Elina Naan ja Veiko Tubin

Armastusekuu temaatilised raamatusoovitused: taskuhääling “Armastusest”!

Rahva Raamat pühendab tänavu terve veebruarikuu armastusele. Põhjus on lihtne. Just armastus, mistahes etapis, inspireerib teistest tunnetest tugevamalt raamatuid nii lugema kui ka kirjutama. Armastusekuu puhul jagame teiega hulganisti temaatilisi raamatusoovitusi. Otsustasime asja pisut põnevaks teha ja palusime taskuhääling ehk podcast “Armastusest” tegijatel Veiko Tubinal ja Elina Naanil moodustada nimekiri teostest, mis ühel või teisel moel armastust puudutavad ja neid inspireerinud on. Õnneks olid nad lahkesti nõus ja nüüd saamegi sind nende teosetega lähemalt tutvuma kutsuda! ❤️

Erich Segal “Armastuse lugu” 

Erich Segal „Armastuse lugu”Romaan, mis on tõlgitud paljudesse keeltesse ja vändatud samanimeliseks filmiks, kujutas endast omamoodi vastukaalu nn moodsale kirjandusele, ravitsedes pornograafiast ja brutaalsusest väsinud publikut kahe noore inimese siira armastuse magusvalusa looga.

Elina ja Veiko soovitavad: “Kui Su südames on veel ruumi murdumisteks ja nutuhoogudeks ja pudenemiseks ja tunneteks.”

 

Amor Towles “Rules of Civility”

Amor Towles "Rules of Civility"

The first novel by the author of The Gentleman of Moscow, Rules of Civility is a witty, elegant fairytale of late 30’s New York for fans of Breakfast at Tiffany’s and F. Scott Fitzgerald.

Elina ja Veiko soovitavad: “Üks viimase aja armumisi. Kuidas meesautor kirjeldab toonast maailma läbi naispeategelase südame ja silmade. Kuidas meie lood on nii unikaalsed ja universaalsed korraga.”

 

 

Margus Karu “Hobune Henry unenägu”

Margus Karu "Hobune Henry unenägu"

“Hobune Henry unenägu” on soe ja fantaasiaküllane lugu, mis julgustab nii suurt kui ka väikest lugejat avastama seigeldes oma tõeline olemus ja päris sõbrad.

Elina ja Veiko soovitavad: “See pole lasteraamat, see on unistajate ja uskujate ja meie kõigi raamat. Lugu tiibadest, mida kanname- vahel nii, et ise ka ei tea.”

 

Kahlil Gibran “Prohvet” 

Kahlil Gibran "Prohvet"
Elina ja Veiko soovitavad: “Selle raamatu iga lehekülg aitab sul Elus igasugusel hetkel. Olgu need rasked või kerged hetked ja tuletab meelde, et elus on oluline Elu ise.”

 

 

 

 

Sue Johnson “Armastuse tähendus” 

Iga päev toob meile infot purunevatest suhetest ja me kuuleme küsimusi, kas monogaamsus on üldse inimestele omane. „Armastuse tähendus“ pakub selles vallas uusi tõendeid, mis kinnitavad, et inimesed on loodud eluaegseks paarisuhteks.

Elina ja Veiko soovitavad: “Vahel ei piisa oma südame kuulamisest ning on vaja lugeda ka teoreetilist juttu armastuse kohta. See raamat on emakeeles üks parimaid, mis proovib selle seletamatu tunde tagamaid seletada.”

 

André Aciman “Call me by your name”

Andre Aciman "Call Me By Your Name"

During a restless summer on the Italian Riviera, a powerful romance blooms between seventeen-year-old Elio and his father’s house guest, Oliver. Unrelenting currents of obsession and fear, fascination and desire threaten to overwhelm the lovers who at first feign indifference to the charge between them.

Elina ja Veiko soovitavad: “Kui soovid sukelduda õhkõrnalt ilusasse suvisesse armastuslukku ning unistada, uskuda ja uneleda. Soovitame ka vaadata samanimelist filmi.”

 

Astrid Lindgren “Vennad Lõvisüdamed”

Astrid Lindgren "Vennad lõvisüdamed"Joonatani nimi polnud alguses hoopiski Lõvisüda. Ta perekonnanimi oli Lõvi, täpselt niisamuti nagu minul ja emalgi. Tema oli Joonatan Lõvi. Minu nimi on Karl Lõvi ja meie ema oma Sigrid Lõvi. Isa nimi oli Aksel Lõvi, aga tema läks meie juurest ära siis, kui ma olin kõigest kaks aastat vana, ta läks merele ja sestsaadik pole me temast enam midagi kuulnud.

Elina ja Veiko soovitavad: “Armastus ei ole ainult romantiline. Armastus on ka sõprus ja vendlus ning seiklused. Seda imepärast Lindgreni lapsepõlvelugu tasub lugeda ka suurena ning iseendale elu põhiväärtuseid meelde tuletada. Kõik me kohtume kunagi Nangijaalas!”

 


Elina Naan “Lukuga päevik”

Elina Naan "Lukuga päevik"“Lukuga Päevik”on Elina Naani esimene luulekogu, kuhu on kokku köidetud aastate jooksul peitu kirjutatud read. Intiimne, aus, vahetu.

 

 

 

 

 

Veiko Tubin “Esimene”

Veiko Tubin "Esimene"

Veiko Tubina esimene luulekogu on segu vabavärsist ning riimipoeesiast. Valgetel lehekülgedel põrkuvad igatsus, armastus, linn ja sõprus. Luuletused on kirjutatud viimase kümne aasta jooksul ja mitmed neist on hiljem saanud lauludeks.

 

 

 

 

 

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives