Aavo Kokk loeb raamatut Napoleoni reformidest

Uues Rahvas arvab videoklipis tutvustab eesti ajakirjanik ja ettevõtja Aavo Kokk raamatut „Napoleon Suur“ ning meenutab, kuidas Eestis tehti üheksakümnendate algul loetud kuudega valmis maksuseadused.

Vaata videoklippi:

“Kui enamasti räägitakse raamatutes Napoleoni lahingutest, kindralitest ja mõnikord ka naistest, siis Andrew Robertsi raamat „Napoleon the Great“ räägib ka väga palju ühiskonnast ja majandusest,“ kirjeldab Aavo Kokk.

Napoleon lõi modernse Prantsusmaa ja Euroopa, kuningatest vaba riigikorralduse. Kokk loeb ette peatüki, mis räägib Napoleoni sõjakäigust Egiptusesse. Napoleon reformib kõigest seitsme päevaga riigi täielikult, kaotades orjuse, rüütlid ja alustades täiesti uue riigikorraga.

Aavo Kokk meenutab, kuidas ta töötas üheksakümnendate algul 24-aastasena rahandusministeeriumis maksupoliitika osakonna juhatajana ning osakonnal tuli kiiresti kirjutada valmis maksuseadused uuele riigile. „Seitsme päevaga me seda ära ei teinud, aga seitsme kuuga küll. Kõike tehti väga lühikese ajaga ja väga entusiastlikult. Nüüd oleme küpsem riik, kus asjad võtavadki rohkem aega.“

napoleon-the-great
„Napoleon the Great“ on Rahva Raamatus müügil nii pehmekaanelisena kui kõvakaanelisena. Ajaloohuvilistel soovitab Kokk kaupluses veidi rohkem ringi vaadata, sest Napoleoni raamatuid on kaupluses müügil eri autoritelt päris suures valikus nii eesti, vene kui inglise keeles.


Aavo Kokk on töötanud nii panganduses kui meedias, ta on tuntud kui konverentsikorraldaja; uue meedia, turunduse ja teiste konverentse korraldava ASi Pärnu Konverentsid juhatuse esimees.

„Rahvas arvab“ sari on koostööprojekt Rahva Raamatu ja Tallinna Ülikooliga ning toetuse sarjale on andnud Eesti Lugemisühing. Sarja eesmärk on toetada Eesti kultuuri ning propageerida ja väärtustada lugemist, tutvustades põnevaid raamatuid põnevate persoonide kaudu ning avalikult sel viisil väärtustades lugemisharjumust.

Vaata kõiki “Rahvas arvab” videoklippe

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives