Raamat kotti ja laia maailma seiklema!

Woman-reading-sitting-on-a-suitcase-small-800x250

“Maailm on raamat ja need, kes ei reisi, loevad kõigest ühe lehekülje.” St Augustine

Oled juba mõelnud, et kuhu sel aastal reisida võiks? Rahva Raamat pakub omalt poolt välja kümme lemmiksihtkohta – kogu seda kaunist loodust, kultuuri, arhitektuuri, mälestusmärke ja maailmaimesid peab oma silmaga nägema ja käega katsuma. Otse loomulikult ei puudu soovituste nimekirjast ka reisisihtkohtadega kenasti sobituv kirjandus.

1. Peruu ja Machu Picchu
Peruu, riik Lõuna-Ameerikas Vaikse ookeani rannikul, on põneva ajaloo ja rohkete kultuurimälestiste maa. Peruu troopiliste mägismetsade keskel, Urubamba oru lonely-planet-perukohal asub inkade kultuuri tuntuim mälestis Machu Picchu, kus on säilinud ligi 200 inkade hoonet. Lisaks Machu Piccule leiab Peruust ka teisi vaatamisväärsusi, looduskauneid kohti ning saab tutvuda Peruu põlisrahvaste kultuuridega. Rahva Raamat soovitab muuhulgas kindlasti proovida Huacachina kõrbes „liivasurfamist“ ning külastada Amazonase-nimelist raamatuturgu pealinnas Limas. Peruust on pärit ka nobelist Mario Vargas Llosa ning loominguline antropoloog Carlos Castaneda.

Reisile võta kaasa:

2. Birma (Myanmar)
Lkagu-aasiaõuna-Aasias paiknev kuldsete templite maa Birma, on alles populaarsust koguv sihtkoht Aasias. 49 aastat isolatsioonis elanud Birma on lõpuks avanud oma piirid ka kaugematele külastajatele. Kaunid ja iidsed linnad, budistlikud templid,inimtühjad, helesinised rannad on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad Tai naaberriiki Birmat. Birmasse reisides tasub kindlasti end kohaliku poliitmaastiku ning kultuurilooga kurssi viia.

Loe kindlasti:

3. Ecuador ja Amazonase džungel
On väheseid riike, mille väikesel pinnal on võimalik nii palju näha, kui Ecuadoris. lonely-planet-ecuador-and-the-galapagos-islandsSelles Baltimaade suuruses riigikeses on olemas nii paradiisirannad kui lumistetippudega vulkaanid, Amazonase džunglist ja evolutsiooniteooria sünnikohast – Galápagose saarestikust – rääkimata. Sügiseti on Ecuadoris võimalik näha nii küürvaalade rännet kui ka ainulaadseid Amazonase jões elavaid roosasid delfiine; aastaringselt saab nii surfata kui vedeleda vulkaanilistes termaalvetes, teha mägedes benji-hüppeid või hoopis džunglis linde ja loomi vaadelda. Ecuadoris asuvas Amazonase jõgikonnas elab jätkuvalt ka põnevaid põlisrahvaid, kes läänemaailma pealetungist hoolimata on suutnud oma traditsioone säilitada.
Reisile haara kaasa:

Ecuador and the Galapagos Islands
Galapagos

4. Praha

Praha on linn, kus ka kõige sarkastilisem inimene leiab üles oma romantikakondi.prague-cemetery Öine Praha vanalinn, jalutuskäigud pikkadel sildadel ning lugematud kunstigaleriid sobivad nii üksinda reisimiseks kui paarina nautimiseks. Fotograafiahuvilistel soovitame kindlasti külastada Jan Saudeki ning Josef Sudeki galeriisid. Praha on ideaalne sihtkoht kultuurireisiks, mille igal sammul tunnete Franz Kafkat, Milan Kunderat ning Wolfgang Amadeus Mozarti inspireerinud õhustikku.
Rahva Raamat soovitab:

5. Ida-Virumaa
Räägitakse, et kätte on jõudmas Ida-Virumaa renessanss. Maakonna loosung „Elamus ehedast energiast!“ kirjeldab hästi, mida kodumaiselt Ida-Viru seikluselt Narva esikaas.aioodata. Lisaks elektrienergiale on siin viimaste aastatega olulisele kohale tõusnud seiklusturism – adrenaliini- ja energialaeng on garanteeritud kogu perele! Kiviõli Seikluskeskuses saab talvisel ajal nautida pikki laskumisi suusamäel ning suvisel perioodil Baltikumi pikimat trosslaskumist. Kindlasti tasub jalutamas käia Sillamäe linnasüdames (mis on oma arhitektuuri tõttu tuntud ka kui „Baltimaade Odessa“) ning nautida mitmekesist loodust, kauneid mõisasid ja omaaegset kuurortlinna Narva-Jõesuud.

Loe kindlasti:

6. Maroko

Romantiline ja müstiline Maroko on põnev sihtkoht oma kultuuriliste silmaringi-reisijuht-marokovaatamisväärsustega (seal asub lausa 9 UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat kultuurilist objekti). Märkimist väärib kindlasti ka Maroko köök, ka kõige võhiklikum toidugurmaan leiab siit uued ja unustamatud maitsed. Elavatel ja värvikirevatel turgudel leiab kõike, mis iseloomustab Marokot: kohalikku käsitööd, argaaniõlisid, erinevaid vürtse, mereande ja palju muud. Maroko omapäraks on ka mitmekesine loodus, kaunid rannikualad, Sahara kõrbe liivaväljad ning Kõrg-Atlase mäestik.

Tutvu Marokoga lähemalt:

7. Island
Island on peamiselt tuntud oma eriskummalise loodusega. Ühe riigi territooriumil minu-islandon võimalik näha vulkaane, kuumaveeallikaid, geisreid, jääliustikke, fjorde ja laavaväljasid. Kuid lisaks erakordsele loodusele tuntakse Islandit ka sealsete muusikute ja kirjanike järgi – väga paljud islandlased on omandanud muusikalise hariduse ning peaaegu iga islandlane laulab kooris. Kuna islandlaste kultuur ja identiteet on seotud suurel määral ka kirjandusega, siis on väga olulisel kohal raamatud. Kindlasti soovitame külastada Islandi kõige tuntumat looduslikku termaalveebasseini Blue Lagooni ning võimaluse korral minna vaalasid vaatlema.

Rahva Raamat soovitab:

8. Austraalia ja Melbourne
Tihti Sydney varju jääv Melbourne’i peetakse Austraalia kultuuri ja spordi pealinnaks. Pealtnäha väga euroopalik linn peidab endas uskumatuid üllatusi. Linna peatänavatel jalutades tasub põigata kitsastesse kõrvaltänavatesse, kus avaneb minu-austraaliaraamatut „Alice Imedemaal“ meenutav võlumaailm: boheemlaste šikid kohvikud, maast laeni grafitit täis joonistatud majad, rahvast pungil keldribaarid ning korteritesse ehitatud restoranid, kus pakutakse vaid kõige paremaid roogasid. Austraalia üks olulisemaid ja prestiižsemaid spordisündmusi on Melbourne Cup – päev kui kogu riik peatub ja jälgib hobuste võiduajamist. Sel päeval löövad kõik end üles ning kogunevad Flemingtoni hipodroomile või baaridesse-restoranidesse, kus valjuhäälselt oma lemmikutele ratsudele kaasa elatakse.

Loe kindlasti:

9. San Francisco
lonely-planet-pocket-san-franciscoSan Francisco on Ameerika Ühendriikide lääneranniku üks populaarsemaid ja ühtlasi ka ahvatlevamaid linnu. San Franciscol on väga rikas ajalugu, põnevad vaatamisväärsused ning mitmekülgne kultuurielu. Sellele linnale kõige iseloomulikum sümbol on taevasse kõrguvate tornidega Golden Gate’i sild ja teine maailmakuulus vaatamisväärsus on Alcatrazi vangla, mis asub saarel keset San Francisco lahte, ning kuhu varasemalt lukustati kõige ohtlikumad kurjategijad. Kindlasti tasub külastada kohalikke muuseume, näiteks Legion of Honor kunstimuuseumi.

Vaata ka:

10. Portugal

Päike, meri ja keskaegne romantika on vaid mõned märksõnad,silmaringi-reisijuht-portugal millega Portugalikirjeldada. Samuti hurmavad mereäärsed väikelinnad, viinamarjaväljad ja mäed, rikkalik ajaloopärand, lahke ja sõbralik rahvas, hõrkudest elamustest tulvil kohalik köök ning loomulikult portvein. Põnev ja romantiline nagu Erich Maria Remarque`i „Lissaboni öö“.

Reisil loe:

NB! Ära unusta kaasa pakkida E-lugerit!
E-lugeriga saad endaga reisile kaasa võtta terveid riiulitäisi e-raamatuid – tänapäevastesse e-lugeritesse mahub üle 1000 raamatu (lisamälukaardiga veel rohkemgi). Taustvalgustusega e-lugeriga on lugemine lihtne ja mõnus ka lennukis, bussis või isegi telgis. Samuti on e-luger sobiv inimestele, kes kannatavad kaugnägelikkuse all – e-lugeris saab e-raamatu teksti sättida täpselt sellisesse suurusesse, mis lugejale mugav tundub. E-luger on raamatusõbrale ideaalne kingitus!

Meie soovitame:

Kui meie soovitustest väheks jäi, siis Rahva Raamatu e-poest leiad veel hulga hea hinnaga reisijuhte.

 

Head planeerimist!

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives