Ingrid Peek: “Teadlikkus on võti”

Ingrid Peek on raamatulemb, raadioinimene ja Vikerraadio peatoimetaja. Sel kuul jagab Ingrid meiega Rahva Raamatu Viru Keskuse kaupluse “Mina loen” seinal oma lemmikraamatuid!


Jiddu Krishnamurti “Vabanemine teadaolevast”

Jiddu Krishnamurti “Vabanemine teadaolevast” Krishnamurti tähtteos “Vabanemine teadaolevast” on erakordselt terav, selge ning kivinenud mõistust põhjani raputav tekst, mis tõukab meid inimlikust agooniast ja agressiivsusest täielikule psühholoogilisele uuenemisele. Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Krishnamurti tähtteos on erakordselt terav, selge ning kivinenud mõistust põhjani raputav tekst, mis tõukab meid inimlikust agooniast ja agressiivsusest täielikule psühholoogilisele uuenemisele, ehk isegi sisemisele revolutsioonile. Lihtne ja sügav eksistentsi essents. Äratus!”

 

Eckhart Tolle “Uus maailm”

Eckhart Tolle “Uus maailm”Uus maailm algab sinust. Tuginedes innustavatele mõtetele raamatus „Siin ja praegu: kohaloleku jõud”, loob Eckhart Tolle spirituaalse tausta, mis võimaldab igaühel muuta oma elu – ja ühtlasi maailma – paremaks ja tähendusrikkamaks. Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Kaasaja ühe olulisema vaimse õpetaja teos tutvustab Sulle uut maailma – teadlikku elu, mis on vaba –, mida ei valitse pettekujutelmad, ego, ihad, hirmud. Ärkamise ja virgumise teel kulgejale, et suudaksid püsida hetkes ning tunnetada elu ja maailma avaramalt ja vabamalt.”

 

Jaroslav Hašek “Vahva sõduri Švejki juhtumised teise maailmasõja päevil”

Jaroslav Hašek “Vahva sõduri Švejki juhtumised teise maailmasõja päevil” Tšehhi kirjaniku Jaroslav Hašeki “Vahva sõduri Švejki juhtumised maailmasõja päevil” on kahtlemata üks armastatumaid ja lõbusamaid raamatuid. Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Švejk on alati aktuaalne ja sobiv, ükskõik milline riigikord parasjagu valitseb või kes võimul on,” ütleb mu isa Kuno ja tal on õigus. Fantastiliselt lõbus ja samas tabav huumoriraamat! Ja huumor on teatavasti üks tervise alustalasid. Loe ja rõõmusta!”

 

 

Yuval Noah Harari “Homo Deus. Homse lühiajalugu”

Yuval Noah Harari “Homo Deus. Homse lühiajalugu” Käesolevat sajandit kujundavad erakordsed väljakutsed, unistused ja painajad alates surma alistamisest kuni tehiselu tekkeni. Oma teises raamatus arutleb üks kaasaja säravamaid mõtlejaid Yuval Noah Harari selle üle, mis saab meist siis, kui need kõik teoks saavad. Kuidas kaitsta oma habrast maailma iseenda hävitava tungi eest? Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Kaasaja üks säravamaid mõtlejaid viib lugeja inspireerivale ajarännule. Haaravad tulevikuvisioonid ja köitvad mõttemängud meie homsest maailmast: elu, võim, vaim, teadus, religioon, ökoloogia, tehnoloogia, raha, tunded, teadvus, inim- ja tehisintellekti algoritmid.”

George Orwell “Loomade Farm” / “1984”

George Orwell “Loomade Farm” / “1984”“Loomade farm” ja “1984” on kahtlemata Orwelli kõige tuntumad teosed. Ehkki kirjutatud enam kui 50 aasta eest, pole need kaotanud aktuaalsust ja teravust ka 21. sajandi alguses. Totalitaarsed riigid pole tänaseks kuhugi kadunud, meedia abil korraldatav ajupesu on hoopis suuremad mõõtmed omandanud ning Orwelli poliitikloomi või loompoliitikuid võib kohata igal sammul. Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Prohvet Orwelli hoiatusromaanid on täna sama aktuaalsed kui eelmisel millenniumil: totalitarism pole kuhugi kadunud ning ikka püüavad tõeministeeriumlased teha ajupesu, et sõda on rahu, vabadus on orjus, teadmatus on jõud. Aga ei ole. Vaba inimese kohustuslik kirjandus.”

Igor Volke “Täiendatud ufopäevikud”

Igor Volke “Täiendatud ufopäevikud”“Täiendatud ufopäevikutesse” on kogutud lood ja juhtumite kirjeldused, mis on pärit valdavalt 20. sajandi lõpust ja 21. sajandi algusest. Seda kõike võiks nimetada osaks uuest folkloorist, kuid tähelepanu! – sõjaväelaste ja ametnike raportid, radarvaatlused, ettekanded ja paljude vaatluste kirjeldused ei ole mitte ainult muistendid ega memoraadid, vaid midagi enamat, osake reaalsest modernsest maailmast. Loe edasi…

Ingrid Peek soovitab: “Põnev ja põhjalik ufojuhtumite antoloogia. Paramaailma äss Volke valdab suurepäraselt teemat ja teab, mis Maarjamaal anomalistika vallas toimub. Erilised lood, ekstraordinaarsed juhtumid, tavaliste inimeste ebatavalised elamused, fantastilist folkloori. The truth is out there.”


Ingrid Peek “Hallo, Kosmos! Palju õnne”

Ingrid Peek “Hallo, Kosmos! Palju õnne”Raamat “Hallo, Kosmos! Palju õnne” kingib Sulle hetke mõtisklemiseks selle üle, mis võiks olla õnn, kuidas seda ära tunda ja kuidas õnnelik olla. Õnneks ei pea Sa õnne otsima üksi. Seda aitavad Sinuga koos lahti mõtestada kümned planeet Maa kodanikud erinevatelt eluradadelt, kes jagavad Sinuga oma tõekspidamisi, taipamisi ning oma isiklikke õnne valemeid. Inimesi, kes siin raamatus Sinuga kohtuvad, ühendab peale praeguses maailmas eksisteerimise veel tõik, et ühel hetkel oma rännaku jooksul on neil kõigil avanenud võimalus peatuda Rahvusringhäälingu raadiomajas, et jagada omi mõtteid ja visioone Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

Ingrid Peek “Hallo, Kosmos! Elu mõte”

Ingrid Peek “Hallo, Kosmos! Elu mõte”Mis on elu mõte ja kas elul peaks üldse mõte olema? Kas on mõtet elu mõtet otsida või tuleks elule hoopis mõte anda? Inspiratsiooniraamat “Hallo, Kosmos! Elu mõte” viib Sind rändama eksistentsiaalsetele radadele. Oma eluteel kõnnid Sa ise, aga sel rännakul võivad Sulle seltsiks olla sajad põnevad inimesed väga erinevate mõttemaailmadega, kes jagavad Sinuga oma mõtteid elust, selle olemusest ja mõtestamisest. Seitsme aasta jooksul kogutud mõttekillukesed Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” külas käinud inimeste ilmavaadete kirevast kaleidoskoobist pakuvad inspiratsiooni niisama kulgejatele ja mõttemõlgutajatele ning ka elukutselistele elu-uurijatele ja eksistentsi sügavustesse sukeldujatele.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives