Aneti poeetilised raamatusoovitused

Anett on üha enam populaarsust koguv eesti muusik ja laulukirjutaja. Novembri lõpus avaldas Anett oma esimese täispika albumi “Morning After”, mis on kiidusõnu pälvinud Heidy Purgalt, Mihkel Raualt, Anne Ermilt ja Liisi Koiksonilt. “Morning After” on kaasaegse soulimuusika üks ilmekamaid kodumaiseid näiteid, kus lisaks Aneti sametiselt R&B’likule vokaalile löövad kaasa ka viimaste aastate huvitavamad naishääled Rita Ray ning YASMYN.


Alicia Keys “More Myself”

more-myselfAs one of the most celebrated musicians in the world, Alicia Keys has enraptured the globe with her heartfelt lyrics, extraordinary vocal range, and soul-stirring piano compositions. Yet away from the spotlight, Alicia has grappled with private heartache―over the challenging and complex relationship with her father, the people-pleasing nature that characterized her early career, the loss of privacy surrounding her romantic relationships, and the oppressive expectations of female perfection.
Loe edasi…

Anett soovitab: 
“Alicia on olnud kaua üks minu lemmikartiste, aga see raamat avas ta minu jaoks täiesti uuest küljest. Lisaks on nii huvitav lugeda kellegi kogemustest ja karjäärist, mida saadavad hästi inimlikud ja ausad emotsioonid ning murekohad. – Kuidas neis keerulistes olukordades endale truuks jäädes hakkama saada ja läbi lüüa? Raamat, mis avab ka üldiselt muusikamaailma inimlikust ja isiklikust vaatevinklist.”

Rupi Kaur “Milk and Honey”

milk-and-honeyNumber one New York Times bestseller Milk and Honey is a collection of poetry and prose about survival. About the experience of violence, abuse, love, loss, and femininity. Loe edasi…

Anett soovitab:
“Ilus on valu ja valus on ilu. Luulekogu, mis on nii toorelt ausalt kirjutatud, et poeb esimesest sõnast alates naha vahele ja jääb kummitama. Kannab endas kannatusi, traumat, eluvalu, kuid seda nii graatsilises ja naiselikus keeles.”

Sheryl Sandberg “Lean In”

lean-inSheryl Sandberg’s Lean In is a massive cultural phenomenon and its title has become an instant catchphrase for empowering women. The book soared to the top of bestseller lists internationally, igniting global conversations about women and ambition. Sandberg packed theatres, dominated opinion pages, appeared on every major television show and on the cover of Time magazine, and sparked ferocious debate about women and leadership.
Loe edasi…

Anett soovitab:
“Raamat, mis on nii ratsionaalne, naiselik ja jõuline, samas kirjutatud nii õhuliselt kerge suhtumisega meeste-naiste kujunenud stampidest. Paneb märkama põhjendamatut ja mõnikord pahatahtmatut sugudevahelist ebavõrdsust ja annab väga eluterve, natukene sarkalistiliselt humoorika ja hindava vaate olukordadele, millest paljusid on läbi elanud iga naine mistahes elualal. Ühtlasi suunab mõtlema sellele, kuidas neis olukordades toime tulla ja kuidas väikeste muutustega suuri muutusi käivitada.”

Alain de Botton “Course of Love”

course-of-loveIn his first novel in 20 years Alain de Botton explores the complex landscape of a modern relationship, presenting a realistic case study for marriage and examining what it might mean to love, to be loved, and to stay in love. Now in paperback. Loe edasi…

Anett soovitab:
“Väga ilus romantiline novell, mis on ühtlasi natukene ka selline näpunäidete raamat, mis kirjeldab avameeli lahti kõige tavapärasemad tunded, emotsioonid ja murekohad, mis saadavad pea igat suhet ja kuidas neis hetkedes inimesi enda kõrval paremini mõista. Silmiavav lugemine nii enda kui ka teiste käitumismustrite mõistmiseks.”

Jojo Moyes “Pärast sind”

pärast-sindKuidas liikuda edasi pärast armastatud inimese kaotust? Louisa Clark pole enam tavaline tüdruk, kes elab tavalist elu. Will Traynoriga veedetud aeg on tema elu täielikult muutnud. Kui erakordne õnnetus sunnib Lou koju pere juurde naasma, ei saa ta võitu tundest, et on taas tagasi alguses. Loe edasi…

Anett soovitab:
“Mulle meeldib armastuslugusid kirjutada ja sama palju meeldib mulle armastuslugusid lugeda, olgu nad kui tahes ilusad, valusad või keerulised. Väga köitev raamat, mis räägib imeilusast, puhtast, kuid samas valusalt lõikavast armastusloost. Armastus on nii universaalne, kuid samas on iga armastuslugu nii harukordne ja ainulaadne.”

Harry Potteri raamatud

harry-potter-ja-tarkade-kivi-illustreeritud-väljaanneHarry Potter on J.K Rowlingu poolt loodud fantaasiaromaanide sari, mille nimitegelane on noor võluripoiss, kes läheb õppima Sigatüüka Nõiduste ja Võlukunsti kooli. Loe edasi…

Anett soovitab:
“Harry Potter ei ole ilmselt kellelegi võõras. Fantaasiaromaanide sari, mis kannab endas maagiat, millest võime igaüks aeg-ajalt puudust tunda. Selleks on hea mõne aja tagant just sellelt raamatusarjalt tolm pühkida ja uuesti tükike maagiat igapäevaellu lasta. Huvitaval kombel ei ole minu arvates vahet, mis eas Harry Potter kätte võtta, see mõjub alati sama lummuslikult ja avab taas ukse sellesse nõiduslikku fantaasiamaailma, kust on raske välja tulla.”


Anett “Morning After”

ANETT_MorningAfter“Morning After” on mikstuur Aneti signatuuriks saanud ausatest sõnumitest, tema viskimesiselt mahedast vokaalist ja modernsest R&B helimaailmast. Aneti kirjutatud muusikale on produtsetidena toeks olnud New Yorgis tegutsev eestlanna Ms Madli, UK produtsent Lewis Dransfield ning Jonas Kaarnamets, Alexander Sannik, Sander Mölder ja Fredi. Loe edasi…

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives