Vanalinna Rahva Raamat

Uuenenud Vanalinna Rahva Raamat taas avatud

Alice oli juba õige tüdinud istumast tegevusetult õe kõrval jõepervel. Korra või teise oli ta kiiganud raamatusse, mida õde luges, kuid selles polnud ei pilte ega tegelaste kõnelusi, ja Alice mõtles: „Mis kasu on raamatust, kus pole ei pilte ega kõnelusi?”
L. Carroll „Alice Imedemaal” (Tlk J. Kross)

Rahva Raamatu pood on väärikas ja kaunis majas Tallinnas Pärnu mnt 10 tegutsenud rohkem kui 100 aastat. Nüüd, aastal 2019, otsustasime sellele põhjaliku uuenduskuuri teha, sest mis kasu on raamatupoest, „kus pole ei pilte ega kõnelusi”.

Niisamuti nagu „Alice Imedemaal” pole pärast ilmumist 1865. aastal kordagi müügilt kadunud, on aadressil Pärnu mnt 10 vaatamata ajaloo keerdkäikudele endiselt raamatuäri. Kutsusime endale appi targad ruumiplaneerijad, kes mahutasid samadesse ruumidesse ära nii kohviku kui kirjanduse – raamatute osakaal kaupluses ei ole sugugi vähenenud, alles on ka kasutatud raamatute valik, mistõttu on raamatutega tutvumine nüüd hoopis mõnusam.

Vana hea raamatupood on saanud juurde stiilse kohviku ja õdusa paiga, kus saab kohvi ja konjaki kõrval pidada toredaid kõnelusi. Keldrikorrusel – küülikuurus – saab nautida nii raamatuid kui ka erinevaid sündmusi.

Meie juures sobib alustada päeva, võtta midagi maitsvat raamatu kõrvale, kohtuda enne teatrietendust, unustada end raamaturiiulite vahele, saada osa põnevatest kohtumistest või koguneda õhtul teetassi või veiniklaasi taha päevamuljeid jagama. Ja raamatu, millest kõik räägivad – või vastupidi, millest keegi veel kuulnudki pole – saad endiselt oma lemmikpoest kätte.

Sisekujunduses oleme teinud kummarduse Eliel Saarineni projekteeritud majale – kokku on seotud tänapäevane ostukeskkond ja väärika hoone juugendstiil.

Vanalinna Rahva Raamatu tegemistel ja üritustel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel.

Ootame sind külla!


„Oi heldeke, oi heldeke, ma jään hiljaks!” ütles Valge Küülik Alice’i raamatus. Sina ei pea hiljaks jäämise pärast muretsema, sest oleme nüüd avatud varahommikust kuni hilisõhtuni ja seitsmel päeval nädalas:

E, T kell 8–20
K, N kell 8–23
R kell 8–24
L kell 11–24
P kell 11–20

Broneeri laud: anu.tiit@rahvaraamat.ee või helista 644 3682.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Raamatublogist

Siin blogis kirjutavad Rahva Raamatuga seotud toredad inimesed ja mõned külalisautorid sellest, mida nad armastavad: raamatutest ja lugemisest. Kui soovid omapoolselt sõna sekka öelda või soovitusi jagada, kirjuta meile aadressil rahvaraamat@rahvaraamat.ee – raamatutest rääkivad kaastööd ja soovitused on meie juures alati oodatud. Mõnusat lugemist!

Archives