Rahva Raamatu septembrikuu raamatusoovitused!

Rahva Raamatu septembrikuu raamatusoovitused!

Septembrikuu soovituste hulka kuuluvad Romet Vaino rabaretki tutvustav raamat “Rabatud”, Taylor Jenkins Reidi kaasahaarav romaan “Malibu tõuseb tuhast”, Julie Otsuka auhinnatud ja poeetilise keelega romaan “Buddha pööningul” ning Eva-Lena Larsson ja Kennert Danielsson lustlik lasteraamat “Aasta ringi Pettsoni ja Findusega. Õpi ja katseta looduses”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Cat Sebastiani armastusromaani vastandite külgetõmbejõust “We Could Be So Good”.

Kuu audioraamatuks on sel korral Eero Epneri koostatud ülimenukas Lembit Ulfsaki elulooraamat “Lembit Ulfsak”.

Kuu mänguks on sel kuul ülilõbus reaktsioonimäng “Dobble Eco”.


Romet Vaino "Rabatud"Romet Vaino “Rabatud”

Romet Vaino: “Minu esimestest käikudest metsa saavad pikad matkad. Kuniks metsaradadest saavad rabad, mis neelavad mu täielikult endasse. Teekond inimtühjadele märgaladele ja iseendasse algab uhkes üksinduses, kuid aeg toob mulle kaaslased. See on lugu eneseotsingutest Eestimaa metsikus looduses, kus peategelaseks on hoopis raba — meie ürgseim maastik.”

Loe lähemalt!

Taylor Jenkins Reid "Malibu tõuseb tuhast"Taylor Jenkins Reid “Malibu tõuseb tuhast”

„Malibu tõuseb tuhast” on lugu unustamatust õhtust ühe perekonna elus: õhtust, mil nad kõik peavad valima, mida jätta alles inimestelt, kes on nad loonud… ja millest loobuda.

„Kui suvi mahuks raamatusse, leiaksite selle just siit.” – Oprah Daily

Loe lähemalt!

Julie Otsuka "Buddha pööningul"Julie Otsuka “Buddha pööningul”

Nii ema kui isa poolt Jaapani juurtega USA kirjaniku Julie Otsuka rahvusvaheline bestseller „Buddha pööningul” (2011) räägib sadakond aastat tagasi meheleminekuks Jaapanist San Franciscosse sõitnud noorte jaapanlannade saatusest. Teoses kirjeldatakse katsumusterohket laevasõitu, saabumist võõrale maale võhivõõra mehe juurde, ärevaid esimesi öid vastsete abielunaistena, ränkrasket tööd kesk võõrast keelt ja kultuuri, emaks saamist ja tõdemust, et lapsed pööravad esivanemate pärandile selja. Ja siis algab sõda, mil Ühendriikide jaapanlastest saavad üleöö rahvavaenlased.

Loe lähemalt!

Eva-Lena Larsson, Kennert Danielsson "Aasta ringi Pettsoni ja Findusega. Õpi ja katseta looduses"Eva-Lena Larsson, Kennert Danielsson “Aasta ringi Pettsoni ja Findusega. Õpi ja katseta looduses”

See raamat on kõigile neile, kellele meeldib loodust uurida, aias ja metsas askeldada ning põnevaid asju meisterdada. Nüüd saab seda teha aasta ringi koos Sven Nordqvisti loodud muhedate tegelastega. Raamat õpetab nii suurtele kui ka väikestele, kuidas kasutatud ja looduslikest materjalidest uusi vahvaid asju teha ning jagab rohkesti nippe, kuidas olla keskkonnateadlik ja kokkuhoidlik. Muu hulgas valmistame linnutoitu, istutame taimi, ehitame putukahotelli, minikompostri ja jäälaterna.

Loe lähemalt!

Cat Sebastian "We Could Be So Good"Cat Sebastian “We Could Be So Good”

Nick should have hated Andy…

When Andy Fleming turns up in the newsroom of the New York Chronicle to learn the business Nick Russo is determined to dislike him. Nick has worked his way from a rough Brooklyn neighbourhood to reporter the hard way. Andy is heir to a publishing fortune: he can’t type, he loses his keys and has never done a day’s work in his life…and one day he’ll be Nick’s boss.

Except, Nick keeps rescuing Andy: showing him the ropes, tracking down his keys, freeing his tie when it gets stuck in the filing cabinets. Opposites in every way, an unlikely friendship soon turns into feelings neither want to deny. But a relationship that feels possible in secret, seems doomed in the light of day. And now Nick and Andy must decide if, for the first time, they’re willing to fight for what they really want.

Loe lähemalt!

Audioraamat: Eero Epner "Lembit Ulfsak"Audioraamat: Eero Epner “Lembit Ulfsak”

Ei saa väita, et näitlemine oleks olnud tema elus esikohal. Juba oma esimeses intervjuus ütles 25-aastane Ulfsak, et kõige vähem meeldivad talle „bluff kunstis, suured sõnad“, aga kõige enam armastus ja sõprus. „Ma ei arva, et minu saatus oleks sedavõrd unikaalne, et sellest peaks kirjutama raamatu,“ ütles Ulfsak. Ja ometi sõnas ta enne lahkumist lähedastele, et elulugu võiks siiski olla, tajudes ilmselt, et asi pole mitte tema isikus, vaid selles, et tal õnnestus kogeda midagi unikaalset, mida oleks ehk huvitav teistelgi teada. Oli ta ju Eesti seni ainus sedavõrd rahvusvahelise haardega filmistaar.

Loe lähemalt!

Kaardimäng Dobble EcoKaardimäng “Dobble Eco”

Pole oluline, millist mängu versiooni mängitakse – iga kord tuleb võimalikult kiirelt ära tunda kahe kaardi ühine sümbol, see välja hüüda ning kaart võtta, kellelegi teisele anda või maha panna, olenevalt juba konkreetsetest reeglitest, mida parasjagu kasutatakse.

Mängija, kes võitis kõige rohkem lühimänge, võidab. Võistlustehuvilistele on mängujuhendi lõpus ära toodud ka punktisüsteem.

Mängija, kes esimesena sümboli nimetas, võidab! Kui tekib kahtlus, kes enne sümboli nimetas, võidab mängija, kes kaardi enne enda kätte haarab.

Loe lähemalt!


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives