Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8. klassi õpilane Ramon Saluveer arvustas Sarah J. Maasi kuueosalist sarja ,,Klaastroon”

Põhikooliõpilane Ramon Saluveer arvustab kolme “Klaastorni” sarja raamatut

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8. klassi õpilane Ramon Saluveer otsustas koolialase loovtöö raames kätt proovida raamatuarvustuste kirjutamises. Lisaks otsustas ta, et tehtut ei tasu üksnes enda teada hoida ja ehk on tema arvustusest veel kellelegi kasu. Meil on selle üle muidugi suur-suur rõõm ja au tema tehtut ka teiega jagada.


Celaena Sardothien on peatamatu tüdruk

Sarah J. Maasi kuueosalisest ,,Klaastrooni” sarjast on ilmunud eesti keeles kolm raamatut ja raamatute peategelane on Celaena Sardothien, kes on vaid teismeeas, kuid üks Adarlani kuningriigi ohtlikumaid palgamõrvareid. Celaena minevik on hägune ja teada on ainult see, et kuulus palgamõrvarite pealik leidis ta jõest ning kasvatas temast palgamõrvari. Sarja lugedes hakkab tema kohta üha rohkem infot välja tulema, kuni selgub, et Celaenal on kõiges väga suur roll. Sisemiselt on Celaena väga sõbralik ja hooliv ning veidi uudishimulik: kolme teose jooksul ta lausa otsib seiklusi.

,,Klaastroon” – saladuste algus

"KLAASTROON" SARAH J. MAASSarja esimese raamatu tegevus toimub Adarlani kuningriigis. Celaena saab võimaluse oma kuriteod parandada, võisteldes palgamõrvaritega, et saada kuninga paremaks käeks. Võistluse ajal hakkavad toimuma imelikud juhtumid: võistlejaid mõrvatakse ükshaaval ning Celaena võtab ülesandeks need juhtumid lahendada.

Esimene raamat on jutustus läbi Celaena ja vahetevahel kõrvaltegelaste silmade. Mulle meeldis see, et raamat oli väga põnev, kuid sai ka naerda. Miinusena tooksin välja selle, et vahetevahel venisid kirjeldused veidi liiga pikaks. Mis mulle meeldis oli see, kuidas kirjeldused olid tähtsates kohtades väga täpsed ja andsid edasi palju infot, kuid ei läinud liiga pikaks. Teoses tulevad välja ka erinevate tegelaste plussid ja miinused koos iseloomudega, jättes samas tegelastes midagi ka saladuslikuks.

,,Kesköö kroon” – Celaena tõeline iseloom

KESKÖÖ KROON SARAH J. MAASTeises osas on Celaenast saanud kuninga parem käsi ja tema esimene ülesanne on välja nuhkida kuninga vaenlased ja nad hävitada. Celaenal on aga midagi muud plaanis ja ta riskib oma eluga kuninga vastu töötades. Teoses räägitakse ka Celaena eraelust ja selle keerdkäikudest ning sarja teises osas ilmneb Celaena tõeline olemus ja ilmsiks tuleb tema sünge minevik.

Teises teoses meeldis mulle see, et pöörati tähelepanu rohkem kõrvaltegelastele ja tegevusi ning juhtumeid selgitati ka nende vaatepunktist. Teises teoses tuleb mängu mitmeid olulisi tegelasi, kellel on kõiges suur osa. Meeldis kui kergelt uued tegelased loosse sisse sulandusid ja kui kergelt anti nende kohta infot edasi. Kirjanik on suutnud kirjutada niimoodi, et tuleb välja palju uut olulist infot, kuid mitte liiga palju, et lugejale jääks alles üllatusmoment.

,,Tule pärija” – vastustega raamat

TULE PÄRIJA SARAH J. MAASCelaena saadetakse teise kuningriiki, et mõrvata sealne troonipärija, kuid asjad ei lähe plaanikohaselt ja Celaena satub hoopis haldjate juurde, kus talle soovitakse õpetada haldjakunsti, kuid igal pool varitsevad ohud ja Celaena peab olema ettevaatlikum kui kunagi varem.

Sarja kolmas osa meeldis mulle kõige vähem, sest tegevuskohad vahetusid väga kiirelt ja lugu ei arenenud edasi, vaid oli justkui seisma jäänud ja väga suur osa tekstist koosnes kirjeldustest, mis minu arvates ei andnud lisainfot ega olnud teosega kuidagimoodi seotud. Kuigi lugu oli seisma jäänud ja ei liikunud kuskile poole edasi tuli siiski mõningaid asju välja, kuid need olid mineviku kohta ja ei muutnud loo käigus enam midagi.

Sarjast

Sari meeldis mulle just seetõttu, et seal sai nalja, kuid samas oli lugu tõsine ja kaasahaarav. Samuti meeldis mulle see, kuidas lugu oli kirja pandud: raamatutes oli hetki, kus ei toimunud midagi, kuid põnevate ja kaasahaaravate jutustustega tehti see kõik tasa. Sõnakasutuse kohta nii palju, et tuli ette raskesti hääldatavaid sõnu ja nimesid, kuid see mind ei häirinud. Soovitaksin seda sarja lugejatele, keda kõnetavad fantaasia teosed nagu näiteks: Harry Potter, Sõrmuse vennaskond või “Eragoni” sari sellepärast, et loos on võlukunsti (Harry Potter), võitluste ja sõdade kirjeldused (Sõrmuse vennaskond) ja salapärased olendid (Eragon). Ilmselt ei meeldi või ei huvitaks see sari inimesi, kellele ei meeldi fantaasia või ei suuda sellist maailma ette kujutada.


Sarah J. Maasi “Klaastrooni” sarja raamatud leiad siit!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives