Britt Ernewein soovitab lastekirjandust!

Ajakirjanik, toimetaja ja blogija Britt Ernewein soovitab kõikidele väiksematele raamatusõpradele lustlikku ja õpetlikku lastekirjandust!


Sari „Minu tunded

Lastele erinevate emotsioonide seletamine pole alati kergemate killast. Ometigi on see vajalik, sest just nii tekib neil oskus neid emotsioone ise ära tunda ja teada, millest need on tekkinud ja kuidas nendega toime tulla. Selle jaoks ongi meie peres olnud see hea ja armas raamatusari. Tekst on küll lühike, aga väga lihtne ja lapsele kergesti mõistetav. Eriti tore on see, et raamatu lõpus on seletav tekst ka vanematele, mis annab nõu, kuidas aidata lapsel konkreetse tundega toime tulla.

Helena Haraštová „Vihmapiisk Pipa

Klapiraamatud on meie peres suureks hitiks. Alustuseks on nende vaatamine mänguline ja põnev ning teiseks on need tihtipeale ka väga informatiivsed. See konkreetne raamat aitab harivalt ja lapse jaoks huvitavalt lahti seletada vihmapiisa eluringi.

Riin Tuttelberg „Tom õpib rahamängu

Ma tunnen, et rahatarkus on miski, mida tuleks õpetada juba maast madalast. Lastel on palju kergem taskurahaga majandama hakata kui selle saamise juurde käib ka üleüldine teadmine säästmisest ja investeerimisest. Laste jaoks on raha väärtuse mõistmine tihtipeale keeruline, mistõttu ongi oluline neile varakult rahaga ümber käimist õpetada. See jutustavas vormis raamat, mis keskendubki ühe väikese poisi navigeerimisele rahamaailmas, on rahatarkuse õpetamiseks ideaalselt. Finantsteemad on lahti kirjutatud kasutades just sõnavara ja situatsioone, mis on lastele tuttavlikud.

Gareth Moore „Lahenda koos Sherlock Holmesiga

Meie peres pole populaarsed raamatud vaid juturaamatud. Samamoodi olulisel kohal on ka raamatud, mis keskenduvad nuputamisele. Eriti on meile meeldinud see parajat ajutreeningut pakkuv raamat, kus detektiive ja müsteeriumeid armastav laps saab oma pead korralikult ragistada püüdes lahendusi leida erinevatele mõistatustele.

Maja Lunde „Päikesevalvaja

Minu lapsed hindavad väga kaasahaarava teksti kõrval ka seda, kui teksti toetavad kaunid illustratsioonid. See lugu on ühtlasi kurblik, lootustandev kui õpetlik ja selle illustratsioonid haaravad lugeja täielikult endasse, mistõttu oleme seda lugenud juba väga mitmel korral.

Andrus Kivirähk „Kaka ja kevad

Jutukogum, mille lood on just ideaalse pikkusega õhtujuttudeks. Andrus Kivirähk on meisterlik jutustaja, kes suudab kirjutades tabada just õigesse kohta ja mõistab hästi seda, kuidas päriselt lasteni jõuda. Sealjuures on ta ka täielik meister mõistmaks täiskasvanute huumorit, mistõttu ongi ta lood ühtviisi lustlikud nii lastele kui täiskasvanutele.

Kairi Look “Piia Präänik ja sõnasööbik

Kairi Look on kirjanik, kellest lihtsalt õhkub soojust ja lusti ning see kandub edasi ka tema tekstidesse. Nii Piia kui kogu teda ümbritsev kamp on kirjutatud nii lõbusa hooga, et ka kõige tuimema lugeja saab naeru puhistama.

Loodus laste moodi sari

Äärmiselt ilus ja õpetlik raamatusari, mis sisaldab endas erinevate loomade kohta hästi palju põnevaid fakte ja on samas ka visuaalselt nii vahva, sest on ju suuresti ka laste enda koostatud tänu joonistustele, mida raamat sisaldab.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives