Tark naine Taskus: Erika Lilleleht soovitab lugemist!

Tark naine Taskus: Erika Lilleleht soovitab lugemist!

Meie selle sügise muusa ja tark naine Taskus on tartlaste poolt palavalt armastatud ja üdini inspireeriv fotograaf Erika Lilleleht, kelle kaamera ette on jõudnud arvukalt peresid ja naisi – ja ehk ka sina ise või sinu hea tuttav. Vestlesime Erikaga kõigest sellest ehedast, mis on aidanud tal oma kutsumuse leida, kust ammutab ta inspiratsiooni ning mis väljendab tema jaoks tarkust.

Üks lihtsamaid viise tarkust koguda on otsida seda raamatutest. Mis raamatud sinu öökapil lugemisjärge ootavad?
Olen 100% selle väitega nõus. Ma naudin väga päris raamatute käes hoidmist ja lugemist, aga viimasel ajal on abiks tulnud ka audioraamatud, tänu millele saan autosõitudel, trennis või töötlemise kõrval järge hoida ka lugemisel.
Mul on mitmed minu jaoks inspireerivad raamatud, mis panevad mind hästi tugevasti tundma ja tulen nende juurde regulaarselt tagasi, kui vajan inspiratsiooni või õiget häälestust pildistamiseks. Nendeks on Peter Lindberghi fotoraamatud või Atticuse luulekogud. Liamile meeldib aga väga kuulata, kui loen talle Izzy Downi “Sõber Karupoeg” või Sam Mcbratney “Sa oled mulle nii kallis”.

Erika lugemissoovitustega saad tutvuda lähemalt järgnevalt:

Phd Richard Carlson "Don't Sweat the Small Stuff"Phd Richard Carlson “Don’t Sweat the Small Stuff”

Erika soovitab:On mulle hea meeldetuletus säilitada elus rahulik ja positiivne perspektiiv. Tuletab meelde seada paika prioriteedid ja keskenduda suuremale pildile. See pakub praktilisi ja sisukaid nõuandeid stressi ja igapäevaste väljakutsetega toimetulemiseks. Lähenen sellele raamatule avatud meelega ja katsetan selle soovitustega, et näha, mis mind kõnetab ja mulle kõige paremini sobib.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Stephen R. Covey "7 Habits of Highly Effective People"Stephen R. Covey “7 Habits of Highly Effective People”

Erika soovitab: “Selle põhisõnum väljendus minu jaoks selles, et tõeline efektiivsus tuleneb tasakaalust isikliku ja tööalase kasvu vahel. See ei tähenda ainult edu saavutamist ühes eluvaldkonnas, vaid see on harmoonilise ja täisväärtusliku elu loomine üldiselt. Raamat annab edasi ajatuid ja otsekoheseid põhimõtteid, mis on rakendatavad erinevates valdkondades ja kontekstides.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

Matthew Mcconaughey "Greenlights"Matthew Mcconaughey “Greenlights”

Erika soovitab: Greenlights erines minu jaoks teistest autobiograafilistest raamatustest. Matthew seob kokku elu õppetunnid, huumori ja oma tõekspidamised kaasahaaraval ja värskendaval viisil. See on kirjutatud nii, et tekib tunne justkui vestleksid autoriga. See keerleb vastupidavuse, sihikindluse ja elu väljakutsete vastuvõtmise teemade ümber.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

Peter Lindbergh "Peter Lindbergh. On Fashion Photography"Peter Lindbergh “Peter Lindbergh. On Fashion Photography” ja Felix Krämer, Wim Wenders “Peter Lindbergh. Untold Stories”

Erika soovitab: Peter Lindberghi fotoraamatud tekitavad emotsioone ja jutustavad lugusid. See võime luua side vaatajaga Felix Krämer, Wim Wenders "Peter Lindbergh. Untold Stories"emotsionaalsel tasandil on inspireeriv. See julgustab looma selliseid töid, mis puudutab inimeste südant ja meelt. Tema töö ulatub fotograafiast kaugemale, julgustades kõiki omaks võtma oma individuaalsust ja looma kusti, millega teised saavad samastuda. Peter tuletab meelde, et kunstil on võime inspireerida, muuta ja ühendada inimesi üle piiride.”

Tutvu lähemalt: “Peter Lindbergh. On Fashion Photography” ja “Peter Lindbergh. Untold Stories”.

Atticus "Love Her Wild"Atticus “Love Her Wild”

Erika soovitab: Atticus suudab väljendada ja kokku võtta keerulisi emotsioone vaid mõne sõnaga. Need raamatud julgustavad mind oma tundeid omaks võtma, oma elu üle mõtisklema ja ümbritsevast maailmast inspiratsiooni leidma.”

Tutvu raamatuga lähemalt!

 

 

Izzy Down "Sõber Karupoeg"Izzy Down “Sõber Karupoeg”

Sõbrad on Karupojale väga kallid. Kui neil on kurb meel, kirjutab Karupoeg neile armsaid kirju, mis sõprade tuju jälle heaks teevad. Loe sinagi karupoja kirju ja uuri, kuidas see tore ja sõbralik seiklus lõppeb! Loe lähemalt!

 

 

 

Paulo Coelho "Alkeemik"Paulo Coelho “Alkeemik”

Brasiilia kirjaniku Paulo Coelho kuulsaim romaan „Alkeemik” on sümbolistlik muinasjutt sellest, kuidas kuulata oma südame häält. Hämmastavalt lihtsa ja elutarga jutustuse peategelaseks on Andaluusia karjuspoiss Santiago, kes rändab kodumaalt Hispaaniast kaugele Egiptuse kõrbesse, et leida üles imeline aare, mida ta unes nägi. Loe lähemalt!

 

 

Brianna Wiest "Sina oledki mägi"Brianna Wiest “Sina oledki mägi”

Raamatus „Sina oledki mägi“ kirjeldab autor lihtsate tähelepanekutega, kuidas lõpetada eneseõõnestamine ja saavutada selle asemel kosutav meelerahu. Hingelise ärkamise, isikliku arengu teekonna ja lahendamatuna näivate raskuste metafoorina on Wiesti raamatus lihtne loodusesümbol: MÄGI. Raamat pakatab soovitustest, kuidas veenduda oma tunnetes, leida ja seostada eesmärkI, jõuda oma vaimsete võimete tippu, saavutada rahu ja oma elu tõeliselt nautida. Loe lähemalt!

 

Hoda Kotb "Sina oledki mu rõõm"Hoda Kotb “Sina oledki mu rõõm”

Mõmmi valmistub koos emmega ööunne jääma. Enne uinumist on hea koos rahulikult päevale tagasi vaadata ja rõõmupakkuvaid hetki meenutada. Raamat toetab leebet unerutiini: armsad illustratsioonid ja rahulikud luulevormis read juhivad tähelepanu olulistele pisiasjadele, mille eest päeva lõpus tänulik olla. Loe lähemalt!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives