele tõhusalt vastu astuda. Üllataval kombel on kõik tingitud välistest teguritest ‒ kehvad kokkulepped ja süstemaatilised sotsiaalsed probleemid töökohal jne ‒ ja näiteks palju kiidetud enesehool ei ole õige tee läbipõlemise vältimiseks, vaid lisab töötaja nimekirja veel ühe soovimatu lisakohustuse. Samamoodi ei pruugi töötajal olla võimalik öelda rohkem „ei“, nagu sageli soovitatakse. Üksikisikule vastutuse panemise asemel on abiks hoopis töötajate heaollu panustamine: ettevõtlushügieeni korrastamine, motivaatorite leidmine, kommunikatsiooni parandamine, turvatunde leidmine ja empaatiline juhtimine.

Autor pakub nii töötajatele kui ka nende juhtidele välja tehnikaid ja praktilisi harjutusi, kuidas ületöötamist ära tunda ja ennetada, eluterve ja toetava töökeskkonnani jõuda ning seeläbi iseend ja oma tööd paremini mõtestada ja väärtustada.

Tutvu raamatuga lähemalt!

Freida Mcfadden "The Housemaid"Freida Mcfadden “The Housemaid”

“Welcome to the family,” Nina Winchester says as I shake her elegant, manicured hand. I smile politely, gazing around the marble hallway. Working here is my last chance to start fresh.

I can pretend to be whoever I like. But I’ll soon learn that the Winchesters’ secrets are far more dangerous than my own…

Tutvu raamatuga lähemalt!

Audioraamat: Alar Ojastu "Ratsionaalne emotsionaalsus"Audioraamat: Alar Ojastu “Ratsionaalne emotsionaalsus”

Alar Ojastu on suurte kogemustega koolitaja, kes on nõustanud sadu organisatsioone nii Eestis, mujal Euroopas kui ka Aasias. Põhjus, miks teda ikka ja jälle esinema või koolitama kutsutakse, on alati sama: soov tõsta inimeste sisemist motivatsiooni, et suurendada omakorda kliendirahulolu, kasumlikkust, parandada koostööd ja vähendada tööjõu voolavust. Alar on oodatud kõneleja konverentsidel ja annab külalisloenguid välismaa ülikoolides.

Tutvu audioraamatuga lähemalt!

Lauamäng "MicroMacro: Krimilinn 2"Lauamäng “MicroMacro: Krimilinn 2”

MicroMacro: Krimilinn 2 on koostööpõhine detektiivimäng, kus mängijad lahendavad koos hiiglaslikul ja kaunil 75 x 110 cm mängulaual 16 keerulist kuritegu, avastades nende põhjuseid, leides tõendeid ning mõistes õiged kurjategijad süüdi.

Mängijad valivad koos juhtumi, mida nad soovivad mängida ning peadetektiiv loeb ette vastava stardikaardi ja ka esimese ülesande. Mängijad uurivad koos linna kaarti, et vastata kõikidele juhtumikaartidel olevatele küsimustele. Mäng lõpeb siis, kui viimasele juhtumikaardile on õigesti vastatud.

Tutvu lauamänguga lähemalt!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives