Raamatud, mida lugeda aprillis

Raamatud, mida lugeda aprillis

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Sel kuul soovitame sulle Olav Osolini selle aasta üht menukaimat ja seiklusterikast raamatut “Minu esimene elu”, Priit „Wend“ Kuuse kokaraamatut jahtlaeval Admiral Bellingshausen purjetamisest “Laevakokk Wend”, Bill Brysoni uut ja parandatud trükki menuraamatust “Inimkeha. Kasutusjuhend asukale” ning Ene Ergma põnevat raamatut maailmaruumist huvitunud lastele “Kosmos”!

Lisaks soovitame ingliskeelse kirjanduse fännidele selle aasta ühte oodatuimat ingliskeelset raamatut, Thomas Piketty “Capital and Ideology”!


Olav Osolin “Minu esimene elu”

Olav Osolin "Minu esimene elu"Olav Osolin kirjutab raamatutvustuses: “Miks ma seda tegin? Tõepoolest, miks? Kas ma tõesti arvasin, et keegi tahab üksipulgi teada, kuidas ma oma elukest elanud olen?

Esialgu ei arvanud. Aga kui ma hakkasin ajaviiteks Facebookis kirjutama, esmalt sellest, mida ma olin lugenud või mida ma miskist asjast arvan, hiljem aga ka omaenda meenutusi ammustest aegadest, siis hakkasid inimesed kommentaarides küsima, miks ma oma mälestusi raamatusse ei vormi.

Nüüd aga on aeg kopp maasse lüüa ja mõned lahedamad lood aegade hämarusest välja kaevata. Sest olgem ausad, pulli on ikka saanud, ja miks mitte seda üheskoos meenutada!” Loe edasi…

Priit Kuusk “Laevakokk Wend”

Priit Kuusk "Laevakokk Wend"Priit “Wend” Kuusk: “Läksin merele plaaniga kirjutada üks lihtne kokaraamat. Aga sattusin hoogu ja kirjutasin kõigest, mis peas, südamel, keelel ja meelel. Munadest ja tillist. Surmast ja armastusest. Võileibadest ja Suurest Hallist!
Selline lugu …” Loe edasi…

 

 

Bill Bryson “Inimkeha. Kasutusjuhend asukale”

Bill Bryson "Inimkeha. Kasutusjuhend asukale"„Kõiksuse lühiajaloo“ suurepärane jätkulugu paneb lugeja imetlema seda, kes me oleme, ning ikka ja jälle omaenda olemasolu imetabasuse üle hämmastust tundma.

„Ma sain teada, et me kujutame endast midagi oodatust oluliselt keerulisemat ja imelisemat, tihtipeale ka palju salapärasemat. Ausõna, tegelikult pole olemas imelisemat lugu kui lugu meist endist.“ Loe edasi…

 

 

Ene Ergma “Kosmos”

Ene Ergma "Kosmos"Kosmos on justkui hiiglaslik füüsikalaboratoorium, kus katseid korraldab kõige täpsem katsetaja – loodus ise. Meile annab ta suuremeelselt vaatleja rolli.
Selles raamatus on ainult killuke mõistatustest, mida astronoomid on suutnud viimase sajandi vältel lahendada.  Loe edasi…

 

 

Thomas Piketty “Capital and Ideology”

Thomas Piketty "Capital and Ideology"The epic successor to one of the most important books of the century: at once a retelling of global history, a scathing critique of contemporary politics, and a bold proposal for a new and fairer economic system. Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives