Nete Tiitsaar: “Tahaks teha päriselt midagi kirega!”

Vast ilmunud “#Ööraamat” on Saaremaa poetessi Nete Tiitsaare debüütluulekogu, mis räägib loodusest ja naiselikkusest. Värske luulekogu ilmumise puhul püüdsime Saare poetessi kinni ja intervjueerisime põgusalt.

  1. Äsja ilmus Sinu luulekogu “#Ööraamat”. Räägi endast natuke: kes Sa oled ja millega tegeled? Olen õppinud keskkonnakorraldust ja ettevõtlust. Olen jahinaine ning kahe poja, Hadriani ja Tristani ema. Töötasin Keskkonnaametis, aga otsustasin, et on aeg teha midagi uut ja olen hiiglaslikus võimaluste maailmas saadaval oma loomingulise hingega. Tahaks teha päriselt midagi kirega! Unistan ka laulude ja uue romaani kirjutamisest.
  2. Millal hakkasid kirjutama ja kuidas kujunes Su looming just selliseks? Olen lapsest saati kirjutanud, kuid hetkel on mu loomingus kõrgaeg. Igapäevast ilmub sulest uusi ridu. Mulle on omaseks saanud lisaks romantilisele ja loodusega seotud loomingule allteksti vorm, mille sisu on mitmeti mõistetav ja seda on nauditav teha. Alati saab lugeja endale sobival viisil seda tõlgendada. Nete Tiitsaar "#Ööraamat"
  3. Kuidas jõudsid raamatu avaldamiseni? Ühel ilusal päeval istusin laua taha, et mõelda, mida oma elus veel ära teha. Otsustasin pakkuda oma käsikirja Rahva Raamatu kirjastusele ja sealt tuli roheline tuli. Ma olen ääretult õnnelik, et sellise dream teamiga kokku sain! Paremat ei oskagi tahta. Raamatusse ei mahtunud küll kõik, aga peagi on ehk põhjust uus avaldada.
  4. Mis seos on Sul uue hooaja „Selgeltnägijate tuleprooviga“? Kellele pöialt hoiad? Täiesti juhuslikult küsis üks armas inimene Greta, kes taustal toimetab, kas saaksin teha kaasa ühes episoodis. Veidi kartsin, aga tänu sellele sain nii paljude ilusate inimestega sõbraks, et tundub tõepoolest, et midagi ei juhtu siin ilmas niisama. Hoian kõigile pöialt!
  5. Mis on Sinu edasised plaanid seoses kirjutamisega? Soovin kirjutada laule, luulekogusid, lasteraamatu ja romaani. Ja kõike, mida oma sõnadega veel ära teha suudan – ootan põnevaid väljakutseid!

Nete Tiitsaar “#Ööraamat”

Nete Tiitsaar "#Ööraamat"

——-
olen külma armastaja
võtan ööseks peale mitu tekki
kui sind pole nende raskus
meenutab ilusaid
hetki

——-
piparmünt
kuumas vees aitas
kui veri kees

 

 


Vaata ka “#ööraamatut” tutvustavat videot! Videot vaata kindlasti heliga, sest kõrva paitab Margus Vaher.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives