Rahvas arvab värskes videos sirvib Hvostov Ellen Niidu raamatut „Suur maalritöö“ ning viskab õhku ootamatu mõistatuse

„Kas kirjanik Ellen Niit sai samasuguse jumaliku puudutuse, kui 2000 aastat tagasi pühakirjade koostajad?“ küsib ajakirjanik ja kirjanik Andei Hvostov värskes „Rahvas arvab“ videoklipis.

Videos sirvib Hvostov Ellen Niidu raamatut „Suur maalritöö“ ning viskab õhku ootamatu mõistatuse. „“Suur maalritöö“ ilmus esmakordselt aastal 1971 ning on mu suureks üllatuseks võrreldav 2000 aastat tagasi loodud Filippuse Evangeeliumiga,“ räägib Hvostov.

Filippus, kes oli ühest Jeesuse kaheteistkümnest jüngrist, kirjeldas nimelt 20. sajandil leitud papüüruskäsikirjas jumalat värvalina, kes võttis 72 värvi ja värvis nendega valget maailma. Kuigi vastava käsikiri avastati Ülem-Egiptuses Nag Hammadi lähedal aastal 1945, jõudis see rahvusvahelistesse teaduskäibesse alles 1970ndate algul, ehk Eesti kirjanikul polnud kuidagi võimalik seda oma lastejutus kasutada, tõdeb Hvostov.suur-maalritöö

Alates tänasest on Rahva Raamatus saadaval värskendatud ja kõvakaanelise „Suure maalritöö“ neljas trükk!
Raamat „Suur maalritöö“  on juurdunud selgelt iga eestlase südamesse. Raamatu teine trükk anti välja 1985. aastal ning aastal 2008 lisandus kolmas trükk.

„Rahvas arvab“ sari on koostööprojekt Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu ja Tallinna Ülikooliga ning toetuse sarjale on andnud Eesti Lugemisühing. Sarja eesmärk toetada Eesti kultuuri ning propageerida ja väärtustada lugemist, tutvustades põnevaid raamatuid põnevate persoonide kaudu ning avalikult sel viisil väärtustades lugemisharjumust.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives