Rahva Raamatu detsembrikuu soovitused

Rahva Raamatu detsembrikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Detsembris soovitame sulle Urmas Alenderi põhjalikku elulugu “Alender“; Andres Ehini luuletuste valikkogu “Kimbuke sinilolli“, mille on koostanud tema tütar, luuletaja Kristiina Ehin; Pamela Marani kogutud ja koostatud raamatut “Eesti vanaisade lood ja salatarkused” ning südamlikku ja imeilusate illustratsioonidega täidetud Lisa Aisato teost “Elupildid“.

Ingliskeelsetest raamatutest on müügile jõudnud üks aasta oodatumaid biograafiaid: esimene osa Ameerika Ühendriikide endise presidendi Barack Obama mahukast elulooraamatust, pealkirjaga “A Promised Land“.

Igal kuul soovitame midagi head ka lauamängusõpradele. Detsembris on selleks mälumäng “Eesti mäng“: veereta täringut, vasta põnevatele ja harivatele küsimustele ning kogu Eestimaa aardeid!


Urmas Alender “Alender”

Unikaalne kingitus kõigile muusika- ja raamatusõpradele! “Alender” on põhjalik sissevaade rokkstaarist poeedi ellu, mis on koostatud isiklike päevaraamatute, fotoalbumite ja luulekaustikute põhjal.

“Alender” on suurelt elatud elu suur testament. Oma mastaapsuses väärikas monument Eesti rokkstaarile number 1.” Neeme Raud, raamatu “Alender” koostaja.

Tutvu raamatuga!

 

Andres Ehin “Kimbuke sinilolli”

Andres Ehin "Kimbuke sinilolli"Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud raamat on tema poole sajandi jooksul kirjutatud luuletuste esimene täielik valikkogu. Peale varem ilmunud luuletuste sisaldab see seni tundmata luuletusi, mis on leitud Rahvusarhiivist Tartu KGB osakonna toimikust.

Raamatu järelsõnas portreteerib oma isa ja tema loomingut Kristiina Ehin. Loe edasi…

 

 

Pamela Maran “Eesti vanaisade lood ja salatarkused”

Pamela Maran "Eesti vanaisade lood ja salatarkused"66 Eesti vanaisa räägivad sõjast, pattudest, võitudest, kaotustest, kosmilistest arusaamadest, universumi saladustest ja isegi võitmatust armastusest.

Siin räägivad mehed, kes on kogenud surma hingust, aga ka elu võrratut avarust, mida teadus ja mõistus seletada ei suuda. Need lood ajavad nutma, naerma, panevad mõtlema, tundma ja üdini kaasa elama.

Tutvu raamatuga!

 

Lisa Aisato “Elupildid”

elupildidMitte keegi ei kujuta inimeste hirme, lootust ja unistusi paremini nagu Lisa Aisato. Siia raamatusse on ta kogunud oma kõige paremad pildid, nii vanemad kui ka päris uued, ning lisanud neile elujaatava teksti selle elu kohta, millega me kõik peame toime tulema. Kõik elu suured tunded – armastus, lein, kõhklus ja otsatu rõõm – leiavad kajastust Aisato omapärase stiiliga illustratsioonides, mis liigutavad meid hingepõhjani. Loe edasi…

 

 

Barack Obama “A Promised Land”

Barack Obama "A Promised Land"In the stirring, highly anticipated first volume of his presidential memoirs, Barack Obama tells the story of his improbable odyssey from young man searching for his identity to leader of the free world, describing in strikingly personal detail both his political education and the landmark moments of the first term of his historic presidency – a time of dramatic transformation and turmoil. Loe edasi…

 

 

Lauamäng “Eesti mäng”

Lauamäng "Eesti mäng"Mis võiks olla põnevam, kui liikuda ringi kaunil kodumaal, avastada uusi paiku, kogeda erinevaid tundeid, kohtuda toredate inimestega ning koguda uusi huvitavaid teadmisi Eestimaa kohta?!

Veereta täringut, vasta põnevatele ja harivatele küsimustele ning kogu Eestimaa aardeid! Sobib mängimiseks igaühele alates 5. eluaastast.

Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives