Rahva Raamatu septembrikuu soovitused

Rahva Raamatu septembrikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Septembrikuu raamatusoovituste hulka kuuluvad Delia Owensi imekaunis romaan “Kus laulavad langustid” uue filmikaane kujundusega, Bill Brysoni haarav ja asjatundlik teejuht lastele “Kõiksuse lühim lühiajalugu“, Gunnar Aarma elulooraamat “Täiesti vaba mees” ja Raul Sinialliku ajalooliste romaanide võistlusel esikoha võitnud romaan “Salajane ristisõda“.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame Sunyi Deani põnevat fantaasiaromaani “The Book Eaters“.

Pisikestele lauamängusõpradele soovitame tarkusekuule sobivalt harivaid õppekaarte “Harilikud murrud ja protsendid“.


Delia Owens "Kus laulavad langustid"Delia Owens “Kus laulavad langustid”

Romaan “Kus laulavad langustid” on erakordselt peen ood loodusele, habras täiskasvanuks saamise lugu ja painav mõrvamüsteerium. Delia Owensi mõtlemapanev, elutark ja sügavalt liigutav romaan tuletab meile meelde, et meid jääb alatiseks saatma see laps, kes me kord olime. “Kus laulavad langustid” on ilmumisest alates olnud New York Timesi ja Rahva Raamatu raamatumüügi edetabeli tipus.

 

 

Bill Bryson "Kõiksuse lühim lühiajalugu"Bill Bryson “Kõiksuse lühim lühiajalugu”

„Kõiksuse lühim lühiajalugu. Imeline raamat peaaegu kõigest“ on Bill Brysoni ülipopulaarse raamatu „Kõiksuse lühiajalugu. Teekond Suurest Paugust Inimeseni” noortele lugejatele kohandatud versioon, kus värvilistel joonistustel esinevad dinosaurused, maavärinad, aatomid ja palju muud.
Selles erakordses raamatus avame aja, ruumi ja meie planeedi elu saladused, see on rännak aegade algusest tänaseni ja jutustus (peaaegu) kõigest, mis jääb sinna vahele.

Gunnar Aarma elulooraamat "Täiesti vaba mees"Gunnar Aarma elulooraamat “Täiesti vaba mees”

Koguteosest leiab lugeja Gunnar Aarma loomingulise pärandi selle osa, mis on seni olnud varjul vaid erakogus või mida on korjanud ja säilitanud Eesti Kirjandusmuuseumi teadurid ning Rahvusarhiiv. Lisaks õhkub selle raamatu lehekülgedelt meelekindlust, rõõmsameelsust ja armastust. Ristteedel eksinu leiab sealt oma hingele abi.

 

Raul Siniallik "Salajane ristisõda"Raul Siniallik “Salajane ristisõda”

Romaan võitis kirjastuse Hea Lugu ajalooliste romaanide võistlusel esikoha ja ka advokaadibüroo Sorainen eripreemia. “Salajast ristisõda” hinnates leidis žürii liige kirjanik Arvo Valton: „Parim lugu. Toob eesti kirjandusse uudse naisvägilase kuju. Kui ongi kõrvalekaldeid tegelikult olnust, siis jäävad need lubatavuse piiridesse.“ Võime mõelda: see võis ju nii olla … Ja veel huvitavam on edasi mõelda, millises maailmas võiksime elada praegu, kui kirikulõhe saanuks toona ületatud.

 

Sunyi Dean "The Book Eaters"Sunyi Dean “The Book Eaters”

A gorgeous new fantasy horror – a book about stories and fairy tales with family and love at its dark heart… A story of escape, a savage mother’s devotion and a queer love that will electrify readers looking for something beguiling, thrilling, strange and new. Perfect for fans of Neil Gaiman, Susanna Clarke, and Let the Right One In.

 

 

Õppekaardid "Harilikud murrud ja protsendid"Õppekaardid “Harilikud murrud ja protsendid”

Õppekaardid on mänguline õppematerjal, mis aitab illustratsioonide abil lihtsustada arusaamist harilikest murdudest ja protsentidest.
Mängukarbis on 20 suurt metoodilist õppekaarti ja 40 väikest ülesandekaarti. Õppekaartide esiküljel on ülesanne ja pöördel lahendus koos selgitustega. Ülesandekaardid on kahepoolsed ja sisaldavad kokku 80 ülesannet. Illustratsioonid (õunapuul kasvavad õunad, korvidesse korjatud õunad või üksikud õunad) aitavad näitlikustada ja lihtsustada ülesandest arusaamist ning lahendamist.


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives