Blog_kuu_raamatud_0221

Rahva Raamatu veebruarikuu soovitused

​Igal kuul toob Rahva Raamat sinuni raamatud, mida sel kuul kindlasti lugeda soovitame! Kuu edenedes teeme sind valitud teostega loomulikult ka lähemalt tuttavaks, sest iga valitud raamat on eriline ja väärt tundma õppimist.

Küünlakuul soovitame sulle armastatud lastekirjanik Leelo Tungla ajakohast raamatut “Kas printsess peseb käsi?“, briti klassik Jane Austeni suhteromaani “Emma“,Oxfordi vanemteadur Peter Frankopani põhjalikku ajalooteost “Siiditeed” ning tuntud teletoimetaja Ulvi Piheli populaarteaduslikku teatmikku “101 Eesti telesaadet“.

Ingliskeelsete raamatute lugejate peale mõeldes valisime veebruariks välja viimaste aastate luulefenomeni Rupi Kauri kolmanda luulekogu pealkirjaga “home body“.

Igal kuul soovitame midagi põnevat ka lauamängusõpradele. Koolivaheaja ootuses on selleks tegevuskaardid “Alati huvitavad labürintmõistatused”, mida on kustutatava markeri tõttu mugav kasutada ning mängu kompaktsus võimaldab seda kõikjale kaasa võtta!


Leelo Tungal “Kas printsess peseb käsi?

kas-printsess-peseb-käsiPorikäpp on väike tüdruk, kes ei taha pesta oma käsi. Ta on nii must, et tema kallistuse peale saab koer räpaseks! Leelo Tungla ajakohane raamat jutustab humoorikas vormis, kuidas panna väike tüdruk puhtust hoidma.

Tutvu raamatuga!

 

 

 

Jane Austen “Emma

emmaRikka maaomaniku härra Woodhouse’i noorim tütar Emma on arukas, nägus ning … üsnagi ärahellitatud. Isepäine Emma on loonud oma peas omalaadse nukuteatri, mille juht ta ise on ja mille nukkudeks enda teadmata kõik ümberolijad. Teiste saatusega mängimine ning kosjasobitus võtab Emmale ootamatuid pöördeid ning tõmbab ka lugeja arusaamatuste virrvarri. Loe edasi…

 

 

 

Peter Frankopan “Siiditeed

siiditeedSajandeid on läänemaailma peetud maailma jõukuse, teadmiste ja võimu kantsiks ja seda on see palju sajandeid ka olnud. Kuid nüüd on kõigi pilgud suunatud itta, mille rahaline ja poliitiline vägevus on jõuliselt tõusuteel. Rahvusvahelises poliitikas, äris, kultuuris ja teaduses teevad ilma riigid, mis sirutuvad Ida-Euroopa piiridelt üle Kesk-Aasia kaugele Hiina ja Indiani.

Tutvu raamatuga!

 

 

Ulvi Pihel “101 Eesti telesaadet

101-eesti-telesaadetNende kaante vahel on 65-aastase Eesti teleajaloo värvilisemad killud. Need on moodustunud koroonakevade rütmis pikkade telefonikõnede, kogutud mälestuste, tarkade meeste teleajaloo uuringute ning kuhjade viisi loetud artiklite ja tudengitööde tulemusena. Loe edasi…

 

 

 

Rupi Kaur “home body

home-bodyrupi kaur constantly embraces growth, and in home body, she walks readers through a reflective and intimate journey visiting the past, the present and the potential of the self. home body is a collection of raw, honest conversations with oneself – reminding readers to fill up on love, acceptance, community, family, and embrace change.

Tutvu raamatuga!

 

 

Tegevuskaardid “Alati huvitavad labürintmõistatused

tegevuskaardid-alati-huvitavad-labürintmõistatusedMida kõike ei saa labürinte läbides teha: saad päästa Rapuntsli vangitornist, aidata kärbsel ämbliku eest pageda või näitad printsess Punasele tee mäetippu, kus ootab teda kurval moel prints Sinine. Lisaks on labürindimaailmas ootamas aardejaht, põgenemismängud ja takistusrada. Pliiats pihku ja labürinteeruma! Vaata lähemalt…


Raamatutega lähemalt tutvumiseks jälgi Rahva Raamatu Facebooki ja Instagrami!

Kõikide Rahva Raamatu soovitatud kuuraamatutega tutvu siin!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives