Ketlin Priilinn soovitab: aasta parimad põnevikud!

Ketlin Priilinn on eesti kirjanik, tõlkija ning vabakutseline ajakirjanik. Priilinna sulest on ilmunud mitmeid raamatuid nii lastele, noortele kui täiskasvanud lugejatele.
Milliseid raamatuid ja miks ta kõikidel  raamatusõpradel lugeda soovitab: “Põnevus- ja krimikirjandus on olnud minu lemmik raamatužanr juba aastaid. Häid teoseid selles valdkonnas on palju, ikka väga palju, siinkohal tooksin aga välja mõned viimase aasta (2016 ja 2017 algus) jooksul loetutest, mida minu meelest tasub lugeda igaühel, keda paeluvad põnevad ja suurepärase meisterlikkusega kirja pandud lood.”

Lars Kepler “Stalker”

 Riigi kriminaalpolitseisse saadetakse videoklipp. Keegi on seisnud aias ja filminud salaja läbi akna üht naist. Järgmisel päeval leitakse naise surnukeha, mida katavad elajalikud noahaavad.

Politseini jõuab uus video, aga sealset naist ei ole võimalik tuvastada, aeg saab enne otsa. Laiba leidnud abikaasa on nii šokeeritud, et koristab kogu maja ära ja tõstab surnukeha voodisse. Ta võis näha midagi olulist, aga on nii šokis, et politsei ei saa teda üle kuulata. Loe edasi…

Ketlin Priilinn soovitab: “Kepleri teoseid on äärmiselt raske käest panna, need haaravad ja hirmutavad. Lugesin “Stalkerit” päise päeva ajal, päikesevalguses, aga ma ei mäleta, et ühegi teise raamatu puhul oleks mind lugedes vallanud samasugune kõhedus. Kepler oskab luua sellise atmosfääri, nagu seisaks see noaga mees siinsamas toas, otse sinu kõrval”

Camilla Läckberg “Murelind”

Patrik Hedströmil ja tema kolleegidel Tanumshede politseijaoskonnast on olnud rahulik talv, ent kevade tulles hakkab asju juhtuma. Jaoskonda saabub uus kolleeg Hanna Kruse, asulas hakatakse filmima kõmulist tõsielusarja „Fucking Tanum” ja taas kord leiab Fjällbackas aset vägivaldne surm. See, mis esialgu paistab tavalise autoavariina, osutub mõrvaks. Kui Patrik avastab seosed sarnaste juhtumitega üle kogu Rootsis, mõistab ta, et kurjategija südametunnistusel on tõenäoliselt rohkemgi elusid. Veidi hiljem leitakse üks tõsielusarjas osaleja tapetuna prügikastist. Kas see jõhker mõrv on seotud nende tagaotsitava sarimõrvariga? Loe edasi…

Ketlin Priilinn soovitab: “Camilla Läckberg on kahtlemata minu lemmikkrimikirjanik. Tema teosed on ülimalt põnevad, kuid lisaks loob ta ka suurepäraseid karaktereid ning igas tema romaanis põimuvad omavahel mitmed inimlikud lood. “Murelind” pole siinjuures mingi erand – seegi teos lööb oma valusalt ausate ja tõepäraste tegelaskujude ning kiire tempo ja põneva süžeega.”

Ruth Ware “Pimedas pimedas metsas”

Nora pole Clare’i kümme aastat näinud. Sellest ajast, kui ta koolist ära läks ja iialgi tagasi ei pöördunud. Kuni täiesti ootamatult saabub kutse Clare’i tüdrukute õhtule. On see Nora jaoks võimalus minevik lõplikult seljataha jätta?

Aga asjad lähevad käest ära. Isegi väga. On asju, mis ei saa igaveseks saladuseks jääda. Loe edasi…

Ketlin Priilinn soovitab: “See on üks omanäoline raamat. Alguses, lugema hakates, kulgeb tempo pigem aeglaselt, kuid võtab tasapisi üha enam tuure üles, kogu sündmustik muutub järjest huvitavamaks ja varsti tunneb lugeja end niivõrd kogu tegevuse keskel – vähemalt mina küll tundsin – , et ei saa raamatut käest enne, kui see läbi on loetud. Sünge ja salapärase atmosfääri loomisel aitab palju ka loo tegevuspaik keset pimedat metsa, nagu ka pealkiri viitab.”

Clare Mackintosh “Ma lasen sul minna”

Sekunditega variseb Jenna Gray maailm kokku. Tema ainus ellujäämislootus on jätta kõik maha ja alustada kuskil mujal puhtalt lehelt. Jenna kolibki Walesi rannakülla üksikusse majja. Kuid kurja novembriõhtu mälestused, lein ja toonased hirmud, mis ta elule kriipsu peale tõmbasid, ei lase tal rahus olla. Just siis, kui Jennale hakkab tunduma, et tunneli lõpus paistab tema jaoks siiski valgus, saab minevik ta kätte. Tagajärjed on kohutavad… Loe edasi…

Ketlin Priilinn soovitab: “Mackintoshi raamatu teeb eriliseks üks huvitav sisukäänak, mida naljalt vist keegi ette ei oskaks ennustada. Pärast seda loed raamatut edasi sootuks teise pilguga, hakkab kurb ja õudne… ja lugu haarab üha enam endaga kaasa.”

B.A Paris “Suletud uste taga”

Kõik teavad mõnd sellist paari nagu Jack ja Grace.Jack on hea välimusega ja jõukas, Grace sarmikas ja väljapeetud.Tahes-tahtmata hakkavad nad teile meeldima.Te tahaksite Grace´i paremini tundma õppida. Aga see pole lihtne.Sest taipate, et nad ei ole hetkegi lahus. Mõni peab seda kindlasti tõeliseks armastuseks.Teises jälle tekitab küsimusi, miks Grace iial telefonile ei vasta. Ega käi lõunatamas ilma Jackita. Ja miks on ühe toa akende ees trellid. Mõnikord on täiuslik abielu täiuslik vale. Loe edasi…

Ketlin Priilinn soovitab: “Hoogsalt ja usutavalt kirja pandud lugu sellest, kuidas väliselt kauni fassaadi taga võib peituda vägivald, julmus, ahistamine.”

Joanne Fluke “Mõrv sidruni-beseekoogiga”

Norman Rhodes, Hannah Swenseni puhutine kavaler teatab, et ostis Rhonda Scharfilt, kohaliku apteegi kosmeetikaleti teenindajalt, maja. Ta kavatseb hoone lammutada ja ehitada koos Hannah’ga kujundatud unistuste maja. Hannah on sellest veidi ehmunud, eriti kuna ta sõrmusesõrm on ikka veel vägagi tühi … Loe edasi…
Ketlin Priilinn soovitab: “Joanne Fluke´i Hannah Swenseni sari mõjub süngete krimiromaanide kõrval nagu värske tuulepuhang. Nendes raamatutes ei ole võikaid ega detailseid kirjeldusi vägivallast, selle asemel on omal kohal hoopis üllatavalt hea huumor. Tõeline anne on kirjutada nii nagu Fluke seda teeb: humoorikalt, samas aga kahtlemata põnevalt, unustamata sealjuures ka sümpaatseid karaktereid, kellele raamatust raamatusse üha kaasa elada.”


Ketlin Priilinn “Kas keegi kuuleb mind?”

Kui 17aastane Stefan ootamatult kaob, arvatakse esmalt, et poiss on lihtsalt jalga lasknud. Asjalood võtavad aga jahmatava pöörde, kui metsast leitakse sadistlikult mõrvatud poisi laip. Nooruke Rebecca Lindeberg ja tema kolleegid asuvad asja uurima, kuid seisavad peagi silmitsi järgmise elajaliku mõrvaga. Seekord on ohvriks Stefani isa. Kui ka pereema jäljetult kaob, algab paaniline võidujooks ajaga – kas nad jõuavad vähemalt naise päästa? Ja miks peaks keegi üldse tahtma hävitada seda pealtnäha täiesti tavalist perekonda? Loe edasi…

Vaata kõiki Ketlin Priilinnu raamatuid siit!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives