Wayward Pines – viimane linn maa peal

Wayward Pines on kõige ehtsam Ameerika väikelinn. Rahulik linnake, kus justkui ei toimugi midagi suurt, asub maalilises asukohas, piiratud mägede ja männimetsaga. Pealtnäha kaunis linnake on aga seest läbinist mäda.

Wayward Pinesi loo keskmes on salateenistuse agent Ethan Burke, kes saabub väikelinna kahe kaotsiläinud föderaalagendi otsinguil. Pärast ränka avariid ärkab ta linnaserval ilma dokumentide ja mobiiltelefonita ning mis veelgi hullem – ei mäleta eelnevalt juhtunust kuigi palju. Rahulikus ning võõras väikelinnas jalutades hakkab talle üht-teist meenuma ning mida aeg edasi, seda rohkem tekib tal kahtlases väikelinnas toimuva kohta küsimusi. Miks ei saa ta ühendust oma perekonna ega välismaailmaga? Miks on ühes linnaservas asuvas majas föderaalagendi laip? Ja mispärast ümbritseb linna elektritara? Kas selleks, et elanikud sees püsiksid? Või selleks, et midagi eemal hoida?

Kolmeosalise raamatusarja autor Blake Crouch on ise öelnud, et Wayward Pines on katse luua midagi, mis tekitaks samasuguse tunde nagu kultussari Twin Peaks.
Põnevate pöörete ja kohati lausa uskumatult šokeeriv „Wayward Pines“ on niivõrd  haarav lugu, et ühest raamatust jagub lugemist kõige rohkem kaheks õhtuks ning ka sari ähvardab vaataja „tooli külge naelutada“. Postimehe ajakirjanik ja raamatublogija Jaan Martinson võrdleb lugu kultussarjaga Twin Peaks: „Wayward Pines raamatuna, mitte linnana, on kaugel traditsioonilisest action– või ulme- või action-ulmeromaanist, kuid kütab pinget piisavalt. Las jääda Wayward Pinesi – raamatu, mitte linna – liigitamine spetsialistide hooleks. Või siiski: kui veidi rafineeritum Stephen King koos mõne ulmeklassikuga peaks kirjutama kahasse stsenaariumi Twin Peaksile, võiks kokku saada Wayward Pinesi.“

“Wayward Pines” triloogia raamatud

wayward-pines-osa-i wayward-pines-osa-ii wayward-pines-osa-iii

Nüüd saab põneva triloogia eestikeelse komplekti soetada Rahva Raamatu kauplustest ja e-poest 34% soodsama hinnaga.

Raamatute põhjal on tehtud ka telesari,mis esilinastub FOX telekanalis 14.mail 125 riigis korraga. USAs toodetud telesarjas figureerivad filmimaailma tippnimed: Ethan Burke’i rollis Matt Dillon, Melissa Leo, Juliette Lewis, Terrence Howard jpt. Sarja produtsent on M. Night Shymalan.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives