Kuidas lugeda 100 raamatut aastas?

Lugemine on kasulik ja hea harjumus kvaliteetselt aega veeta. Kindlasti oled tundnud, et sul ei ole piisavalt palju aega, aga lugemist ootavaid raamatuid on terve virn või kaks?

palju raamtuid

Järgnevalt toome sinuni 5 nippi, kuidas kõik soovitud raamatud läbi lugeda.

1. Õpi kiirlugemist!Speedreading
Kiirlugemise õppimiseks on erinevaid kursused ja kindlasti leiad juhiseid internetist ja õppevideoid Youtube´ist.

2. Ära loe kaanest kaaneni!
See soovitus kehtib muidugi raamatute kohta, mille puhul on võimalik peatükk vahele jätta 🙂

speed-reading-test3. Sea ajapiirang!
Kui sead ajapiirangu, siis suure tõenäosusega fokusseerid end rohkem lugemisele. Sea eesmärgiks lugeda 200-300 lehekülge kolme tunniga ja püüa sellest kinni pidada. Kui aega hakkab napiks jääma, siis loed automaatselt kiiremini 😉
4. Ole üksi!
Kiiremini lugeda aitab ka totaalne süvenemine. Elimineeri kõik segavad faktorid lugemise ajaks: pane telefon hääletuks, lülita välja telekas, saada lapsed õue mängima ja abikaasa piima järele. Vahel on lihtsam ise raamat kaasa haarata ja kuskile lugema minna.

Woman reading books in an open field
5. Loe ainult parimaid raamatuid!
Enne, kui raamatu lugemist alustad, siis tee kindlaks, et see on väärt lugemine. Kui juba oled lugemist alustanud, siis esimese kümne minuti  või lehekülje jooksul peaks kindlasti tekkima arusaam, kas raamat on väärt lõpuni lugemist.

Suurima valiku parimaid raamatud leiad Rahva Raamatust!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives