Rahva Raamatu veebruarikuu soovitused!

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist!

Veebuarikuu soovituste hulka kuuluvad Sarah Pearse’i uus krimipõnevik “Kuurort”, Riikka Jäntti soe ja humoorikas pildiraamat “Väikese hiire külaline”, Daniel Vaariku dokumentaalromaan “Vapilõvi” ja Jessie Inchauspé’ toitumise käsiraamat “Glükoosirevolutsioon”.

Ingliskeelse kirjanduse austajaile soovitame sel kuul Christina Laureni paeluvalt romantilist teost “Soulmate Equation”.

Kuu audioraamatuks on seekord Nicolay May romantiline menuk “Väike nurgapood”.

Kuu mänguks on sel korral tore ja särav nuputamismäng “IQ-Love”.


Sarah Pearse “Kuurort”

Inglismaa ranniku lähedasel saarel on avatud idülliline heaolukeskus, mis tõotab puhkust ja lõõgastust – aga kunagiste süngete mõrvade tõttu on see kohalike sõnul üks ära neetud paik.

Aga nüüd ei saa nad siit lahkuda.

Näiliselt traagilise kukkumise järel leitakse joogapaviljoni lähedalt kividelt noore naise surnukeha. Uurija Elin Warner saab peagi teada, et ohver ei olnud kuurordi külastaja – see naine ei pidanud üldse siin saarel olema. Vaata lähemalt …

Riikka Jäntti “Väikese hiire külaline”

Saabunud on nädalalõpp ja väike hiir ei lähe lasteaeda. Tegemist on sellest hoolimata piisavalt: ta aitab emal koristada ja süüa teha. Veidi tekib segadust, aga sellest pole midagi.

Pärastlõunal tuleb külla sõber Lüüli. Nad ehitavad onni ja mängivad ning tülitsevad veidi mänguasja pärast. Õnneks oskab ema lapsi lepitada.

Soe ja humoorikas pildiraamat väikese linnahiire tegemistest, kellega on lapsel lihtne samastuda. Sobilik jutustamiseks või ettelugemiseks juba päris pisikesele lapsele ja ka natuke suuremale, kes harjutab lause tasandil lugemistehnikat.

Vaata lähemalt!

Daniel Vaarik “Vapilõvi”

“Vapilõvi” on erakordne lugu Eesti presidendist. See on veel midagi enamat – aken Eesti presidendiks olemisse.
Aus, ilustamata. Arusaadav.

“Ma käisin selle kirjutamiseks mitme aasta jooksul president Kersti Kaljulaidiga kaasas ning lindistasin telefoniga kõike nii avalikult kui ka salaja.

Neil salvestistel kuulen ma presidenti naermas, vihastamas, ma kuulen teda rõõmsa ja hirmununa. Kuulen teda isegi tulist kurja vandumas. Päris inimesena.” Loe lähemalt …

 Jessie Inchauspé “Glükoosirevolutsioon”

Jessie Inchauspé selgitab raamatus „Glükoosirevolutsioon“ lihtsalt ja selgelt, kuidas toit ja selles sisalduv glükoos meie organismi mõjutab. Ta jagab oma raamatus isegi veidi jahmatavaid avastusi veresuhkru rollist meie elus ja rõhutab, et süüa võib kõike, mis meeldib, aga oluline on jälgida toitude söömise järjekorda.

Autor on kirjutanud teadusavastused lihtsateks näpunäideteks. Raamatust saab teada, mis on glükoos ja mida tähendavad glükoosipiigid ehk kiired veresuhkrutaseme tõusud ja langused ning miks on glükoos oluline, aga samal ajal ka kahjulik. Siin on hulgaliselt häid toidunippe, kuidas glükoosikõverat tasasemaks muuta. Kogu raamatut ilmestavad lihtsad graafikud ja kogemuslood.

Vaata lähemalt …

Christina Lauren “Soulmate Equation”

Jess is a numbers genius, but when it comes to love she’s had to accept there is no magic formula. Juggling a career with raising her daughter, it’s not surprising that her love life is … non-existent. When yet another date ends in disaster, she’s prepared to give up on love for good.

But then she hears about a buzzy new matchmaking company that claims to find you the One using a DNA equation. Suddenly, love doesn’t seem quite so far out of reach …

Loe lähemalt …

Lauamäng “IQ-Love”

Näita oma ajule, et armastad teda ja säti ritta need säravad juveelid!

IQ-Love on tore ja särav nuputamismäng, mis loob postiivseid emotsioone ja jagab rõõmu. Kas oskad paigutada kõik tükid mängualusele? Sellel mängul on 2 mängulauda: südamekujuline ja ruudukujuline, 10 kahepoolset pusletükki ja 120 nuputamisülesannet… pikema suhte jaoks! Mängu eesmärk on paigutada kõik pusletükid mängulauale.

Vaata lähemalt …


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuu raamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives