Krista Kaer soovitab lugemist!

Sel korral jagab meiega oma väärt raamatute soovitusi kirjastuse Varrak peatoimetaja ning hinnatud tõlkija Krista Kaer.


Bonnie Garmus “Keemiatunnid”

Krista: “Ohtralt auhindu saanud raamat räägib paraja huumoriga loo ühe andeka naisteadlase võitlusest selle nimel, et ta saaks teha armastatud tööd. On 1960. aastad Californias ning üldise arvamuse kohaselt ei ole naistel teadusesse asja. Elizabeth Zott ei jäta aga jonni ning kasutab ära ka talle pakutud võimalust teha televisioonis kokasaateid, et keemiast ja naiste iseseisvast otsustamisest rääkida. Selles raamatus on nii armastust kui ka sõprust, sest ilma nendeta ei saa hakkama isegi vaprad naisteadlased.

Loe lähemalt …

“Ma nägin päiksepaistet vihmasajus”

Krista: “Sellest kogumikust peaks küll iga lugeja leidma endale midagi meelepärast, sest seal on esindatud 104 luuletajat sonettide sünnist tänapäevani. Tõlkinud on neid sageli eesti luuletajad, kes on lähenenud tõlkele igaüks omal viisil. Raamatu võib lüüa lahti huupi valitud leheküljelt ja avastada luulet, mis räägib muidugi – nagu ka kogumiku pealkiri ütleb – armastusest.Loe raamatust lähemalt …

 

Elena Ferrante Minu geniaalne sõbranna”

Krista: “Muidugi sobiks siin soovitada tervet tetraloogiat, mis vaatleb kahe tüdruku, kahe sõbra, suhteid ja kujunemist aastate jooksul. Nende sõprus saab alguse 1950. aastate Napoli vaesterajoonis, see ei kulge sugugi ilma arusaamatuste ja vimmadeta, kuid jääb siiski püsima. See on haarav lugu kahe naise sõprusest Itaalia ühiskonnas ja maailmas toimuvate muutuste taustal.Vaata lähemalt!

 

Toon Tellegen “Orava sünnipäev ja teised lood”

Krista: “See raamat on sobilik kõigile vanustele, sest iga lehekülg pakub uusi üllatusi metsas, kus iga päev on kellelgi sünnipäev. Oravaga koos seikleb seal peamiselt sipelgas, kuid sõpruse küsimus on oluline ka kõigile teistele metsaelanikele, olgu see siis elevant, kes tavatseb puude latvadesse ronida või liblikas, kes loeb raamatut, et paremini uinuda. Imeline raamat, mida võib ka lugeda väikeste annuste kaupa.Loe raamatust lähemalt …

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives