Johandra-Lisett Iljušin "Lihtsuse võlu taldrikul"

Fitness-entusiast ja hobikokk Johandra-Lisett Iljušin soovitab lugemist

Mina olen Johandra-Lisett Iljušin, sel aastal tuli välja minu esimene raamat „Lihtsuse võlu taldrikul. Posu lihtsaid ja tervislikke retsepte“. Mulle meeldib väga kirjutada, kuid ka lugeda. Selle aasta algul otsustasin ma pühendada rohkem aega enesearendamisele ning parim viis selleks minu arvates on raamatud. Siin postituses tegin oma viiest lemmikraamatust väikse tutvustuse.  Loodan, et leiad ka endale midagi head lugemist!


Ryan Holiday “Ego on vaenlane”

Ryan Holiday "Ego on vaenlane"See on miski, mis on hukutanud paljutõotavate noorte geeniuste karjääre. On lennutanud tuulde varandusi ja teinud maatasa firmasid. On muutnud ebaõnne talumatuks piinaks ja võitlemise häbiks. Mis see on? See on ego. Ja ego on vaenlane— edasipüüdlikkuse, edu ja paindlikkuse vaenlane. See on meie sisemine vastane, kelle eest meid on hoiatanud kõik suured filosoofid, ajahambale sajandeid vastupidanud lood, lugematud kunstiteosed, igas kultuuris ja igal ajastul. Selle raamatu lehekülgedel pakub Ryan Holiday meile praktilist mõtisklust ego iseloomu ja selles varitsevate ohtude kohta, tuues ohtralt inspireerivaid näiteid kirjandusest, filosoofiast ja ajaloost, et näidata, kuidas jääda oma püüdlustes alandlikuks, edus heldeks ja ebaõnnes paindlikuks ning kuidas toetuda enesekindlusele ja mitte egole. Me peame nägema vaeva, et hävitada ego enne, kui see hävitab meid. Loe edasi…

Johandra-Lisett soovitab: “Algul tundus see raamat väga keeruline ja ebahuvitav, mistõttu jätsin selle kõrvale. Kuid ühel hetkel tekkis jälle huvi ja teist korda lugema asudes olin nii õhinas, et lugesin selle mõne õhtuga läbi. Seda raamatut lugedes õpid panema kõrvale oma ego, olema alandlik ja mõistma, kuidas asjad töötavad.
Raamatu parim aforism on: „Kui oled oma ego alistanud, saad aru, et see ei vähenda sinu väärtust, see, kui teised sind halvasti kohtlevad: see vähendab nende väärtust.“”

Roland Tokko “12 asja, mida sulle koolis ei õpetatud, aga mida peaksid teadma”

Roland Tokko "12 asja, mida sulle koolis ei õpetatud, aga mida peaksid teadma"Roland Tokko raamat räägib lihtsas ja arusaadavas keeles, mida eduks ja õnnelikuks saamiseks teha tuleb. Raamat annab põhiteadmised ja kasulikud nipid 12 tähtsamast valdkonnast, mida koolis ei õpetata, aga milleta edu saavutamine on väga keeruline.
Roland on kokku pannud rahvusvaheliselt tunnustatud edukate inimeste teadmised ning oma kogemused, millest sina saad õppida ja alustada oma elu muutmist väikeste sammude abil. Loe edasi…

Johandra-Lisett soovitab: “See raamat meeldis mulle väga, sest see oli vägagi lihtsalt kirjutatud ning mõista oli kerge. Samuti oli seal ülesandeid, mida tuli teha paberil läbi – minu meelest on see superviis uute teadmiste meelde jätmiseks.
Selle raamatu parim aforism: „Kui keegi pakub suurepärast võimalust ja sa pole kindel, kas oskad seda teha, siis ütle JAH ja õpi selgeks, kuidas seda teha.“”

Earl Nightingale “Hoiak”

Earl Nightingale "Hoiak"Paljudele inimestele tundub, et nad on loodud elama keskpärast või viletsat elu. Nad näevad peamiselt probleeme ja takistusi, mida pole võimalik ületada. Tegelikult on probleeme kõikidel inimestel. Uurimus näitab, et edukad inimesed näevad erinevalt keskpärastest inimestest probleemides väljakutset ning asuvad neid lahendama. Kas näed suhtumise ja hoiaku erinevust?
Raamatust saad sa läbi lihtsate lugude ja selgituste ülevaate ajust, ajast, eesmärkidest, võimaluste nägemisest, rahast, järjepidevusest, valikute tegemisest, õnnest, eneseusust, arengust ning kõigest muust, mis on seotud õige hoiaku kujundamisega. Loe edasi…

Johandra-Lisett soovitab: “Raamat jäi alguses mulle silma, sest see oli nii väheste lehekülgedega ja olin skeptiline, kas umbes 80-leheküljeline raamat mulle midagi õpetada suudab. Lugesin selle raamatu ühe õhtuga läbi ning olin lausa üllatunud, sest see oli tõsiselt kaasahaarav ja hariv.”

Mark Manson “The Subtle Art of Not Giving a F*ck”

Mark Manson "The Subtle Art of Not Giving a F*ck"There are only so many things we can give a f**k about so we need to figure out which ones really matter, Manson makes clear. While money is nice, caring about what you do with your life is better, because true wealth is about experience. A much-needed grab-you-by-the-shoulders-and-look-you-in-the-eye moment of real-talk, filled with entertaining stories and profane, ruthless humor, “The Subtle Art of Not Giving a F**k is a refreshing slap for a generation to help them lead contented, grounded lives. Loe edasi…

Johandra-Lisett soovitab: “Selle raamatu leidsin Instagrami vahendusel, sest paljud teised sisuloojad soovitasid seda, võtsin ette ja ma ei pettunud. Autor on kirjutanud lihtsalt kõike nii ausalt, ta ei keeruta kordagi – mulle meeldib nii! Raamat õpetab oma väärtuste muutmist ja keskendumist õigetele asjadele.
Üks hea mõttetera raamatust: „Meie mured loovad meie õnnelikuse, koos sellega tulevad veidi paremad, uued probleemid. Jäta meelde – probleemid ei lõppe kunagi!“”

Walter Isaacson “Steve Jobs”

Walter Isaacson "Steve Jobs"Võttes aluseks enam kui nelikümmend intervjuud, mis tehtud Steve Jobsiga kahe aasta jooksul – lisaks üle saja usutluse pereliikmete, sõprade, vaenlaste, võistlejate ja töökaaslastega –, on Walter Isaacson pannud paberile haarava jutustuse loova ettevõtja käänulisest eluteest; kõrvetavalt eredast isiksusest, kelle täiuseiha ja raevukas edasitung tekitasid pöörde kuues tööstusharus: personaal- ja tahvelarvutite, animatsiooni, muusika, telefonide ning e-kirjastamise vallas. Loe edasi…

Johandra-Lisett soovitab: “See on 100% kõige pikem raamat, mis ma kunagi olen ette võtnud, aga lugemine läheb linnulennul. Raamat räägib Steve Jobsi eluloost, aga mitte ainult läbi tema silme läbi. Sisse on toodud kõik lähedased, kes teda sünnist saati ümbritsenud on. Sellepärast ongi see raamat kuidagi teistsugune, vahel on inimestel ühest olukorrast nii erinvad meenutused – sa õpid nägema olukordade erinevaid külgi. See väga motiveeriv ja mõtlema panev.
Jobs tegi tehnikas meile karuteeneid, kuid ta lõi siiski APPLE’i ja raamatust saad teada, mis selle taga tegelikult oli!
Steve Jobsi parim ütlus minu arvates: „Su aeg on limiteeritud, ära raiska seda elades kellegi teise elu. Ära ela selles nõiaringis, kus sind huvitab teiste arvamus. Ära lase teiste arvamusel mõjutada enda oma. Ja kõige tähtsam, olgu sul julgust järgida oma südant ja intuitsioone.“”


Johandra-Lisett Iljušin  “Lihtsuse võlu taldrikul”

Johandra-Lisett Iljušin  "Lihtsuse võlu taldrikul"Oled sa kunagi tundnud, et tahaksid midagi head?
Muidugi oled!
Samas võiks see miski olla ka tervislik, eksju?
Mõni päev ei saa kohe oma mõtteid eemale burksist, brownie’st või pitsast.
Nende ja paljude teiste isuäratavate toitude retseptid leiad just selle raamatu kaante vahelt.
Seega, lusikad kätte ja kokkama!
Paha ei tee ka, et kõigist neist roogadest klõpsitud pildid on väga Instagramisõbralikud. Loe edasi…

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid sõna sekka öelda, kirjuta meile aadressil kristiina.karu@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd on alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Liitu Rahva Raamatu uudiskirjaga ja saa värskeimad uudised otse oma postkasti!

Archives