Rahva Raamatu novembrikuu soovitused

Rahva Raamatu novembrikuu soovitused

Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu jooksul teeme sind valitud raamatutega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Sel kuul soovitame sulle Andrus Kivirähki 20. aastapäevaks loodud illustreeritud väljaannet romaanist “Rehepapp ehk November“, Mihkel Raua uut suhteraamatut “Võtku homme mind või saatan“, südamlikku lasteraamatut Peeter Pikk-kõrvast “Jõulud on tulekul” ja Erkki Koorti uusimat krimipõnevikku “Salakuulaja Vastseliinas“.

Ingliskeelse kirjanduse fännidele soovitame Ameerika laulja Lana Del Rey kauaoodatud debüütluulekogu “Violet Bent Backwards Over the Grass“.

Igal kuul soovitame midagi head ka lauamängusõpradele. Novembris soovitame suures jõuluootuses eelmise aasta üht menukaimat lauamängu “Tähelepanelik päkapikk“.


Andrus Kivirähk “Rehepapp ehk November”

Andrus Kivirähk "Rehepapp ehk November"Illustreeritud eriväljaanne valmib romaani 20. aasta juubeliks.

Romaan eesti rahva raskest elust mõisahärrade rõhumise all. Rängas olukorras ei jää rahval muud üle, kui krabada endale kõike, mida kätte saab, olgu siis naabri sahvrist, mõisaaiast või teede ristmikul vanakurja käest. Loomulikult on mängus ka kõiksugused kratid, tondid ja kollid, kes varitsevad põõsas, silmad põlemas, et paljukannatanud külainimestele veelgi enam kurja ja kahju tekitada. Tutvu raamatuga!

 

Mihkel Raud “Võtku homme mind või saatan”

Mihkel Raud "Võtku homme mind või saatan"Mihkel Raua suhteraamat “Võtku homme mind või saatan” lammutab tükkideks ja paneb kokku suhete loomise, hoidmise ning lõhkumise kunsti.
Autor räägib oma suhetest naistega talle omase otsekohesuse ja armutu eneseirooniaga ning annab sissevaate isiklikku ellu, mida saadavad lõputud ebaõnnestumised ja õnneotsingud.  “Võtku homme mind või saatan” on humoorikas ja mihkelraualikult mahlases stiilis jutustatud lugu, milles näeb oma peegelpilti iga lugeja, olgu ta mees või naine. Loe edasi…

 

“Jõulud on tulekul. Peeter Pikk-kõrv”

"Jõulud on tulekul. Peeter Pikk-kõrv"Peeter Pikk-kõrv ootab nii väga jõule! Jõulukuul saab teha lumejänkusid, maiustada jõulutoiduga ja pakkida kingitusi. See on Peetri meelest parim aeg aastas.

Selles raamatus jagub lugemist terveks jõulukuuks – igaks päevaks üks peatükk ja üks vahva tegevus koos sõprade või perega ajaveetmiseks. Tutvu raamatuga!

 

 

 

Erkki Koort “Salakuulaja Vastseliinas”

Erkki Koort "Salakuulaja Vastseliinas"„Salakuulaja Vastseliinas“ on eellugu raamatutele „Kättemaks Kirumpääl“ ja „Veritasu Tartus“. Kõik need viivad lugeja 14. sajandi viimase veerandi intriigidesse Tartu piiskopkonnas ning Liivimaal, aga eelkõige jutustavad loo inimestest nende keskel. Loe edasi…

 

 

 

 

Lana Del Rey “Violet Bent Backwards Over the Grass”

Lana Del Rey "Violet Bent Backwards Over the Grass"The collection features more than thirty poems, many exclusive to the book. This beautiful hardcover edition showcases Lana’s typewritten manuscript pages alongside her original photography. The result is an extraordinary poetic landscape that reflects the unguarded spirit of its creator. Loe edasi…

 

 

 

Lauamäng “Tähelepanelik päkapikk”

Lauamäng "Tähelepanelik päkapikk"“Tähelepanelik päkapikk” on tore ja kaasahaarav tähelepanelikkuse mäng. Päkapikud asetatakse vastavalt mängureeglitele lauale ja vastavalt püstitatud ülesandele hakatakse neid otsima ja sorteerima. Kellel on mängu lõpuks kõige rohkem päkapikke ongi võitja! Päkapikkude püüdmine on tõeliselt lõbus ja viib mängijad imelisele muinasjutumaale. Loe edasi…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives