Raamatud, mida lugeda märtsis

Raamatud, mida lugeda märtsis

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Sel kuul soovitame sulle Leelo Tungla ja Aleksei Turovski lõbusat ning õpetlikku lasteraamatut “Kati, Carl ja isevärki farm”, Vahur Afanasjevi uut luulekogu “Hõbehundi laulud”, tuntud koomiku Stephen Fry poolt ümber jutustatud “Kreeka müüdid” ning Nobeli laureaadi Peter Handke lühiromaani “Soovideta õnnetu”!

Lisaks soovitame ingliskeelse kirjanduse fännidele Sarah J. Maasi unustamatute tegelastega uut fantaasiaromaani “House of Earth and Blood”!


Leelo Tungal, Aleksei Turovski “Kati, Carl ja isevärki farm”

Leelo Tungal, Aleksei Turovski "Kati, Carl ja isevärki farm"Lasteraamatu “Kati, Carl ja isevärki farm” lugu algab sellest, et loomaias töötaval Akslil palutakse kirjutada raamat koduloomadest, et tänapäeva lapsed saaksid nendega lähemalt tutvuda. Aksel otsustab seda teha maal mõnusas vaikuses, ja nii lähevadki Aksel, tema tütar Kati ja nende peretuttava väänikust poeg Carl maale tädi Õiele külla. Selgub aga, et rahust ja vaikusest on asi kaugel, sest iga päev kipub midagi põnevat juhtuma. Lisaks saavad peagi linnast tulnud külalised aru, et tädi Õie ootuspärase loomakarja asemel on tädi toimetused seotud hoopis õige isevärki farmiga. Tänu Leelo Tunglale, Aleksei Turovskile ja Heiki Ernitsale saavad lugejad raamatu vältel siiski isiklikult tuttavaks koduloomade ja nende põneva (hinge)eluga. Loe edasi…

Vahur Afanasjev “Hõbehundi laulud”

Vahur Afanasjev "Hõbehundi laulud"Luule algus on laulus. Pärast aastaid vabavärssi taasavastasin riimi. “Hõbehundi” luuletused räägivad armastusest, otsivad inimliku õnne allikaid, maadlevad keskeakriisiga, imetlevad loodust ja pürgivad lootuse poole.
Olen märganud, et inimestel on nende luuletustega lihtne suhestuda. Nii laulduna kui lugedes. Mõnda neist esitan ise, mõne on juba pärismuusikud üles korjanud. Loe edasi…

Stephen Fry “Kreeka müüdid”

Stephen Fry "Kreeka müüdid"Kreeka müüdid on kaunid, verised, romantilised, siivutud ja lõputult traagilised. Tuntud koomiku Stephen Fry poolt ümber jutustatuna saavad nad veelgi enam värve ja muutuvad veelgi enam sõltuvust tekitavateks. Majesteetlik ja naistemaias Zeus, armukade Hera, armutu Artemis, särav Apollon ja paljud teised tuttavad, kuid siiski kauged tegelased saavad inimliku näo ja ärkavad taas kord ellu. Loe edasi…

Peter Handke “Soovideta õnnetu”

Peter Handke "Soovideta õnnetu"„Soovideta õnnetu“ on vormilt lühiromaan, kuid seda on sageli peetud Peter Handke kõige olulisemaks teoseks. Raamatu peategelane on Handke ema, kes lõpetas elu enesetapuga – tekst jälgib tema elukäiku paralleelselt ühiskondlike muutustega. Tulemuseks on sügavalt isiklik ja terav kirjeldus inimese murdumisest. Loe edasi…

Sarah J Maas “House of Earth and Blood”

Sarah J Maas "House of Earth and Blood"Half-Fae, half-human Bryce Quinlan loves her life. Every night is a party and Bryce is going to savour all the pleasures Lunathion – also known as Crescent City – has to offer. But then a brutal murder shakes the very foundations of the city, and brings Bryce’s world crashing down.


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives